Tinder

Миља

Човек пред се, во секоја смисла те речи.
Член од
9 февруари 2023
Мислења
20
Поени од реакции
18
Ми ставија пенис во пијачката!!!
Не препорачувам!
1/10

@Миља Срами се од своите години!
А истотака и описот под јузернејмот ти е многу хипокритичен! Поздраф!
Навистина ми е многу жал што ти ставиле пенис во пијачката, се надевам не си ја испил?!

Никогаш не помислив да ти наштетам во било која смисла, извини молимте.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
426
Поени од реакции
1.695
Screenshot from 2023-04-06 16-59-08.png

Еве зошто женските во глобала инсталираат тиндер, за внимание и комплименти односно за бустање на егото нивно. Ај да видиме дали уште е у таа "најпрекрасна врска" или го откачила пошто не и бил интересен и не ја шетал низ европа и не ја запросил под ајфелова кула.
 
Ф

Флеш

Гостин
Прегледај го приврзокот 374507

Еве зошто женските во глобала инсталираат тиндер, за внимание и комплименти односно за бустање на егото нивно. Ај да видиме дали уште е у таа "најпрекрасна врска" или го откачила пошто не и бил интересен и не ја шетал низ европа и не ја запросил под ајфелова кула.
Сака да каже дека е уште е малата принцеза .

Дојде време каде што гледаат материјално .

Ако би бирала меѓу згоден сиромашен механичар и размазен грд богаташ со фамилија која има хотел у Охрид,увек би идела на грдиот богаташ .... Иначе примеров е од реален случај од една у населба која му роди 2 деца и сега само на Инстаграм се слика и замара за "перфектен" живот ....
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.456
Прегледај го приврзокот 374507

Еве зошто женските во глобала инсталираат тиндер, за внимание и комплименти односно за бустање на егото нивно. Ај да видиме дали уште е у таа "најпрекрасна врска" или го откачила пошто не и бил интересен и не ја шетал низ европа и не ја запросил под ајфелова кула.
Лани правеше некој тип истражување на Тиндер- повеќето женски профили се мажени или веќе во врски. А висат на Тиндер. Еве некоја од мажениве барем признала зошто е на Тиндер. Ем добива дневна доза внимание како џанак навлечен на хероин што добива дневна доза дрога да го одржи во живот ем држи јадица во вода сеуште, ако налета уште поголем сом да го остави сомот што ја женил.
@Флеш:
Се поставува прашање дали некогаш воопшто жените не биле материјалистки. На времето пред социјалните мрежи немале сите жени пристап до тие 5% мажи (по изглед, пари и популарност) па затоа биле поотворени за компромис. Сега кога сите имаат пристап до секого секаде, на површина испливува женскиот мрак.
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.259
згоден сиромашен механичар
Никој не ги бира подбросечно до ружни но подоброплатени мужи. Измеѓу ова и механичарот механичарот има да биде. No win ситуација.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Сака да каже дека е уште е малата принцеза .

Дојде време каде што гледаат материјално .

Ако би бирала меѓу згоден сиромашен механичар и размазен грд богаташ со фамилија која има хотел у Охрид,увек би идела на грдиот богаташ .... Иначе примеров е од реален случај од една у населба која му роди 2 деца и сега само на Инстаграм се слика и замара за "перфектен" живот ....
Брат гарантирам ти си згодниот механичар во приказнава :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.259
Помодерно е .... А ти педерот .... Немој така ...
А не мисџендеринг (им?) и? /му? праиш.
Сите знаеме дека богати типови (им?) и? /му? се животен сон и во секоја тема се диви на нив...
Криптокопачи, типови со 200% маржи за храна, малверзанти и тендераши, програмери за адвер....
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Има разни Табиети, Како каде и како кој... некој за кинење Јунфер милион $ дава, а на пример во Гуам традиција е пред бракот девојката да ја изгуби невиноста, ама не од идниот младоженец туку од специјализиран платеник...
Имаше постар напис порано, забраив само дали мајката или идната свекрва, ја носи идната невеста кај мајсторот за кинење, дури таа седи во предсобјето додека се сврши работата, па после му плаќа на манукот... а во античко време Римјаните јунферицити ги даваа прво на гладијаторите да ги обработат..
nema vrska toa so guam, nitu postoi takov zakon nitu e tradicija. nekoj toa nekogas go izmislil, mozda drkajki, i so godini se povtoruva na internetot.

Лани правеше некој тип истражување на Тиндер- повеќето женски профили се мажени или веќе во врски. А висат на Тиндер. Еве некоја од мажениве барем признала зошто е на Тиндер. Ем добива дневна доза внимание како џанак навлечен на хероин што добива дневна доза дрога да го одржи во живот ем држи јадица во вода сеуште, ако налета уште поголем сом да го остави сомот што ја женил.
@Флеш:
Се поставува прашање дали некогаш воопшто жените не биле материјалистки. На времето пред социјалните мрежи немале сите жени пристап до тие 5% мажи (по изглед, пари и популарност) па затоа биле поотворени за компромис. Сега кога сите имаат пристап до секого секаде, на површина испливува женскиот мрак.
kako bi mozel nekoj da istrazuva takvo nesto? vo praksa ne e mozno da doznaes kolku od zenite se vo vrska ili brak, ne e logicno. kako prvo bi trebal da imas match so ogromen broj zeni, kako vtoro pogolemiot del od niv da ti kazat koj im e statusot. a onaka random isprasuvanja ne se verodostojni.

spored moe licno mislenje sekako ima zeni koi se na tinder kolku da se zafrkavaat, no pogolemiot del navistina se vo potraga. maskite dobivaat drug vpecatok deka za poveketo e tesko da stignat do redovni sredbi ili voopsto do date. sepak, preku profili na poatraktivni maski lesno se gleda deka ima ogromen broj na zenski koi navistina se na tinder za da stignat do sredba.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Украинки врие у ск на тиндер. Не би да се фалам ама за првпат немам забегана приказна за у темава у која останувам зезнат :D
samo da ne e zafrkancija kako so profilite na zeni so poteklo od azia, prav boom poslednite godini^^ baraat broj za posle da raskazuvaat prikazni za investicii vo kripto valuti i sto ne, na zapad veke od poodamna se running gag :D zaednicki im e sekogas sto vo momentot ne se vo blizina (duri i spored aplikacijata koga se blisku) i zaradi toa ne mozat vo momentot da iskocat na date, ama naskoro ke dojdat :D red flag.

inace vo germanija veke nekoe vreme i online vrie od ukrainki, ama pretezno se so deca ili se mnogu dignati. brzo sfatile so izgledot koj cesto go imaat kolku vredat na zapadniot pazar i ocekuvanjata im se do plafon.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom