True Blood

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Втората епизода ја нудеа демек ако платиш ќе ја гледаш одма по првата. И секако е leaked on the internet. Сепак ке ја чекам во обичен термин да не си нарушувам распоред :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Мене ми беше одлично како за почеток, далеку од разочарување, можеби навистина претераа во тоа што скоро сите имаат моќи ама барем во иднина да има повеќе акција со истите и мислам дека нема да се буниме. :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мутавко сум по природа.... каква 2 епизода? :D
Ја само една гледав... само толку има излезено, или збунка сум го правела :D
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Мутавко сум по природа.... каква 2 епизода? :D
Ја само една гледав... само толку има излезено, или збунка сум го правела :D
Прочитај мое мислење малку погоре :) Не дека веќе ти треба официјално е излезена и втората епизода. Мене мн ми се добри епизодите од 4та сезона, осеќам дека се спремат за неште големо.
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
True Blood е прекрасна серија, се изненадив дури кога видов дека македонци ја гледаат (не дека јас не сум, туку зборувам за македонски менталитет), не го очекував ова затоа што кога ја препорачав на неколку луѓе или ми рекоа дека сум лудак, или манијак, или дека треба да одам да се лечам ако ми се допаѓа такво нешто. Серијата е одлична, со многу ликови и ситуации кои се развиваат и имаат пресврти по некој мрачен такт што мене ми се допаѓа. Иако е сместен во фиктивен свет, серијата ги разработува човечките чувства и емоции, како и нивното перципирање на нештата и делување со цел да се заштитат себеси или некој друг или да добијат нешто што очајно го посакуваат. Прочитав дека некои имаат замерка за ликот на Суки, дека ви изгледа како ретардирана и дека Ана Пакин не знае да глуми, но ќе се спротиставам, затоа што мислам дека Ана Пакин е совршената Суки, а тоа што е малку како ретардирана е дел од ликот (оние кои ги читале книгите знаат). Во секој случај, да резимира, серијата дефинитвно вреди да се погледне, се додека тоа се направи со отворен ум и срце кое е жедно да открие повеќе за мрачната природа на човечката душа :)

П.С. Марни (вештерката) од четврта сезона е Фиона Шо, актерката која ја глумеше Петунија Дарсли, тетката на Хари Потер во филмовите, и која отсекогаш сакала да биде вештерка и да оди во Хогвортс. Па, можеби не во „Хари Потер“, но нејзе секако и се исполни желбата па си стана вештерка :ROFLMAO:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ерик пијан.. :pos: How convenient, oва со крвта oд самовиливе.

Интересна епизода, иако ништо специјално не се случи, задржува внимание. :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Фали повеќе акција ама имам чувство ако не од следна од таа наредна ќе надокнадат.

Ерик пијан плус фацата кога го прекорува Суки а овој се извинува и наивно се потсмевнува. :D
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Годрик се врати луѓе!!!!!! Ова е најсреќниот момент што сум го доживеал гледајќи True Blood!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
4тава сезона е катастрофа. Ја утепаа серијава а баш беше добра...
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
4тава сезона е катастрофа. Ја утепаа серијава а баш беше добра...
Погледни го промото за следната епизода т.е 4.07 :) Тоа за што се спремаа конечно почнува. Мене четвртата ми е супер сезона.
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
`Maybe I wear too much pink, maybe i laugh too much, but remember ...I am not a hookah` :)
& спремна за повеке ПАМ!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Браво за динамичноста. Цел саат се дешаваше нешто, плус одамна се немаше осетено тој хорор елементот, тој допир. Доста добра епизода. Ептен ги искомплицираа сите, да видеме дали ќе се снајдат на крај само.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Суки курва!

Сезонава е врв, во компарација со првите. Незнам зошто никој не пишува. И дали воопшто некој гледа.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Последнава сцена од последнава епизода многу ме потсети на прва сезона со Годрик кога беа во црквата, епа луѓе од следна епизода почнува она што сите го чекавме... и да... нека се врати стариот Ерик овој почна да ми оди на нерви.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Се разбира дека некој гледа. Не пропуштам ниту една епизода. Antonia Rulz! x))
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom