T-Mobile - Генерална дискусија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Мо магента нивниот пакет што го нудат ако поврзеш повеќе мобилни линии во тој паќет добиваш по 8000 од линија инаку сега даваат по 40 гига интернет во М во рок од 2 години однсоно додека ти трае договорот со нив во доверба
Да, знам... вчера го продолжив договорот и добив 40 гига месечно интернет.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
643
Поени од реакции
511
Здраво, едно прашање. Зошто не можам во профилот да внесам фиксна линија и интернет? Кога ги внесувам конто бројот и фиксниот број, ми дава грешка, а податоците се точни.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.155
Поени од реакции
570
Здраво, едно прашање. Зошто не можам во профилот да внесам фиксна линија и интернет? Кога ги внесувам конто бројот и фиксниот број, ми дава грешка, а податоците се точни.
Јави се најдобро во контакт центарот ќе ти средат работа
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Дали некој имал искуство со селење на Магента 1 на друга адреса, колку трае процедурата?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.538
Поени од реакции
696
Здраво. Дали некој имал искуство со селење на Магента 1 на друга адреса, колку трае процедурата?
Јас се преселив од одна населба во друга за еден ден- два дена ,поднесов барање веќе другиот ден ми беше поставена опремата.и се беше во функција ,оптичкиот рутер ми го оставија дуг рутер ми донесоа бидејки тука нема сеуште оптика за 2 часа се беше средено
 
Член од
31 август 2021
Мислења
18
Поени од реакции
13
Јас се преселив од одна населба во друга за еден ден- два дена ,поднесов барање веќе другиот ден ми беше поставена опремата.и се беше во функција ,оптичкиот рутер ми го оставија дуг рутер ми донесоа бидејки тука нема сеуште оптика за 2 часа се беше средено
Оптичкиот рутер не го оставија за тебе, треба да го вратиш бидејќи опремата се враќа. Тоа можеш во најблискиот салон на Телеком да го направиш, откако го враќаш ти издаваат потврда дека имаш вратено опрема (или ќе треба да го платиш 4.000 денари).
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.538
Поени од реакции
696
Оптичкиот рутер не го оставија за тебе, треба да го вратиш бидејќи опремата се враќа. Тоа можеш во најблискиот салон на Телеком да го направиш, откако го враќаш ти издаваат потврда дека имаш вратено опрема (или ќе треба да го платиш 4.000 денари).
Тој монтерот ништо не кажа го прашав дали треба да го вратам тој ми рече нема потреба ете веќе 2 години никој ништо не ми наплатил или побарал да го вратам ниту во продажен салон ги прашав исто
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.155
Поени од реакции
570
Тој монтерот ништо не кажа го прашав дали треба да го вратам тој ми рече нема потреба ете веќе 2 години никој ништо не ми наплатил или побарал да го вратам ниту во продажен салон ги прашав исто
Сепак ти чувај си го да не им текне некој ден да ти го побараат. Имаше многу случаи порано до АДСЛ модемите што ги продаваа луѓено демек не ги бара телеком а на крај да им ги побара и нормално ги немаја па мораа да платат
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.923
Поени од реакции
7.584
Ова во апликацијава Телеком уклучив Moments и ми даде грепка добив ваучер 10%попуст на Booking. Дали тоа Moments се наплаќа или е бесплатно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.923
Поени од реакции
7.584
Го има и на припејд сигурно е бесплатно
Јас да си прашам да бидам сигурен
Ми се појави да собирам поени со активности.

Гледам има ваучери за ресторани, за купување ви Јуск, за во кино Синеплекс, Техномаркет и други.

Е сега тој од Букинг што го добив за тоа да не земе пари, никаде не пушуваше дека се наплаќ.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Јас да си прашам да бидам сигурен
Ми се појави да собирам поени со активности.

Гледам има ваучери за ресторани, за купување ви Јуск, за во кино Синеплекс, Техномаркет и други.

Е сега тој од Букинг што го добив за тоа да не земе пари, никаде не пушуваше дека се наплаќ.
Сигурно е нешто како мојот клуб со поени што беше
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.923
Поени од реакции
7.584
Сигурно е нешто како мојот клуб со поени што беше
Не само влегов и ми се направија поени некакви виртуелни монети во вид на срце. Ми даде грепка и ми се падна Букинг 10% попуст.

Мој клуб поените се собираа на сметка и имаше да земаш некакви работи торби, слушалки, полначи, мемориски картички.. а овде се ваучер попусти за книжари, ресторани, продавници и друго. Стварно не знам дали ќе ми се наплати на сметка.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Исто на грепка ми се падна ваучер за во KFC 20% попуст ми нема земено кредит
 

Kajgana Shop

На врв Bottom