Twin Peaks

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Значи уште три епизоди од првата сезона. Последната епизода од првата сезона беше стварно....неверојатна.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Култна серија, за жал немам време повторно да ја гледам, инаку за филмот, стрпете се до крајот на серијата, не се заебувајте порано!
Инаку, тој саат додека трае епизодата никој во просторијата не се осмелуваше да прозбори.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
Во денешната епизода се откри идентитетот на убиецот...
Ова не го очекував !!!!!!! :ija:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Вистинскиот убиец не е Лиланд...уствари ај да не ти објаснувам се сега...а и плус тоа подзаборавена ми е серијава...има појќе од 15 години кога прв пат ја гледав...еден совет до сите шо за прв пат ја гледаат Twin Peaks...одкако ќе заврши серијата , да земат да го гледаат филмот Fire walk with me...режијата е исто од Дејвид Линч...инаку филмот е снимен 2-3 години после серијата и откако ке го гледате многу работи од серијава ќе ви бидат појасни...хе хе хе
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Да, точно е тоа со Лиланд. Има нека тајна веза.
А иначе игор пп, му реков на Ејсид да се спојат мојава и твојава тема, ќе го направи тоа.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Не е Лиланд? хмм :vozbud: интересно...
одвај чекам следна епизода во пон
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Лиланд е убиецот, физички да. А иначе постои некоја поголема сила.
А плус тоа, најморничава епизода од цел серијал беше таа кога Лиланд ја убиваше внука му.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Да, па таа беше вчера на Сител.
Мислиш на Боб, тој језивиот тип што се појавува?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Да, Боб уствари го контролира Леланд. Леланд несвесно ги прави тие работи.:)
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Да, Боб уствари го контролира Леланд. Леланд несвесно ги прави тие работи.:)
Да, приметив... Нели кога Лиланд се гледаше во огледало пред да ја убие Меди, му се појави Боб.
Кога и да се појави Боб, јас се ежам, најјезив лик ми е од сите серии досега. :pos2::kesa: Многу страшна фаца има, а и уште кога ќе му стават страшна музика...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Да, приметив... Нели кога Лиланд се гледаше во огледало пред да ја убие Меди, му се појави Боб.
Кога и да се појави Боб, јас се ежам, најјезив лик ми е од сите серии досега. :pos2::kesa: Многу страшна фаца има, а и уште кога ќе му стават страшна музика...
А тој Боб, кога го гледав филмот Twin Peaks - Fire Walk With Me, тука има една сцена, каде што Боб ќе те извади од такт:)
 
S

StormRage

Гостин
го иам филмов на VHS и мн ми е добар го имам гледано најмалку 20тина пати
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
го иам филмов на VHS и мн ми е добар го имам гледано најмалку 20тина пати

Колку што јас знам ова е серија.....

Почнав да ја глеам али требаше да идам на одмор па баталив а пред некој ден кога пробав да се уклучам пак у текот на настаните не ми идеше баш....

Добра серија у секој случај....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom