The Walking Dead

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Најдобрата епизода, па веројатно од ланското полуфинале. Ептен ме бендиса, требаше промена на динамиката, доста лутаа по шуми и патишта неизбањати. Чиста десетка од мене.

Целата промена донесе освежување на серијата, нови ликови, нови локации, нови дијалози, има тука уште приказна да се тера до крај на сезоната.

Александрија, чудно место, од шо навикнаа нашите јунаци (а и ние со нив) се на тешки услови она што е нормално нив им изгледа ненормално, а и поучени се од претходни такви заедници (Вудбери).

Засега ми се чини дека овие не се некои психопати, но не ми изгледаат сеуште свесни во каков свет живеат, ќе треба Рик и екипата да ги научат, а ако не можат, како шо кажа нашиот старо-нов шериф, самите ќе го заземат местото. Кутриот Дерил во дивината се осеќаше најприродно, сега пак ќе биде отпадник како во првите сезони.

Само кој му го украде пиштолот на Рик шо го сокри у ѓубрето, дали Морган, или некој друг кој ги следи цело време?!
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Мислам дека Карл ќе умре сезонава. Цело време нешто се вртка околу него. И не ми се допадна самодовербата на Мишон. Тоа ми кажува дека не е местово такво какво што изгледа. Исто така сомнителни фаци ми беа мужот на плавушата и тоа девојчето што го симпатишаше малиов. Иако мислам дека девојчето ќе испадне некоја добра цура, што ќе ги открие тајните што местово ги крие.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Епизодава беше најдобра во цела сезона до сега . Незнам дали се добри луѓево, но Рик сигурно ќе го завземе местово :sneaky:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јак спојлер направија со тоа што ги пуштија имињата на епизодите до крај, не дека не бевме наведени на тоа.

(По)следните 4 епизоди, во спојлер ги ставам за ако некој нејќе да знае:

13 - Forget
14 - Spend
15 - Try
16 - Conquer
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Не го видов делот што ќе се случува следната епизода. Ако го има некој нека ми го прати, или нека каже.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Јак спојлер направија со тоа што ги пуштија имињата на епизодите до крај, не дека не бевме наведени на тоа.

(По)следните 4 епизоди, во спојлер ги ставам за ако некој нејќе да знае:

13 - Forget
14 - Spend
15 - Try
16 - Conquer
"I give you the mausoleum of all hope and desire, which will fit your individual needs no better than it did mine or my father's before me, I give it to you not that you may remember time, but that you may forget it for a moment now and then and not spend all of your breath trying to conquer it."
- Dale ( 1.04 )
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
"I give you the mausoleum of all hope and desire, which will fit your individual needs no better than it did mine or my father's before me, I give it to you not that you may remember time, but that you may forget it for a moment now and then and not spend all of your breath trying to conquer it."
- Dale ( 1.04 )
И минатата епизода моментот со RVто беше посветен на Дејл. Зомбито што беше врзано за дрвото оваа епизода е истото што го касна Дејл. Исто и делот на Дерил со опосумот и вадењето на утробата.

Приметивте како Керол изиграваше беспомошно жениче? Прво со оружјето па после и на интервјуто. Од каде до каде дотурка нејзиниот лик. Се претвори во прав манипулатор кој ќе стори се за да го заштити семејството.

Од толку ликови епизодава заборавија да го покажат попот:popce:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Снимкиве што оваа Дајен ги снима, ќе идат ли у странски служби? :)
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
И на крај сите среќно си живееја.Сигурно ќе се деси нешто.Ајде нека каже некој нешто од стриповите,сигурно има нешто.Да не ги тераат да се ебат меѓу себе?:)
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
И на крај сите среќно си живееја.Сигурно ќе се деси нешто.Ајде нека каже некој нешто од стриповите,сигурно има нешто.Да не ги тераат да се ебат меѓу себе?:)
Никој неможе да ти каже , не е исто во стриповите
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Father Gabriel? :icon_lol:

Добра беше. Ако сака Дерил да ја ебе Керол треба да се избања...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom