True Detective

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.287
Изгледа женката у сезоната ќе биде Рејчел Мекадамс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.287
Винс Вон е кул лик. Ептен си го поштувам.

Рејчел Мекадамс е исто ептен симпатична.

Ама она за во серијава... :unsure:
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Рејчел Мекадамс е исто ептен симпатична.

Ама она за во серијава... :unsure:
дојде филмскиот критичар дирек од њу јорк тајмс со намуртено смајли да не увери дека Рејчел мекадамс е промашена инвестиција....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.287
дојде филмскиот критичар дирек од њу јорк тајмс со намуртено смајли да не увери дека Рејчел мекадамс е промашена инвестиција....
More like дојде член да си пише мислење на форум бидејќи нели форумите се за тоа.

Смајлито не е намуртено туку е несигурно, нешто што можеш да сфатиш од едно поминување со маусот на смајлито.

Со други зборови не сум сигурен дали е добра одлука. А не сум ни сигурен ни дали е лоша одлуката.

Ако кажам дека не сум сигурен значи дека ќе почекам да видам во дејство а не значи дека сум рекол "O BOZE ZOSTO JA VIKNALE OVAA NE MI SE VERUE LELE NEKA SE UTEPAAT PO RED SITE"
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
More like дојде член да си пише мислење на форум бидејќи нели форумите се за тоа.

Смајлито не е намуртено туку е несигурно, нешто што можеш да сфатиш од едно поминување со маусот на смајлито.

Со други зборови не сум сигурен дали е добра одлука. А не сум ни сигурен ни дали е лоша одлуката.

Ако кажам дека не сум сигурен значи дека ќе почекам да видам во дејство а не значи дека сум рекол "O BOZE ZOSTO JA VIKNALE OVAA NE MI SE VERUE LELE NEKA SE UTEPAAT PO RED SITE"
izvini
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
More like дојде член да си пише мислење на форум бидејќи нели форумите се за тоа.
За карлович одвојуваш време да му реплицираш, на игнор стави го и свиркај си. :свиркам:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.145
Поени од реакции
16.074
Ги изгледав епизодите за ден ипол. Барем десет да имаше, зошто тој крајот некако, meh.

Во некои случаи ме потсети на The fall. Ќерката на убиецот имаше кошмари, кои кога ги раскажуваше содржеа детали од убиствата на татко и. Тоа одма ме потсети на сцената со ќерките на Мартин кога си играа со куклите, тоа потсеќаше на видеото што Раст го најде. Али овде не покажаа никаква поврзаност, ко демек случајно.
Очекував некој епик крај, паѓаат сенатори, влади, ова-она. Али фатија некој пореметен кој воопшто нема шанса тој да смислил било што, едино тоа што наоѓал жртви, а сигурно според тоа на колкаво растојание беа убиствата, не бил единствен ни за таа работа. И кој е тој Yellow king, да му се сневиди?
Моментот со куќичката и зелената боја, кој -ми светна ламбата- момент. Од толку досиеја, слики, случаи, фамилијарни врски, тоа до бојата било. Фино склопено, не викам не, али по се изгледа да не дојдеше Марти до тој заклучок, уште 20 години ништо немаше да решат.

Она што многу ми се допадна беше временската разлика. Значи многу удрено на психата на двата главни лика, поготово на Раст. Кој лик, човече. Со сите тие глупости што ги шмркал, кога се појави на тоа испрашувањето, си реков овој можно е скроз да се мрднал и ништо чудно и тој да има некаква врска со убиствата. На крај исто бев сигурна дека ќе умре, али преживеа за да ни објасни уште една филозофија, таа за ѕвездите и светлината и темнината. Многупати кога си водеше некој монолог, враќав за да сфатам што уопште кажал, а некогаш и не сфаќав докрај. Сепак, си имаше сигурна перцепција за животот и смртта човекот.
Ликот на Марти, што знам, откога почна да објаснува како он морал да има швалерка за да има хармонија во бракот со жена му, meh. Може супер детектив излезе со тоа накрај, али ко човек, дотолку пак да нема поима од што сака. А и тоа што ги истепа тие децата што ја онаделе ќерка му, мислам бог да чува, психо.
Може овој Раст изгледаше ко апла нестабилна особа, али Марти е далеку позаебан типац, а да додадеме и дека овој другиов халуцинираше одвреме-навреме.

За МекКонахи немав ич големо мислење како актер, судејќи по лимонатките кои ги снимаше до пред 4-5 години. Доста напреднал во тој поглед, ова е прво нешто посериозно што сум гледала од него. Или не му дошле поарни улоги порано, или сам не бил свесен што може, не знам. Али брилијантна глума, свака му част.

Што се однесува до втората сезона, Винс Вон мене отсекогаш повеќе ме асоцирал со таа дивата градба и фацата на негативен лик, отколку на комичар, па мислам дека супер ќе се снајде во улогата. Колин Фарел исто ми е ок избор, има и тој некој луд изглед, па добро би изгледал ко малце мрднат дотектив, поблага варијанта на Раст.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Како човек да го замисли Винс Вон во ваква сцена ?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom