The Walking Dead

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Последна епизода од втората сезона ќе биде. А ќе има и трета сезона, ама не се знае кога ќе биде готова. Сега ја снимаат.
Најверојатно во септември ќе ја пуштат 3 сезона.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Октомври 3та сезона -.- .!.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Мене ми личи дека уствари вирусов го имаат сите, само истиот се активира после смрт, доколку не е уништен мозокот со таа смрт. Досега сите што умреа, умреа од угриз на зомби, и се претворија тек откако им престанаа сите животно функции. У последнава епизода се виде дека можело и обична смрт, без угриз од зомби, и пак да се активира вирусот после смртта.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Rick turns on the Bad ass mode

Малку ми се 13 епизоди по сезона. Досега со 2 сезони имаат покриено околу 12 изданија од стрипот.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Добро е, интересна завршница. Тоа објектот горе што го прикажаа на крајот бил затвор изгледа и таму ќе завршеле како што разбрав, а изгледа и оваа што ја спаси Андреа е нешто од таму.

Како и да е, очекувам интересна 3та сезона .. кој ли ќе ја чека. (n)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Mногу јако финале со некои исклучоци, браво!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Мене ми личи дека уствари вирусов го имаат сите, само истиот се активира после смрт, доколку не е уништен мозокот со таа смрт. Досега сите што умреа, умреа од угриз на зомби, и се претворија тек откако им престанаа сите животно функции. У последнава епизода се виде дека можело и обична смрт, без угриз од зомби, и пак да се активира вирусот после смртта.
Така е, во последната епизода Рик им соопшти на групата дека сите го имаат вирусот, а тоа го дознал од докторот (оној со којшто беа во опсерваторијата пред истата да експлодира).
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Браво. Останав до 6 вчера за да ја гледам и вредеше. Многу ме бендиса целото темпо на епизодава. Со последниве 3 епизоди обелеја образ на вторава сезона. Се гледаме на есен. Дотогаш мислам дека е паметно да е затворена темава заради интересни љуѓе шо би остајле спојлери.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ја обожавам серијава...... кој ќе ја чека до октомври у пм.До сега најдобрата епизода во цела серија според мене.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Зошто навечер кога шетам надвор покрај група луѓе на моменти имам чудно чувство дека ме прогонуваат? : D

Имаше некои моменти како што рече Psyside кои делуваа по малку наивно но далеку од тоа дека го уништија доживувањето, се на се убаво ја заокружија втора сезона.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Мора ли бе последните епизоди секогаш да бидат најбољи у курац. Сеа до септември шо ќе праиме, ај гејм оф тронс почиња ама и таа е само 2 месеци.

Знаев дека Андреа ќе ја спаси некој нов лик у последен момент, ама се мислев дека ќе биде некој од групата на Рендал.
Е сеа едно нешто ме копка и мислам дека ќе видиме пак еден лик - братот на Дерил. После Шејн ќе фали таков тип :D

Тоа на крај изгледаше ко затвор и веројатно таму ќе се одвива голем дел од 3та сезона.

Идам да читнам сеа малце за 3та сезона ако има нешто.
--- надополнето: 20 март 2012 во 01:03 ---
А да, и тој/таа што ја спаси Андреа, малце глупо беше што имаше зомбиња без раце врзани со ланци што не го напаѓаа, ако немаа раце не значи дека се послушни ебаго :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom