The Walking Dead

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.162
Поени од реакции
27.503
Бреј која бљувотина од крај. Ако треба да бирам најлоша серија некад што сум гледал тоа е ова, возење 11 сезони со тук таму некои блесоци и ужасен крај. Па не можам да се помирам и што еден од најдобрите негативци го направија пичка на крај. Дно, хк, пу. :pov:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.207
Поени од реакции
7.724
Брееј кои шитови...
најголем ФЛОП у историја од сите серии досега направени.
Искрено прескокнав неколку сезони, ништо апсолутно не испуштив и ја изгледав последната вториот дел...
Ми е жал што имам буквално потрошено 100ици саати гледајќи ја оваа серија.
Тек па некој што целата ја има изгледано...

А пази, серијава има(ше) огромен, невиден потенцијал да биде нешто ала Брејкинг Бед кој погоре го спомнавте... ама тоа е, треба да се соочите со фактот дека 80% од луѓето и публиката воопшто сакаат да гледаат full on драми, ала шпанска серија...

Имаа милион опции серијава да земе сосема поинаков тек, ама они одлучија дека зомби апокалипсата е уствари его трипање и драматургии, лелекања и перипетии поврзани со ликовите...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.434
Поени од реакции
30.093
треба да се соочите со фактот дека 80% од луѓето и публиката воопшто сакаат да гледаат full on драми, ала шпанска серија...
Ова. Премногу драма имаше, до крај тупење. Во последна епизода кога требаше да биде тотал војна они драматизираа 30 минути со pep-talk и плачопојки. Големо дно допре серијата, во никој случај нема да гледам ниту еден спиноф.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.291
Поени од реакции
30.013
Се сеќавате на Лизи што гледаше во цвеќињата пред да попие хедшот од Карол ?
Еве ја како изгледа сега :


Престанала да гледа во цвеќињата :love:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.434
Поени од реакции
30.093
Се сеќавате на Лизи што гледаше во цвеќињата пред да попие хедшот од Карол ?
Еве ја како изгледа сега :


Сега расте цвеќиња без да ги допре.:LOL:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.055
Поени од реакции
16.321
Дури сега ги изгледав последните 6 епизоди поради преголемата возбуда што ме " држеше " од октомври.
Кое клише на минатото беа епизодиве и колку безвезе на брзина се правени колку да заврши серијава апла е приметливо. Прво Дерил со Џудит во раце каде што трча накај болницата копи - пејст со Дерил во раце кога ја вади Бет од болницата пред 5-6 сезони. Нападот и востанието во Комонвелтот буквално исто со нападот на Светилиштето. Башка и Светилиштето и Комонвелтот ги разнесоа со експлозив. Памела исто како Ниган ја затворија во соба за исповеди.
Кралот пак од нигде никаде од мирен живот се реши да го глуми Че Гевара и да води револуции. И против Ниган и против Памела.

Нај дно од се е што во последна епизода во последна сезона дозволија така глупо и дебилно да умре Розита. Сигурно немаше да снимаат со нејзе спиноф па да ја оставеа и нејзе жива наместо од рандом глупа гризнатина да си умре во сон. Така нубски умираа до 3та сезнона кога не знаеа кај тераат.

Завршетокот не е ни за комнтирање. Дерил трга да ги бара Мишон и Рик. И ....... сега читам за спинофот пишува дека Дерил се буди рандом во Франција и дека ќе се бара цела серија. Чудно како стигнал од САД до Европа без бродови и авиони. :pos:

Маги вика дека сега ќе си живеат мирно и весело до крајот на својот живот за да ...... во спинофот некој го киднапира Хершел јуниор и да го бара со Ниган во Менхетн. А тој со таа црнкињата прво ќе го чуваше детето и ќе живееше мирен живот за да иде туку така со Меги во потрага по рандом киднаперите на Хершел. :pos::pos:

За Рик и Мишон дури и кринџ ме фати од сите глупости што ги прикажаа, особено таа каде што Мишон се облекла како самурај и јава на коњ кон цела хорда зомбиња. А предходно беше стелт со тие ампутираните околу неа. :pos::pos::pos:

Сега сакам да видам дали и колку е срање Фиар оф д Волкинг Деад. До крај на 2 сезона сум моментално.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.291
Поени од реакции
30.013
Сега сакам да видам дали и колку е срање Фиар оф д Волкинг Деад. До крај на 2 сезона сум моментално.
Таму после 5, 6 сезона тоа е уште поголемо срање, верувај
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
698
Поени од реакции
975
Дури сега ги изгледав последните 6 епизоди поради преголемата возбуда што ме " држеше " од октомври.
Кое клише на минатото беа епизодиве и колку безвезе на брзина се правени колку да заврши серијава апла е приметливо. Прво Дерил со Џудит во раце каде што трча накај болницата копи - пејст со Дерил во раце кога ја вади Бет од болницата пред 5-6 сезони. Нападот и востанието во Комонвелтот буквално исто со нападот на Светилиштето. Башка и Светилиштето и Комонвелтот ги разнесоа со експлозив. Памела исто како Ниган ја затворија во соба за исповеди.
Кралот пак од нигде никаде од мирен живот се реши да го глуми Че Гевара и да води револуции. И против Ниган и против Памела.

Нај дно од се е што во последна епизода во последна сезона дозволија така глупо и дебилно да умре Розита. Сигурно немаше да снимаат со нејзе спиноф па да ја оставеа и нејзе жива наместо од рандом глупа гризнатина да си умре во сон. Така нубски умираа до 3та сезнона кога не знаеа кај тераат.

Завршетокот не е ни за комнтирање. Дерил трга да ги бара Мишон и Рик. И ....... сега читам за спинофот пишува дека Дерил се буди рандом во Франција и дека ќе се бара цела серија. Чудно како стигнал од САД до Европа без бродови и авиони. :pos:

Маги вика дека сега ќе си живеат мирно и весело до крајот на својот живот за да ...... во спинофот некој го киднапира Хершел јуниор и да го бара со Ниган во Менхетн. А тој со таа црнкињата прво ќе го чуваше детето и ќе живееше мирен живот за да иде туку така со Меги во потрага по рандом киднаперите на Хершел. :pos::pos:

За Рик и Мишон дури и кринџ ме фати од сите глупости што ги прикажаа, особено таа каде што Мишон се облекла како самурај и јава на коњ кон цела хорда зомбиња. А предходно беше стелт со тие ампутираните околу неа. :pos::pos::pos:

Сега сакам да видам дали и колку е срање Фиар оф д Волкинг Деад. До крај на 2 сезона сум моментално.
памтам 3 сезона беше добра од Fear, после 4-5 и натака се сериозно најголемо срање од серија што го имам видено, Walking Dead за него е Брејкинг Бед. :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.055
Поени од реакции
16.321

Kajgana Shop

На врв Bottom