UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
UEFA have awarded the 2013 Champions League final to Wembley.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Е шо толку Вембли? Мислам, секако Барса 2 пати освои таму и навивачите го сакаме како стадион, но 2 пати во 3 години? Има едно 100 стадиони што би ги исполниле критериумите низ Европа. Не ми е јасна одлукава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е шо толку Вембли? Мислам, секако Барса 2 пати освои таму и навивачите го сакаме како стадион, но 2 пати во 3 години? Има едно 100 стадиони што би ги исполниле критериумите низ Европа. Не ми е јасна одлукава.
Пари. Најмногу пари изнаправија на Вембли досега, не се будали инаку истото место во две години да го одбираат за финале.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Е шо толку Вембли? Мислам, секако Барса 2 пати освои таму и навивачите го сакаме како стадион, но 2 пати во 3 години? Има едно 100 стадиони што би ги исполниле критериумите низ Европа. Не ми е јасна одлукава.
Одлуката е по повод 150 години ФА, кои се прават во 2013 година и затоа повторно се доделе финалето на Вембли, заради овој свечен повод!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Значи пак манчестер-барса финале :D
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.491
Поени од реакции
4.730
Малце сум пијан, ама ќе ви ја ебам мамата.
Слабо Милан слабо е .
Немој бе
Боље Валенсија - Шалке да идеше пренос доста поинтересна утакмица од оваа...али то е то :pipi:
Глеј си валенсија шалке шо кур
отиде ногата на Чорлука, требаше црвен да добие Фламини
На таквото
Ебате сељачето шо е тоа Гатузо, маме му ебам неваспитана.
Море ако те најди Гатузо ќе ти кажи маме невоспитано, нема коска здрава да ти остани.
Фламини копиле,животно,стока.......гад
Фламини е милјардер, шо кур имаш ти постигнато во живото?
Нека се напие еден дијазепам за смирување и нека не заборава има има реванш во Лондон.
Ми се гади од вакви играчи искрено,го усеруваат фудбалот.
Ако ти се гади од фудбал гледај балет.
Грд тим,идол им станал Гатузо.Ќе го папаат копилите.Едвај се врати го повредија Чорлука пак.
Пази кој нарекуваш копили.
ГООООООООООЛ!
НА КУРОООООООООО
Bravo za Totenhem, mnogu poatraktiven tim od Milan
Шо збораш, вистина?
Е баш ми е мило :pipi:
И мене
Што е смешно бе болен еден ?
Едуардо кога му направија се радуваше вака ебате идиотот ?
Фламини за стартов посакувам лигаменти да скине ,му ебам тоа болното :tapp: Уште се смее кога излезе Чорлука
Фламини си го дрви со милјардите, можиш да му го гланцаш.
А Бејл се враќа за реваншот, замисли Бејл против Одо или Антонини. :pos:

Инаку тва е миланези, не е ова калчо.
Секој фудбал е калчо.
Какво е времето во Милано???
Времето во Милано е петлоебачко, какво е во лондон?
ovaj Gatuso bil najgolem idiot u svet,ja ne znam so mu dozvoluvat taka sudiite da se odnesuva,more kazna treba dozivotna neigranje fudbal,kaj se videlo toa ccc
Да, тебе ќе те слушаме, како ќе кажиш така ќе биди.
Гатузо и Фламини под рака и правец Бардовци. Спортисти. Хм.
Абе балет ако сакате да гледате на друго место то, фудбало е машка игра.
Онај Гатузо одамна знаеме каков дебил е...него постарите генерации секогаш ќе го паметат по глупостите и расправиите кои ги правел со противничките играчи..разбирам дека остава срце на теренот, но дотолку да ја сили работата треба да е психички пореметен...а јас не знам сите што се чудите од овој резултат..реално Тотенхем има поквалитетен состав скоро во секој дел од теренот освен во нападот...Милан мислевте со Тиаго Силва-Гатузо-Сидорф и Јепес да ги победат тотенхем???..иначе како и обично Ибрахимович се испостра на голем натпревар!
Да му се фатите на Гатузо, гледајте си ги денешните балетани и тинкајте го на нив
Aко продолжат вака тешко дека ќе бидат шампиони.:smir:
Ај отвори табела и не јади лајни.
Не ми се верува како можете да величате фудбалери кој прават полуретардирани стартови и наместо професионално да се однесуваат на терен тие како дивјаци се понашаат.Ај ке кажеш фудбал физички спорт бла бла бла,, ама секој навивач на Милан треба да се засрами од нивниот капитен и неговото денешно однесување.. брука.
Шо брука бе, појќе сакаш да гледаш манакени како денешните, или вистински мажи кои играат фудбал не си ја местат фризурата на секое, не му е поважен тик токо инстаграмо фејзбуко не знам шо од тренинго и од фудбало и од жртвата за тимо?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Ама малку :pos: :pos: :pos:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.540
Oбид за хумор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom