The Leftovers

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
S2E5
best.song.ever
Оваа истава мислам ја пееше песната во opening theme на orange is the new black[DOUBLEPOST=1450778976][/DOUBLEPOST]


That moment when both are more muscular than you.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ја изгледав. Епик.
Потценета е серијава со 7.9 оценка. Искрено очекував да видам минимум 8.8.
Многу уникатни сцени. Нема да ја заборавам сцената кога деснава стероидна горе ќе и прави интервју на левава стероидна. Ептен јака глума, ептен.
На TVShowTime за секоја епизода викаат give him/her the Emmy. Навистина заслужуваат.
И во серијава постои Бог. Не знам дали приметивте, во прва сезона кога ќе му откаже во моментот колата на Кевин а ќе пцуе по Бог.
Исто и во вторава сезона, кога ќе го тресне телефонот Нора и ќе опцуе по Бог веднаш земјотрес.
Не може да се коинциденции!
Тоа хотелот е еден вид на чистилиште?
И со татко му со телевизорот... у пм. Одлично што ќе има трета сезона во која очекувам Линделоф да се појави и да ми ги разјасни сите нејаснотии.
Нумерите кои ја обележуваат серијава:
Ја имало во многу серии/филмови ама ја паметам од Mr. Nobody


И тајното жарче. Јака.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас стварно не знам што чекав досега и не ја гледав втората сезона, добри 5-6 месеци ми стоеше во лаптоп и не стаса на ред...ама ова беше едно од најдобрите возења што ги имам добиено од некоја серија. Буквално, пушташ нова епизода и чекаш да почне за да видиш за кој лик ќе биде и кои глупости ќе го снајдат некого и кој стар лик ќе го најдат.
Она со хотелот:cuc::cuc::cuc: Јас си го сфатив како Чистилиште, кој заслужува ќе се врати назад, кој не, ќе си остане таму, макар што со Линделоф никогаш не знаеш на што си...
Вторава сезона >>>>>>>>>>>>Првата сезона!!!
Третава се знае кога почнува?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Јас стварно не знам што чекав досега и не ја гледав втората сезона, добри 5-6 месеци ми стоеше во лаптоп и не стаса на ред...ама ова беше едно од најдобрите возења што ги имам добиено од некоја серија. Буквално, пушташ нова епизода и чекаш да почне за да видиш за кој лик ќе биде и кои глупости ќе го снајдат некого и кој стар лик ќе го најдат.
Она со хотелот:cuc::cuc::cuc: Јас си го сфатив како Чистилиште, кој заслужува ќе се врати назад, кој не, ќе си остане таму, макар што со Линделоф никогаш не знаеш на што си...
Вторава сезона >>>>>>>>>>>>Првата сезона!!!
Третава се знае кога почнува?
Јануари 2017 :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
Гледавте бе? Никој ништо не искоментира. Сосема нова насока.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Гледавте бе? Никој ништо не искоментира. Сосема нова насока.
Погледав малку и не ми задржа внимание и ја исклучив, ама пак ќе и седнам деновиве баш ради што е иста екипа па би требало да има пролазна.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
Погледав малку и не ми задржа внимание и ја исклучив, ама пак ќе и седнам деновиве баш ради што е иста екипа па би требало да има пролазна.
o_O Јас мислам дека е мнооооогу потценета серија. Море серииште! Ептен одлепена ствар.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627

Kajgana Shop

На врв Bottom