UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Тоа со Рома-Барселона еднаш се случва на 1000 години...да победеше Барселона 2-1 наместо 4-1 во првата утакмица никогаш немаше да испаднат,вака отидоа на пикник и одмор па ги фатија овие опуштени и му стегнаа 3 гола...иначе Шалке,Лион и Ајакс се 100% решени утакмици..рачунај плус сите три одат на гости вториот натпревар а таму ќе јадат попара.
Потполно си во право со се што пиша. Грешката беше што тренерот сметаше дека 4:1 е солиден резултат и само да се бранат наместо да ги отворат уште толку. Со одбрана Barcelona не успеа, прими 3 гола. Многу касно му текна на Валверде да напаѓаат во 80-85та мин..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
На грешка тема си ботче, ќе ти пишам на ПП за приватни работи кај тебе дома...
Stelt prike moj epten ne ti odi ova koga na forum probuvas da se ponasas ko lokalen sherif, produzis li so ova tempo ke treba fudbal da komentiras na Femina.

Zz bratanac.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Немојте никогаш да го потценвате противникот, без разлика од кој шешир доаѓа, дали бил Лион или Плзен или шо ти јас знам, во нокаут фаза еден грешен потег, една контроверзна судиска одлука, повреда или пад на концентрација можи многу работи да промени, илјада примери имало досега како уште памет не ви дојде јас не знам, среќа тренерите и играчите не ги гледаат/спремаат вака натпреварите иначе од старт загубени ќе им беа. :)
Да се надоврзам на муабетот, Лион можи да биди незгоден противник, поготово во Франција, Депај, Фекир, Ауар, Ндомбеле имаат интересни играчи и нема туку така лесно да се прошета Барса.
Истото важи и за Реал со Ајакс, во каква форма е Реал ништо чудно да го кркаат.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
А и Порто треба да ја акне од земја Рома зашо овие вториве се жива смешка. Само рано е за било какви прогнози, може многу работи да се сменат до февруари.
Пишувај вакви работи брате секој ден.. Ти кога ја ругаш Рома она проаѓа најдобро :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Само Барса,Сити и ПСЖ се решени.
Нема шанси аутсајдерите да поминат.Со фудбалов што го игра УТД можеби нема да јаде петарди али ќе испадне без ни најмали шанси за пролаз.На тој двомеч ќе можете да се уверите дека Нејмар е еден преценет џуптин.
220 милиони ги заклаа,алал да им е на Барса.

Ливерпул - Баерн, Тотенхем - Дортмунд и Атлетико - Јуве се 50-50.
Ќе навивам за Ливерпул,Дортмунд и Атлетико.

Реал со Ајакс можеби ќе завши 100-0 за шпанциве,ама таа ми е потенцијална мина.Со играва што ја има Реал не можам да речам дека е решена како трине од погоре,и покрај тоа што многу веројатно ќе поминат.

За Рома - Порто ни шанси давам ни проценти.Кур ме боли.Никаков резултат не би ме изненадил.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Уште на Енфилд ке биде решен двомечот.
И да , Дортмунд ке го размонтира Тотенхем :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Уште на Енфилд ке биде решен двомечот.
И да , Дортмунд ке го размонтира Тотенхем :)
Tesko, Dortmund e dobar ama daleku od mok da go razmnotira Totenhem. Treba da vidime vo kakva forma ke bidat vo vtoriot del na sezonata, dobro e sto sega ide mala pauza.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom