The Vampire Diaries

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Ја гледам со тешки маки (еве додека пишувам овде епизодата си тече), ама ќе ја изгледам и оваа сезона. Ако ја продолжат за деветта, најверојатно ќе биде втората серија после Arrow која сум ја прекинал...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ја гледам со тешки маки (еве додека пишувам овде епизодата си тече), ама ќе ја изгледам и оваа сезона. Ако ја продолжат за деветта, најверојатно ќе биде втората серија после Arrow која сум ја прекинал...
Осма е последна, фала им на сите за одлуката. :semolam:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Сега читам на википедија: "On March 11, 2016, The CW renewed the series for an eighth season, but on July 23, 2016, announced that the upcoming eighth season would be the show's last, and would consist of 16 episodes."

:jeeee::jeeee:[DOUBLEPOST=1174402811][/DOUBLEPOST]Ќе ја оживуваат Елена по се изгледа.

 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Морам да пишам за да излезе во нови мислења, ова погоре за Елена го пишав преги, ама глупиов форум ем ми го спои мислењето со тоа од декември, ем не ми го прикажува како ново. :tapp:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Нина ќе се враќа само за последната епизода, и тоа сигурно последните 10 минути колку да се заврши се со среќен крај. Моја претпоставка - Бони ќе се повампири, а оваа демек ќе се разбуди зашо фактички Бони ќе е умрена. Ни дадоа голем хинт со муабетот со Ензо од пред некоја епизода.

Едвај ја чекам да заврши серијава. Ќе и посветам уште 4-5 саати од животов, али ЕДВАЈ чекам да заврши.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Нина ќе се враќа само за последната епизода, и тоа сигурно последните 10 минути колку да се заврши се со среќен крај. Моја претпоставка - Бони ќе се повампири, а оваа демек ќе се разбуди зашо фактички Бони ќе е умрена. Ни дадоа голем хинт со муабетот со Ензо од пред некоја епизода.

Едвај ја чекам да заврши серијава. Ќе и посветам уште 4-5 саати од животов, али ЕДВАЈ чекам да заврши.
Не ми се верува дека ја догледав цела, не знам дали сум за пофалба, дали да земе некој и да ме мава со лопата по глава оти ја изгледав цела серијава.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Не ми се верува дека ја догледав цела, не знам дали сум за пофалба, дали да земе некој и да ме мава со лопата по глава оти ја изгледав цела серијава.
Никако за пофалба, сите сме за тепање. Ја гледам и ме нервира. Но, кога не можеш да прекинеш нешто кога не го бива, тоа е.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Никако за пофалба, сите сме за тепање. Ја гледам и ме нервира. Но, кога не можеш да прекинеш нешто кога не го бива, тоа е.
Исти случај, ама осум години ја гледав, сега за пет епизоди ќе ги истрпам иако непоносливо лоша е веќе (одамна е така додуша).
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Исти случај, ама осум години ја гледав, сега за пет епизоди ќе ги истрпам иако непоносливо лоша е веќе (одамна е така додуша).
Не да е лоша ... Дејмон е лош, Стефан е лош, па Дејмон е лош, Стефан е лош ... и се така си се вртиме во глупости на квадрат. А пак онаа сиренана која очај глума е, иако е лична за око е крајно лоша за улогата. Серијава требало фино лепо во 4-5 сезони да си ја спакуваат и да не ја тегнат кога не бива.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ист случај и со мене е. Само кога ќе ми текне на прва, втора сезона :rolleyes: А сега во што се претвори :tapp:. Жално.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Овие последниве три епизоди некако возбудливи ми беа. Интересно беше тоа со Кејд. Ама зошто мораше Ензо да умре? Еден од поинтересните ликови ми беше. Кој беше овој што се врати на крајов на сезонава? Никако не ми текнува како се викаше. Знам дека беше лош.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Каи, оној што му ја уби жената на Аларик и што ја заспа Елена, тој се врати, како се врати кога ако се сеќам добро Дејмон му ја скина главата е тоа не ми јасно, ама веќе у приказната се е можно.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Каи, оној што му ја уби жената на Аларик и што ја заспа Елена, тој се врати, како се врати кога ако се сеќам добро Дејмон му ја скина главата е тоа не ми јасно, ама веќе у приказната се е можно.
Веројатно Бони го има некако пуштено преку тој портал или што и да отвори кога умре Ензо.
Последниве две се исто очајни епизоди, али мрднаа малце од мртва точка, бар се случува нешто. Криво ми е за Бони, она само си го крка, ни крива ни должна, а овие браќава се живо испотепаа и пак тука се. Мислам дека намерно прават да го мразиме Стефан, зашто му се ближи крајот, едноставно мора некој конечно да умре од нив.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Финалето ќе трае 2 саати. Мора до крај да не измалтретираат :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Два саата е со реклама, значи саат ипол максимум, како две епизоди една по друга.
Ама ај, барем Вики ќе ја видиме:pipi::pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom