Twin Peaks

Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Ова лето на сител почнуваат неколку нови серии, меѓу кои и старата култна серија Твин Пикс, за која слушам дека била феноменална и одвај чекам да почне на 21-ви. :)

Дали некој ја има гледано и што мисли за неа?
 
H

HCL

Гостин
Таман сега ја земав целата серија. Така да допрва ќе ја гледам.
 
Ј

јовица11

Гостин
Јас сум на одмор тој период па тешко дека ќе ја гледам,ама од септември ќе ја симнам па тогаш ќе коментирам
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
od kolku saat i koj den na sitel ke ide?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.683
Поени од реакции
866
Ептен ми е мило дека пак ќе ја даваат на тв култната Twin Peaks...ја гледав пред 17-18 години и до ден денес ми е една од најдобрите серии шо сум ги гледал...Дејвид Линч е цар
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Верувам дека повеќето постари форумџии овде знаат за што станува збор. Твин Пикс е серија добитник на 3 Златни Глобуси и уште 7 други победи и 32 номинации.
Пилот епизодата почнува така што еден дрвосечач го пронаоѓа безживотното тело на популарната тинејџерка во малото градче Твин Пикс, Лора Палмер.
На помош доаѓа специјалниот фби агент Дејл Купер, и со помош на локалниот шериф Хари Труман ќе се обидат да го откријат идентитетот на убиецот на оваа тинејџерка. Но сепак, наидуваат на откривање на многу помрачни и поголеми тајни, затоа што во Твин Пикс, секој на некој начин е поврзан меѓу себе...
Серијава си ја спуштив од нет пред пола година, ја изгледав во еден здив, и стварно ми се бендиса. Една од најдобрите серии што ги имам гледано - преплетена со мистерија, драма, трилер, хорор, романса, комедија. Сега видов дека почнаа на Сител да ја даваат и баш ме израдва, серијава е излезена 1991 година а сеуште е популарна. Креатори се David Lynch и Mark Frost.
Линк од имдб овде.

Дали некој ја гледал и негово мислење, овде!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Јас не бев во Македонија кога се даваше Твин Пикс, па ја гледав во еден подолг викенд, откако се вратив. И подобро испадна така, затоа што не знам како би преживеала од епизода до епизода.
Како што рабрав, повторно ќе ја даваат на нашиве телевизии. Топло препорачувам да се гледа.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
јас сега ја гледам на сител и многу е интересна и ставрно е добра
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Јас не бев во Македонија кога се даваше Твин Пикс, па ја гледав во еден подолг викенд, откако се вратив. И подобро испадна така, затоа што не знам како би преживеала од епизода до епизода.
Како што рабрав, повторно ќе ја даваат на нашиве телевизии. Топло препорачувам да се гледа.
Тоа е доброто во серијава, неможеш да издржиш додека стигне нова епизода. Демн ит из гуд!
А дали си го гледала филмот што следи после серијата?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Mene mi stoi kako horor, pa ne znam dali da go gledam. I ako sakaat tie sto ja imaat gledano od porano ajde kazete sto ke se slucuva vo serijata. Pozdrav.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Па види, има некои стварно фрики сцени да те извадат од такт, ама не е некој константен хорор во серијава.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
.....А дали си го гледала филмот што следи после серијата?
Да, ама ни под разно не смее да се гледа филмот пред да се догледа среијата. :nenene: С’еба филингот иначе.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Јас првпат ја гледам, феноменална е!! :tv:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Да, на Сител. Веќе пет епизоди се поминати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom