UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Форумскиот судиски маг @Mondonico го има последниот збор за судиите, нивните одлуки и ВАР технологијата. Не за џабе е фан на Јувентус... (y)
Мојот ѓубренташ, Монднонико(секогаш и секаде со големо М). :kafence::kafence:

Барса фан бојс сеуште мамурни и со мислења слични на човек со тазе доживеан мозочен удар после вчерашната победа на шампионот. Ништо ново за нив во ЛШ, а и Манолас тепаше завчера, така да ептен лоши денови им се заредија.
:masa:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.795
Поени од реакции
24.059
Јасно ми е што е како е. И ова правило и она дека кога има фаул над играчот што излегува сам пред голманот се дава црвен картон се (за мене) несовршени. Не мора да значи дека ако играчот излезе сам со голманот сигурно ќе даде гол.
Не би се сложил со тебе за ова. Правило за црвен давање на играчот сам пред голман е највеќе за да не се злоупотребува ситуацијата. Хипотетички, 90% се шансите да се постигне гол во таа ситуација, доколку не постои правило секој еден дефанзивец би правел клизечи старт тука за да ја сопре акцијата.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Нели сега е променето правилото, жолт за голамнот и пенал.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро бе брат, читаш што се пишува или ќе најдеш два три збора у пост и на тие се базираш?

Нели сега е променето правилото, жолт за голамнот и пенал.

Глеј што прашуваш ти а за што всушност тие дискутираат.

......И ова правило и она дека кога има фаул над играчот што излегува сам пред голманот се дава црвен картон се (за мене) несовршени. Не мора да значи дека ако играчот излезе сам со голманот сигурно ќе даде гол. Исто како што пишав скоро е невозможно Куртоа таму да одбранеше. .......
.... Правило за црвен давање на играчот сам пред голман е највеќе за да не се злоупотребува ситуацијата. Хипотетички, 90% се шансите да се постигне гол во таа ситуација, доколку не постои правило секој еден дефанзивец би правел клизечи старт тука за да ја сопре акцијата.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Добро бе брат, читаш што се пишува или ќе најдеш два три збора у пост и на тие се базираш?




Глеј што прашуваш ти а за што всушност тие дискутираат.
The amendment in full reads: "When a denial of a goalscoring opportunity offence is committed by a defender in the penalty area, the penalty kick effectively restores the goalscoring opportunity so the punishment for the player should be less strong (e.g. a yellow card).

Ето и за играч.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Абе најтазе поништен гол во ЛШ ви е тој на Дибала со Јанг Бојс каде што голманот немаше никаква шанса да ја одбрани топката јер идеше у пајакова мрежа ама се испречи мојот човек тако звани Кики и со ВАР беше поништен голот... Чиста работа..
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Хахахаххахахахахх
И да не бил овај пред голманот,пак гол ќе билоооо :pos::pos::pos::pos::pos:
Вака кога се читате бе не ве фаќа срам или само постирате прво што ќе ви дојди на ум ?
По логикава ваша и офсајд некој кога е нема зошто да го свират.Пошто нели,и едно метро поназад да бил шпицот посекако гол ќе беше.Секако немаше да го стасаат што менува тоа метрото....
Абе оди покријајте се.Овие па од Јуве најголеми плачипички се.Им свирна РЕГУЛАРЕН пенал лани против нив и сеа бараат детали на утакмициве на Реал за да покажат дека е фаворизиран.Оди покријајте се и вие.
И како е можно море олку будали со сила да се правите?Во сериа А ви свири пенали кои што И САМИТЕ ВИЕ НЕ БИ ГИ СВИРНАЛЕ,и се натегате дека уствари исправна е одлуката ау џау.Се извинил јувенташот,не било картон.
Сеа при очигледни ПИШАНИ правила се натегате дали било или не било.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
The amendment in full reads: "When a denial of a goalscoring opportunity offence is committed by a defender in the penalty area, the penalty kick effectively restores the goalscoring opportunity so the punishment for the player should be less strong (e.g. a yellow card).

Ето и за играч.
Јас ги знам правилата, само посочив дека не читаш постови него реплицираш у празно.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Џабе филозофирате тоа вчера беше пљачка. Јасно е дека судиите дошле на натпреварот со полна намера секоја одлука да оди во корист на Реал под секаков "технички" правилен изговор. Како и да е нема далеку да стигне овој умрен тим, ни свети судија не им помага против некој по искусен тим.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Абе најтазе поништен гол во ЛШ ви е тој на Дибала со Јанг Бојс каде што голманот немаше никаква шанса да ја одбрани топката јер идеше у пајакова мрежа ама се испречи мојот човек тако звани Кики и со ВАР беше поништен голот... Чиста работа..
Во групна фаза не беше воведен ВАР-от. Воведен е од нокаут фаза ЛШ и ЕЛ бру, т.е. завчера. :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас ги знам правилата, само посочив дека не читаш постови него реплицираш у празно.
Не реплицирам во празно кога знам за кое правило зборувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom