UEFA Champions League 2018/19

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 18 септември 2018.

 1. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  382
  Како сакате вртете ја еден од Меси и Роналдо пак требаше да земе. Модрич доби исклучиво зошто игра во Реал, да играше во друг тим, мало морген. Никој не спори дека човекот е вонсериски играч али нема споредба со овие двајца. Да останеше Роналдо во Реал пак ќе освоеше :). Едноставно премногу двојат овие двајца, единствен кој што може да ги замени колку толку е Мбапе, нормално ако се развива правилно, ова останатово балетан до балетан.
   
  На zabiste му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  26.985
  Допаѓања:
  56.740
  Таа сезона не беше.
   
 3. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.059
  Допаѓања:
  38.606
  Тоа им е проблемот на овие од Барса, што мислат дека наградата се доделува на оној што е општо најталентиран и најдобар фудбалер, а не тој што имал најдобра година.
   
  На Васил МКД, zee German, Sale11 и уште 10 други им се допаѓа ова.
 4. interlove

  interlove

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  1.271
  Допаѓања:
  963
  Ти си фанбој ете затоа неможеш да признаеш дека имаше играчи кои имаа каде каде подобра сезона од тие играчи на Барса кои ти ги спомна.
  Да те прашеме тебе, ова награда секоја година треба да му ја даваме на Меси, затоа што е најталентиран, иако ова награда се доделува на играч кој имал најдобра фудбалска година.

  Ова година факт е дека Модриќ заслужи, како што заслужи и Шнајдер во 2010, и Рибери некоја година подоцна, но што да праиме кога парата го врти светот, па мора секоја ебана година ова награда да му се даде на некој играч што игра за Барса или Реал.
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  584
  Џабе се вадиш..Сладоледот ти напрај фаталити :D
   
 6. ob1

  ob1

  Член од:
  7 март 2010
  Мислења:
  5.420
  Допаѓања:
  9.591
  Другар цела таа пропаганда за "добро момче" ја почна ПР машинеријата на Барса за Меси, затоа те молам немој со такви коментари барем од вас. Срамота е.

  А за сите тие што викате дека Модрич да не играл во Реал немало да освои сте грешка. Да играше во Интер и да освоеше со Интер ЛШ и да ја повтореше сезоната од лани само во друг тим, пак ќе освоеше. Зашто сите параметри (освен погодени стативи нормално) велат дека Модрич изигра најдобро во сезона 2017/18.

  Ова е муабет што би било, кад би било, али во 2016 во 1/8 финале ако Хрватска ги пројдеше Португалија на ЕП ќе си го прашав дали на Роналдо ќе му ја дадеа Златната Топка.
   
  На MiteReal и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 7. blanco

  blanco

  Член од:
  18 мај 2008
  Мислења:
  4.473
  Допаѓања:
  7.366
  Тоа е тоа, остро и на прва.
  Мојот човек, сладоледџија :cool:
   
 8. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.093
  Допаѓања:
  1.651
  Доволно е да ги прочиташ моите последни неколку поста на темава па да видиш дека не си во право. Убаво пишав по кои критериуми се даваше порано оваа награда, по кои се дава сега, и по кои би требало да се дава. Ако најдеш дека негде пишав оти Меси требало да земе оваа година или па секоја година, дојди кажи ми...
  --- Споено дупло мислење, 6 декември 2018 ---
  Па тоа зборам и јас. Глупи се тие муабети за било кој. А ги имаше тука на форумов. Модриќ заслужил оти бил пример за добар човек. Божем Гризман е пијандура а Мбапе наркос.
   
 9. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.636
  Допаѓања:
  879
  Добро ајде да го остајме Модрич настрана, класа си е чоекот и нема збор тука, ај објаснете тука како Куртоа ја зеде наградата за најдобар голман а пред да дојди во Реал таа награда ја добиваше Навас едно по друго,
  м ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На interlove му/ѝ се допаѓа ова.
 10. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.001
  Допаѓања:
  32.774
  Aко добро памтам, првиот што кажа, Messi is a good boy, беше Блатер, на некоја церемонија.
   
 11. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  3.081
  Допаѓања:
  4.485
  [​IMG]

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На zee German, Mondonico, Ендорфиниус и уште 7 други им се допаѓа ова.
 12. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.367
  Допаѓања:
  705
  Abe vo red e i za Snajder i Riberi i Xavi i Iniesta....ama daj prestanete so glupostive....Modric bese nagraden ne samo za odlicnava sezona, tuku izminatite 5 kade sto ne mozese da pripari poradi Mesi i Ronaldo...pa od koga dojde Modric, Real osvoi 4 LS od koi 3 po red...toa e nesto so ovie gornospmenativene ne mozat da go sonuvaat, ne pa da go ostvarat...daj oladete malce...
  Naredna godina kje bide pointeresno, pak Mesi i Ronaldo kje se brkàat za 6-ta zlatna topka...
   
  На MiteReal му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  3.081
  Допаѓања:
  4.485
  Најголемиот проблем е што ти и мн други не разбирате дека наградава е за прошлата сезона.Не е ни за предходни 5 ни 10 ни 100 години.
  Бтв јас сум на став дека модрич сосема заслужи годинава.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 14. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.367
  Допаѓања:
  705
  Abe razbirame ama mora nekako da ja opravdame topkava, posto e neli nas igrac..:свиркам:

  Mene pa nemase da mi smeta da zeme nekoi od francuzive ili pak Ronaldo...
   
 15. Tyler Durden

  Tyler Durden

  Член од:
  7 јули 2013
  Мислења:
  445
  Допаѓања:
  1.112
  Да, точно е дека не е се во статистиките и се согласувам дека Модриќ ја заслужи златната топка за минатата сезона, ама дека Меси не заслужил златна топка во 2010 е најголемата глупост која може да се прочита само на форумов и никаде на друго место.

  Прво, Меси таа сезона ја играше на невидено ниво, не само што постигнуваше многу голови и тоа доста од нив беа ремек дело, туку целокупно играше на фантастично ниво, голови, асистенции, дриблинзи, буквално доминираше. Во четврт финале му даде четири, ЧЕТИРИ гола на Арсенал, тогаш за првпат почнаа муабетите за најдобар во историјата. Не знам дали ве има фатено амнезија или зборувате од омраза спрема Меси/Барса, ама никој не може да му ја оспори златната топка на Меси за таа сезона.

  Второ, Интер таа сезона имаше тимска игра каде буквално секој играч имаше подеднакво важна улога плус зборувате за освоеното триплете, а заборавате дека Интер освој титули во мизерната Серија А без некоја конкуренција (и сега е истото само сега Јувентус е тој што доминира). Таа сезона во Интер сите играчи вршеа одлична работа и секој од нив имаше важна улога што во офанзива што во дефанзива. Цезар, Лусио, Матераци, Мајкон, Снајдер, Ето, Милито, па дури и Пандев сите имаа значајна улога во успехот на Интер. Кога би бирал поединец побрзо би го одбрал Мајкон пред Снајдер, таа сезона Мајкон беше најдобар десен бек, играше фантастично цела сезона.

  На прашањето кој залслужил повеќе да добие златна топка Чави или Иниеста, одговорот е Иниеста. Иниеста беше најдобриот среден играч таа година и во Барса (длабоко во сенка на Меси) и во Шпанија на светското првенство плус постигна и гол во финалето за титула.
   

Сподели преку: