The Vampire Diaries

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Го слегнав финалето, ама 43 минути е само. Нели ќе беше саат ипол?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Го слегнав финалето, ама 43 минути е само. Нели ќе беше саат ипол?
Не е саат ипол, 40 минути е. Има уште едно ко демек специјално издание, каде актериве си зборуваат како им било низ годините снимајќи ја серијата.

Јас го изгледав финалето и мислам дека беше солидно. Освен за Бони, мислам дека немаше некое изненадување. Малце емотивно зашто сфаќаш колку време си утепал за серијата, али ок, битно заврши. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Good riddance, everyone dies kind of type...
Беше одлична серија, после стана добра, па стана просечна за на крај да стане очај.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Good riddance, everyone dies kind of type...
Беше одлична серија, после стана добра, па стана просечна за на крај да стане очај.
Сосем се согласувам, но бааѓи носталгија во финалето, ако не се концентрираш на сите дупки и нелогичности во приказната, убаво ја заокржија, еден куп потсетници на прва сезона.

Добро, сега може и Originals конечно да почнам да ги гледам.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Конечно ја изгледав. На крај крајева, задоволен сум од серијата. Не напнаа со последните сеозни, али океј.
Добро, сега може и Originals конечно да почнам да ги гледам.
Од ТВД кои ликови се во Оригиналс?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Конечно ја изгледав. На крај крајева, задоволен сум од серијата. Не напнаа со последните сеозни, али океј.

Од ТВД кои ликови се во Оригиналс?
Клаус, оној негативецот што беше неколку сезони и неговата фамилија, други дали се појавуваат не знам, не ми е гледана.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Во Оригиналите нема ликови од серијава, освен ако ја сметате Хејли, што остана бремена од Клаус. Тоа уште не ми е јасно како се случи, но нема врска.
Класи е понагоре од вампирите, тоа воопшто нема дилема. Ликовите се далеку попријатни за гледање и мене ми се многу поинтересни и посодржајни.

Колку што ме нервираше оваа, толку ја чекав Оригиналите да почне со новава сезона. Досега се две епизоди излезени и растураат.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А има некои сличности со ТВД? Мислам дали се слични случувањата?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
А има некои сличности со ТВД? Мислам дали се слични случувањата?
Па се работи за вампири. :D
Серијата е за Оригиналите, значи Клаус и фамилијата. Дејството е во Њу Орлеанс, град што се смета дека Клаус го основал на времето. Моментално (во прва сезона) со градот управува Марсел, кој е стар вампир од линијата на Клаус и единствен што донекаде тие го сметаат за фамилија. Градот е поделен на вампири и вештерки, кои се под контрола на Марсел. Ко што се сеќавам, главна преокупација на сите во прва сезона беше детето на Хејли да се роди живо, зашто имаа многу непријатели. Има и други ликови во приказната, али да не пишувам сега. Мене ми беа многу интересни и флешбековите, ги има доста, како станале првите вампири, поради која причина, кој ги створил. Па како бегале од татко им, кои им се првите луѓе што ги претвориле во вампири и тн.
За разлика од онаа досадна врска што ја имаа Стефан и Дејмон и сите тие те сакам-те мразам, оваа фамилија е каде каде поинтересно опишана и не е очајна. Местото (Њу Орлеанс) е погодено за серијава, како и за таа динамика меѓу вампирите и вештерките. Музиката е исто многу добра.
Јас ја препорачувам, па сега како сакате.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom