The Leftovers

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ја изгледав цела денес и признавам го има шмекот од првите две сезони. Дефинитивно е најмрдна серија и приказната е комплетен мајндфак.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Фааааааак бе многу е добра серијава.
Не се опишува убавината во епизодите.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Многу јако го глуми ликот на Нора теткава, викам дај да видам што друго има одработено и случајно открив дека Fargo има 3та сезона (само што почнале). :vozbud:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
И во серијава постои Бог. Не знам дали приметивте, во прва сезона кога ќе му откаже во моментот колата на Кевин а ќе пцуе по Бог.
Исто и во вторава сезона, кога ќе го тресне телефонот Нора и ќе опцуе по Бог веднаш земјотрес.

Не може да се коинциденции!
Пак се деси вакво нешто

hhz.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Уф, ме оштетува серијата. Една од малкуте која може да ти влезе во телото и да ти ги преврти органите.
Уште две епизоди.
Што и да се деси, мислам дека финалето ќе ме разочара.
Се надевам дека грешам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Aaaand that's a wrap up. Не се чувствувам исполнет но супер беше епизодата. Овие двајцава треба да добијат Еми.
Серијава нема да ја заборавам и обавезно треба да се прави rewatch.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Мене не ми се допадна баш приказната во оваа сезона но за се друго и давам највисоки оценки.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
WOW, мене крајот ми беше прекрасен, баш! Ми се допадна зашто беше токму таков каков што веројатно никој не очекуваше дека ќе биде. По толку комплицирања, заплети, мистерии и фантазија, сè се заврши преедноставно, а сепак преубаво. Серијава за мене претставуваше не само добра забава и убаво пополнето време, туку многу повеќе. Ова беше една современа верзија на Six Feet Under, на некој начин, едно парче уметност со многу слоеви, еден учебник, или поточно - лексикон на многу апстрактни поими, едно нешто на кое веројатно долго ќе се сеќавам. Иако ова "долго" е премногу релативно за да го долови она што го мислев: којзнае, можеби токму денес е 14 октомври?

Линделоф, мајсторе, симнувам капа!

P.S. Американчишта глупави, пак да не ја номинирате за Еми! Зашто ако ја номинирате, не би било исто - Еми не заслужува The Leftovers!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Ова беше една современа верзија на Six Feet Under, на некој начин, едно парче уметност со многу слоеви, еден учебник, или поточно - лексикон на многу апстрактни поими, едно нешто на кое веројатно долго ќе се сеќавам.
Ko da si mi ja crpnal mislata od glava, ne se osudiv da go pisam samo.

Serijata odrabotuva dosta temi, od faith, ljubov, grief... closure. I go pravi toa na eden mnogu kul i intriganten nacin. Mene opasno ke mi fali, pogotovo writingot i glumata... nora kolku razvali, kolku samo uloga za pamtenje... alal.

So se finaleto tice, intimno, sovrseno... poentata bese da sme vo cevlite na Kevin. Koga mu raskazuvase kade bila i sto praela... ne samo sto i veruvavme tuku so bi rekol Kevin, zaso ne bi? Citav mnogu intervjua od kreativnite umovi zad serijata denovive i objasnuvajki go procesot i davajki odgovori na uste nekolku prasanja mi dade uste edna poinakva dlabocina na serijata. Me ispolnuvase i ke fali. Mnogu potceneta.

Lindelof mu oleknalo sto ne go prasale da ne se site mrtvi... ah toj lost.. :D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Серијава е класична драма или мистеријата е јака? Изгледав 2 епизоди, едвај ми поминаа чекајќи да се прикаже нешто интересно за изгубените/култот и сето тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom