The National

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Види колку страни има темава и колку страни има другата тема и заклучи си. :icon_mrgr:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Абе кои ви се појави, Рејдиохед или д Нешнл? Малце раздор у фан лобито. :D
Нема тука шо да се мисли бе :D The National се супер одличен бенд, еден од најдобрите после 2000-та, а овие другиве ако ги наречам супер-одличен бенд, добивам впечаток како да не сум ги додефинирал, или ми фали нешто во интензитетот на убајната шо ми ја чинат при слушање.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Го знаете она чувство на неспокој, нервоза, јанѕа, гризење нокти, усни и сл. кога знаеш дека доцниш за нешто или за некој, а не ти е баш сеедно? Е па, такво чувство имам кога го слушам Мето како останува без здив тука.


Песната е инаку напишана во баш таква нервоза, дури требало да исполнат квота парчиња за Alligator, којшто требало да почнат да го снимаат во ноември. Затворени во една соба без да знаат што да прават дури Англичаните од студиото чекаат материјал.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Мене пак последните два албуми ми се подобри од постарите. Trouble Will Find Me & High Violet > Boxer & Alligator

 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^ песната <3.


Знам дека ја отепав од слушање со една прекрасна личност која ја запознав летово.
Интелегента, скромна и пред се не беше ограничена, можеше да се дискутира на секаква тема со неа. Одличен вкус за филмови исто така.
Башка ги знаеше Radiohead, срцка. :love:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
?


Сакам да ја имам енергијата на Мат Бернингер и да ја искажам преку песна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom