Teтово

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
А знае некој когаj почнала со работа видеотеката Кинг? Ја од таму едно време земав филмоој и стварно скоро све од познати филмоој имаше на VHS касета.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А знае некој когаj почнала со работа видеотеката Кинг? Ја од таму едно време земав филмоој и стварно скоро све од познати филмоој имаше на VHS касета.
Тоа не постои од 2010та :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Еее времето кога хамбургер беше 60 ден....

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Знам ама би сакал да дознаем која година е отворен. Знам дека е меѓу првите видеотеки во градов Тетово можда и прв.

Кинг е меѓу последните ако не и последна :)

Постари са BASF на крај од чепчоо сокаче, после имаше една оскар, пајак кај тетовчанка. Покасно беше синеманија карши имиџ. Кинг беше отворена крај на 90тите. Имаше и една во склоп на кино 19 ноември додека беше кино. Вујко ми работаше тамо и кога ја затворија изнакупив касете за 20 денара ги продаваја. Ех се сеќавам во кино 19 ноември го гледав Конан на времето....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Кинг е меѓу последните ако не и последна :)
Planet мислим дека беше последната видеотека на улицата накај болница малку погоре од кај што е сега Кам маркетот ама таја е од времето когај се појавија DVD-ата, а кога веќе почнаја компјутерите и интернетот со пиратеријата да стануаа подоступни во секој дом пред да се затвори ги породаваа филмојте. Ја од таму купив некој филмоој.

А на Драгон цд-теката се сеќаа некој ?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Planet мислим дека беше последната видеотека на улицата накај болница малку погоре од кај што е сега Кам маркетот ама таја е од времето когај се појавија DVD-ата, а кога веќе почнаја компјутерите и интернетот со пиратеријата да стануаа подоступни во секој дом пред да се затвори ги породаваа филмојте. Ја од таму купив некој филмоој.

А на Драгон цд-теката се сеќаа некој ?
Нова е тоа за мене. :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Planet мислим дека беше последната видеотека на улицата накај болница малку погоре од кај што е сега Кам маркетот ама таја е од времето когај се појавија DVD-ата, а кога веќе почнаја компјутерите и интернетот со пиратеријата да стануаа подоступни во секој дом пред да се затвори ги породаваа филмојте. Ја од таму купив некој филмоој.

А на Драгон цд-теката се сеќаа некој ?
Јас се сеќавам на Драгон али Драгон повеќе беше за пиратски игри него за филмови :D
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
прва видеотека беше ми-фи до лирија па отвори прва приватна телевизија во македонија после тв јаболчиња се отвори прв интернет имаше кј што е моцарт сега позади роналдо буф го држеше па после кј лирија се отвори 94година идемо понатамо салус интернет кафе ...па флиперница имаше кј копач што имаа сервис ...вини работеше пред тоа чичко винко ...па имаше видеотека понадоле од вини зоки га држеше тамо земавмо касете па кј прокредит имаше томбола и кј денешна ттк карши арм...и уште многу заебанцие па пред принц имаше кафана на спортски покојни чичко јове га држеше па кј што е пекарата сеа на борис кидрич беше флиперницата енџи-ас
карши неа имаше кафиќ и флипери клуб сопственик беше светозаревиќ итн...тоа беше нашата младост имаше живот ко никад ..
па кј што беше лименка се сеќавате на сладоледите што ги продаваја у фрижидер...на пазарот стар и на тој парк што беше ...кој ќе се сетим солзи ми навираа
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
уффф...видеотека имаше и у зградава кај ќемане малечка една , сега од пино сестра му држи бутик туе, до имиџ...голем избор имаше и паладиум у баракете карши пошта (сега срушени са баракете).
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
прва видеотека беше ми-фи до лирија па отвори прва приватна телевизија во македонија после тв јаболчиња се отвори прв интернет имаше кј што е моцарт сега позади роналдо буф го држеше па после кј лирија се отвори 94година идемо понатамо салус интернет кафе ...па флиперница имаше кј копач што имаа сервис ...вини работеше пред тоа чичко винко ...па имаше видеотека понадоле од вини зоки га држеше тамо земавмо касете па кј прокредит имаше томбола и кј денешна ттк карши арм...и уште многу заебанцие па пред принц имаше кафана на спортски покојни чичко јове га држеше па кј што е пекарата сеа на борис кидрич беше флиперницата енџи-ас
карши неа имаше кафиќ и флипери клуб сопственик беше светозаревиќ итн...тоа беше нашата младост имаше живот ко никад ..
па кј што беше лименка се сеќавате на сладоледите што ги продаваја у фрижидер...на пазарот стар и на тој парк што беше ...кој ќе се сетим солзи ми навираа
Незнам дали се сечаваш на BASF видеотеката на крај од чепчоо сокаче каде се дели путот за поток и певчина. Таа уште пред Ми-ФИ работеше. тоа кај лирија интернетот мирц се викаше. Инаку ВИНИ е отворено 89-91 не ми текнуа точно и основач е Винко и Никола (татко ми) Затоа и се вика ВИ-НИ.
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
имате идено у стара пожарна у стрељаната и шах клубот у културен еее зезања јаки имаше ...најмногу што ми остаело спомен старото корзо и кафичите кј кастело и сокаче тоа беше најубоо време имаше и што да памти младината ...сега далеку од ноќен живот има кој ќе видиш дејчиња и мушки од 12-13 године у кафана со штикле и миничи и се чудимо што се дешава :(
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Незнам дали се сечаваш на BASF видеотеката на крај од чепчоо сокаче каде се дели путот за поток и певчина. Таа уште пред Ми-ФИ работеше. тоа кај лирија интернетот мирц се викаше. Инаку ВИНИ е отворено 89-91 не ми текнуа точно и основач е Винко и Никола (татко ми) Затоа и се вика ВИ-НИ.
Уште седи рекламата на куќата таму, БАСФ пишуа. Коај ќе пројдам нагоре ќе ви ја сликам :D
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Кј ги спомнавте видеотекеве. Задња мислим дека беше Matrix, одма до ова новово Koko healthy store, па после од туе ја префрлија кј Тетовчанка, а Кинг работаше до пред 5-6 године сигурно.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Туе би го додал и Нептун.

Интернет кафе, играчница, биљард, сони.....

Туе ги купуев и првите ДВД цедиња со концерти од Металика, Џудас, Ајрон Мејден...., а продаваја и филмчиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom