UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Заборавив вчера да пишам ,алал вера на Салах што проба до крај да изигра,инаку чист пенал беше.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Добро, реално според мене во принцип лесно паѓа Салах (скоро никогаш без контакт) и нефер е што го бие глас за дајвер па затоа ова беше добра ситуација да докаже дека не е :D
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502

Ставајте пари годинава Јуве да освои :) Иако на прв поглед стварно се чинеше како да не е со цел обем помината, некој во слободно време се заиграл и нацртал.

Мислења? Коментари? :P
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ja mislam deka se vaka: 1. City 2. Barca 3. Juve 4. Liverpool 5. Mancester 6. Totnem 7. Ajax 8. Porto[DOUBLEPOST=1552579742][/DOUBLEPOST]Иначе никој не спомна дека од утре стапува ново правило, така што освен 1/4 дуели ќе се влечат и 1/2, односно потенцијалните следни противници во полуфиналето ќе се знаат...
Оти ново правило?
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186

Ставајте пари годинава Јуве да освои :) Иако на прв поглед стварно се чинеше како да не е со цел обем помината, некој во слободно време се заиграл и нацртал.

Мислења? Коментари? :P
Хахах, и јас ќе земам сега ќе нацртам ќе си играм :D. Стручњаци се бават со тоа нели има сензор или нешто слично и кога ќе ја помине линијата почнува да свири, најисправно според мене. Милан ради недостаток на ваква технологија на времето беа оштетени со Гол ди Мунтари :D. Нема утка тука, чиста работа да нема дилеми веќе и да не се поништуваат регуларни голови. Уште се ВАР малку повеќе да се средат и ќе се сведат грешките на минимум.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Па порано така беше, не знам зошто го сменија.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434

Ставајте пари годинава Јуве да освои :) Иако на прв поглед стварно се чинеше како да не е со цел обем помината, некој во слободно време се заиграл и нацртал.

Мислења? Коментари? :P
Чудно ми падна и на мене, топкана се појави како топка за ракомет да е.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Оти ново правило?
оти до сега имаше извлекување парови за четвртфинале само, после кога ќе завршеше 1/4 влечеа за 1/2... а сега со оваа ждрепка ќе има и потенцијални парови за 1/2
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
оти до сега имаше извлекување парови за четвртфинале само, после кога ќе завршеше 1/4 влечеа за 1/2... а сега со оваа ждрепка ќе има и потенцијални парови за 1/2
Јас памтам уште на 2010 менаџер дека и 1/4 и 1/2 заедно се влечеа.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Да немаше Goal Line Technology, овој гол на Јувентус никогаш немаше да биде признат.
Што е нели и поентата на постоењето на оваа технологија.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Хахах, и јас ќе земам сега ќе нацртам ќе си играм :D. Стручњаци се бават со тоа нели има сензор или нешто слично и кога ќе ја помине линијата почнува да свири, најисправно според мене. Милан ради недостаток на ваква технологија на времето беа оштетени со Гол ди Мунтари :D. Нема утка тука, чиста работа да нема дилеми веќе и да не се поништуваат регуларни голови. Уште се ВАР малку повеќе да се средат и ќе се сведат грешките на минимум.
upload_2019-3-15_0-54-10.png upload_2019-3-15_0-55-10.png

еве споредба без цртање на последна позиција на гол.
Првата слика е од Сити - Ливерпул каде не беше признат голот, а топката гледајќи ја пречката и белата линија долу е дефинитино многу повнатре отколку на мечот Јувентус - Атлетико.

Затоа и реков дека со голо око делува како да не е гол, сепак технологија е, има сензори не би требало да лажат плус различен агол, но онаа црна гол линија и малиот обем на топка кога ја покажуваа на конечна состојба му беа лошо поставени, а кога е во прашање Јувентус, никогаш не вели никогаш :D :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Прегледај го приврзокот 206017Прегледај го приврзокот 206018

еве споредба без цртање на последна позиција на гол.
Првата слика е од Сити - Ливерпул каде не беше признат голот, а топката гледајќи ја пречката и белата линија долу е дефинитино многу повнатре отколку на мечот Јувентус - Атлетико.

Затоа и реков дека со голо око делува како да не е гол, сепак технологија е, има сензори не би требало да лажат плус различен агол, но онаа црна гол линија и малиот обем на топка кога ја покажуваа на конечна состојба му беа лошо поставени, а кога е во прашање Јувентус, никогаш не вели никогаш :D :D
На прв поглед така делува ама ајде за ВАР да дебатираме каде што има реални проблеми и не е добро применет али ова е комјутер, технологија, кога веќе е воведено значи си има сензори, неможе некој рандом лик што нацртал да е повалидно од луѓе чија специјалност е ова. Незнам што ти значи ова кога Јувентус е во прашање кога за која и да е екипа ако свирни кај судијата саатот значи топката прешла со цел обем, нема простор за дебата тука. Се вадат некој теории без никаква основа, па баш на тој меч имаше најмалку спорни одлуки, многу повеќе имаше на останатите. Фан што го мрази Јувентус си цртал, тоа е тоа :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Што е нели и поентата на постоењето на оваа технологија.
Апсолутно. Ја би сакал се да биде направено на ваков принцип да функционира. Гледаш, никој не се буни.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Mora da se priznae izgazija englskite ekipi, duri 6 gi ima u evropakive ligi..[DOUBLEPOST=1552634827][/DOUBLEPOST]
Јас памтам уште на 2010 менаџер дека и 1/4 и 1/2 заедно се влечеа.
Инаку, треба да се истакне дека оваа година за прв пат на една ждрепка во Лигата на шампионите ќе бидат одредени потенцијалните противници и за полуфиналето. Ќе потсетиме, досега во најелитното европско натпреварување се влечеше ждрепка за секоја фаза посебно.

Ne e isto na igrica i u realnosta...
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom