The National

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Некако ко да се претворија во повеќе весел бенд од шо сакам да бидат :)
Песната не е ич лоша, ама ми фали онаа стара меланхолична нагласена жичка.
Веројатно ова си е дел од еволуирање на бендот.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Aj уште едно мало. Засега од две слушања има едно песниче Guilty Party. То најјако ми е :D
Ве чекам утре.
Не е спојлер таа, ја здробија од пуштање по радијата, и на ЈуТуб направи може едно милион прегледи, вака без да проверам. Одлична е. (y)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Не е спојлер таа, ја здробија од пуштање по радијата, и на ЈуТуб направи може едно милион прегледи, вака без да проверам. Одлична е. (y)
Можеби во мене е активиран некој педерски геј момент, после прекин на 6.5 годишна врска, ама мислам дека ќе ми е омилена. И текстот си гази во тој правец :D
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Некако ко да се претворија во повеќе весел бенд од шо сакам да бидат :)
Песната не е ич лоша, ама ми фали онаа стара меланхолична нагласена жичка.
Веројатно ова си е дел од еволуирање на бендот.
Isto se desava i so noviot izgleda, pesnava e bas vakva no sepak kolku i veselo da zvucat sepak ko primer u pesnata ke izrecitira

How do I feel about it?
I would love to have nothing to do with it
I would like to move on and be through with it

dzabe bila pesnata vesela koga cel vibe e odma poinakov, pointimen

37CAEA48-39A4-49A6-AFE3-D468620D1B6B.png


Inacu u posledno vreme bev huknat so

 

Kajgana Shop

На врв Bottom