The Vampire Diaries

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас ги гледам Оригиналите. Во оваа 14та епизода Стефан дојде во ЊуОрлеанс зашто таму имаат бар во кој вештерките од градот направија да не може да се прави никаква магија и таму он беше заштитен од оваа што бега. Клаус кога дозна дека бегал од таа што убивала вампири го избрка, али правеше муабет со Керолајн на телефон и му се смилува и го однесе кај сестра му, таа е многу јака вештерка и оваа го намачка со некоја маст на раната што му е, демек оваа немало да го следи више додека стои така намачкано. И толку, после мислам си отиде. Немаш што многу да поврзуваш.
Али можеш да почнеш со Оригиналите, мене ми се појаки од Дневниците.
Значи има нешто плус оти во Вампириве, Рејна го нападна Стефан, овој за малку ќе загинеше, во меѓувреме Клаус имаше срцепарателн разговор со Керолајн и и вети дека ќе го спаси Стефан, ја уби Рејна, влегоа во кола, заминаа кај некоја вештерка и тука заврши епизодата. Значи ќе треба 14та епизода од Оригиналите да ја спуштам. Океј фала :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Значи има нешто плус оти во Вампириве, Рејна го нападна Стефан, овој за малку ќе загинеше, во меѓувреме Клаус имаше срцепарателн разговор со Керолајн и и вети дека ќе го спаси Стефан, ја уби Рејна, влегоа во кола, заминаа кај некоја вештерка и тука заврши епизодата. Значи ќе треба 14та епизода од Оригиналите да ја спуштам. Океј фала :)
Фреја му помогна со тоа мелемот, па после и он им помогна на нив, дека и они си имаат проблеми. :D Можеш да ја спуштиш, глупо им е направено ова да не ги покажуваат сите сцени.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Сепак Дневниците обновени и за осма сезона!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Уште се мачите со серијава?Првите 4 сезони беа супер се понатаму е shit.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ни заврши и седмата сезона. :place:
Не беше нешто wow меѓутоа целокупниот впечаток и не е така лош. Работите во последната епизода се разрешија па комотно можеше серијата целосно да заврши. Не знам што к.. бараа Дејмон и Ензо да ги претвораат во такви к...палци. Доколку вака продолжат, крајот не се гледа.

Ме интересира дали имаа пад на гледаноста без Елена.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Ни заврши и седмата сезона. :place:
Не беше нешто wow меѓутоа целокупниот впечаток и не е така лош. Работите во последната епизода се разрешија па комотно можеше серијата целосно да заврши. Не знам што к.. бараа Дејмон и Ензо да ги претвораат во такви к...палци. Доколку вака продолжат, крајот не се гледа.

Ме интересира дали имаа пад на гледаноста без Елена.
Мене воопшто не ми се свидна крајов, ориџиналс 10 пати подобра е, уште финалето остана да видиме како ќе испадне петок.

ПС. има румори дека елена ќе се врати делумно во 8-ма сезона како bad elena, колку е точно не знам и мене ми изгледа малку веројатно.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ќе се врати изгледа. Штом лешотт сеуште фигурира во серијата, постои можност да се врати.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Во најидеално сценарио, ќе дојдат the Winchester boys и ќе ги испоубијаат сите вампири од Мистик Фолс и конечно ќе заврши серијава.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Знаете дека и Бони напушта?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Кај прочита?
Пуштив едно видео на фејсбук кај што Иан Сомерхалдер даваше интервју и прочитав коментар, пишав на гугл и ми излезе.

http://www.celebdirtylaundry.com/2016/the-vampire-diaries-kat-graham-confirms-bonnie-bennett-exit-ian-somerhalder-quitting-tvd-next/

http://www.usmagazine.com/entertainment/news/kat-graham-will-leave-the-vampire-diaries-after-season-8-details-w201473

На вториот линк пишува дека наредната и е последна.. изгледа сепак нема ништо официјално.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Хммм, морам да признаам дека серијава тотално го загуби оној шмек што го имаше на почетокот. Она teen нешто во самата серија беше тоа што ме натера да ја засакам. Сепак од сезона во сезона тоа го снемва. Не знам. Мене ми е како да гледам друга серија со истите драги ликови.

Бај д веј, оваа сезона имаме сирени.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Хммм, морам да признаам дека серијава тотално го загуби оној шмек што го имаше на почетокот. Она teen нешто во самата серија беше тоа што ме натера да ја засакам. Сепак од сезона во сезона тоа го снемва. Не знам. Мене ми е како да гледам друга серија со истите драги ликови.

Бај д веј, оваа сезона имаме сирени.
Од самото заминување на Елена, серијава не е тоа што беше. Во 8-мава навраќаат на сцени со Елена од првите сезони демек да не отсуствува ептен, али пак, требеа да е завршат уште моментот кога Нина им рече бај бај. Успат, I like Sybil...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom