Teтово

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
А се сеќава некој на пицеријата Мајор и Ричи. Таке мислим се викаше кај Бугати што беше.

Не знам точно од која година е таја пицерија ама во моево време таму се организираа забаве за деца а и родендени се славеа.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Да не знае некој каде може во тетово да се однесе маица да испринтаат на неа ?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Се продава ли некаде опрема за сателитска во Тетово, сакам да купам ново окце/LNB за антената, знам дека може да се купи од http://zora.com.mk, ама ако има некаде во градов прво сакам да разгледам таму.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Продаваат негде у градов игре за PS4 ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Продаваат негде у градов игре за PS4 ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Слабо тоа брату. Игрете за PS4 најчесто ги купуаа преку интернет изгледа. :/ Види провери негде по дуќанчињава од Т-Home што са. Карши слаткарницава Белград (ако е уште таму тоа). Ама не сум сигурен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Слабо тоа брату. Игрете за PS4 најчесто ги купуаа преку интернет изгледа. :/ Види провери негде по дуќанчињава од Т-Home што са. Карши слаткарницава Белград (ако е уште таму тоа). Ама не сум сигурен.
Нема сега тој дуќан е кај Бакал (Поранешно лименка, Те кафе) малу погоре кај банкава Уни, ама мислим нема таму игре за Сони. Тоа у Скопје Галерија или Југотон.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Да за у Скопје знам ама реков негде у градов дан има поблизу ок фала.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Да за у Скопје знам ама реков негде у градов дан има поблизу ок фала.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
ѕирни до АМЦ доле имаше едно дуќанче за игри (не ми текнуе на името) ,задно кога бев мислам дека видов за PS4
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
ѕирни до АМЦ доле имаше едно дуќанче за игри (не ми текнуе на името) ,задно кога бев мислам дека видов за PS4
Зум е тоа али само за Компјутер имаше последно кој сум зирнал
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
ЦД-Текеве одамна у градов Тетово изумреа, единствено албанскиве што продаваа нивна музика. Игри нема за никаква конзола и PC нити пиратски нити огринал. Затоа или наручуј преку интернет или трк до Скопје.[DOUBLEPOST=1517510151][/DOUBLEPOST]Туку ќе отвараа у Рем Мол хотел
http://build.mk/megunarodniot-brend-na-hoteli-mercure-so-svojot-prvenets-vo-tetovo/

А Палма мол се шири со плус уште еден простор плус исто како сегашново што им е големо и широко.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
ЦД-Текеве одамна у градов Тетово изумреа, единствено албанскиве што продаваа нивна музика. Игри нема за никаква конзола и PC нити пиратски нити огринал. Затоа или наручуј преку интернет или трк до Скопје.[DOUBLEPOST=1517510151][/DOUBLEPOST]Туку ќе отвараа у Рем Мол хотел
http://build.mk/megunarodniot-brend-na-hoteli-mercure-so-svojot-prvenets-vo-tetovo/

А Палма мол се шири со плус уште еден простор плус исто како сегашново што им е големо и широко.
Палма мол ќе има уште појќе профит со прошируењето, и више скоро 6 месеца го доградуаа тоа. Сеа да најде уште некои дуќани у Скопје што ги има а овде ги нема и чуекот ќе си напрае преубаа плус инвестиција.

А за Рем мол, само хотел би можело да ги спаси... дека све по мизерно и по мизерно им е таму xD
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Палма мол ќе има уште појќе профит со прошируењето, и више скоро 6 месеца го доградуаа тоа. Сеа да најде уште некои дуќани у Скопје што ги има а овде ги нема и чуекот ќе си напрае преубаа плус инвестиција.

А за Рем мол, само хотел би можело да ги спаси... дека све по мизерно и по мизерно им е таму xD
Би било добро Палма да го донеса Cineplexx и у Тетово зашто редно е Тетово да добие кино.

Знам дека Vip и Телеком ќе отвора сигурно у Палма салони. Кога го пишав Vip видовте ли дека конечно отворија нов салон у поранешното One а стариов дуќан го напуштија.

Знае некој што ќе има у стариот дуќан ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom