Te сакам?

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Незнаете колку одамна ми се нема случено тоа ТЕСАКАМ.Почнувам да станувам скептик!
 
U

UnholY

Гостин
Па шо...Стварно ја сакам....и тоа и го кажувам постојано...има многу луѓе шо го изговараат тоа те сакам површно ама ја не сум еден од тие.....:)
 

lic

Член од
23 декември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
ТЕ САКАМ! Wooo тешко зборче хихи... инаку неам навика да кажувам „ТЕ САКАМ“ незнам зашо, може 1-2 пати да кажам, али ретко, си знае личноста дека ја сакам (сега за сега никоја за сериозно, а другарска љубов кон некоја да)... али поубаво се чувстувам кога мене ми кажуваат дека ме сакаат... хихихи :lol: :lol:
Nemas navika da kazuvas "te sakam" zatoa sto si sebicna licnost, zatoa i se cuvstvuvas podobro koga na tebe ti kazuvaat deka te sakaat.
Znaci deka ne si sreken :nenene: ne znaes da sakas. Nema nesto poubavo na svetot. Probaj da sakas i da ja pokazuvas ljubovta, da gi pokazuvas cuvstvata, da kazuvas cesto "te sakam", ne samo na devojkata tuku na site luge koi gi sakas, koi ti se dragi.
Procitaj ja knigat "sreken e onoj koj umee da saka".:helou:
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Ako ne mu recam...te sakam...na zenskata so znam nekako prazno mi e...navika ili vistina?
:love3:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ako ne mu recam...te sakam...na zenskata so znam nekako prazno mi e...navika ili vistina?
Многу деца грешат во ова...

Само ако ви е убаво со некој/а, не значи дека го/ја сакате. На сите некако глупо им е да кажат дека им е убаво со некој, па ај „те сакам“...Не! Сакањето не е минлива работа, тоа трае. Затоа е и неселективен избор кого ќе засакаш. Со самото тоа што стално во погрешно време и кога не треба викате „те сакам“, си правите слика за љубовта како ствар која „сад је видиш, сад је не видиш“.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Тоа Те сакам ми делува баш како клише. Ми го имаат кажувано разни будали, а јас на никој, зошто мислам дека глупаво е да се каже нешто само колку да биде кажано, а да не се мисли истото.
 

F i l i p

·٠•● DoN FiLiP ●•٠·˙
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Jas redovno i vikam na zenskata te sakam itn...mn mi znacis...takvi raboti...ic ne mi e tesko da go kazam toa, nekako si doagja samo od sebe!
 

cry_baby

LoVe mE buT Don'T hUrt Me
Член од
21 декември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
ah temava........ mislam deka pominaa nekoi dve godini od posledniot pat koga mi kazaa TE CAKAM!!!! :( gi pocituvam tie dva mnogu mokni zborovi i gi cenam samo koga se kazani od srce..... da kazes na nekoj te sakam kolku da se rece mi e premnogu "selski" i mislam deka treba site da gi upotrebuvaat vo vistinsko vreme i na vistinsko mesto.......
 

ganesha

happines
Член од
28 декември 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
не треба да е тешко да се каже не само на партнерот туку на било кој она што е важно е вистински да се чуствува!!!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Имам проблем прв пат да кажам те сакам па и понатака.Ама никогаш не го правам тоа прва.Порано многу бев скептик за љубовта и за зборовите "те сакам",ама како поминува времето ги разбирам.Поготово ако е правата личност.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
не треба да е тешко да се каже не само на партнерот туку на било кој она што е важно е вистински да се чуствува!!!!
Не е тешко за оние кои имаат самодоверба, тешко е за оне кои ја немаат и кои се сомневаат во љубовта на другиот.:wink:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Првиот пат ептен тешко го изговорив, незнам зашто :) и беше после 5 месеци идење :) А сега ми е многу полесно
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
сеуште ги немам изговорено тие зборови со вистинското СИЛНО значење:pipi:
 
K

kat.<3

Гостин
лесно е да се кажат тие зборови, но најважно да се покажат вистински и нежно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom