T-Mobile - Генерална дискусија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
ова значи дека Битстрим закупиле капацитети од Телеком?
Немам поима. Јас само кога гуглав Битстрим Мобиле ми се појави прво линк од Телеком. Не ни знаев дека постои воопшто оператор Битстрим.
Автоматски споено мислење:

Drugar ova bonbon e kako sto bese Frog od cosmofon....
Да ова е нешто како Frog, Speak up имаше исто, ЏаБест..
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
ова значи дека Битстрим закупиле капацитети од Телеком?
Нема врска луѓе. Битстрим камо технички поим се спомнува. Овие се со такво има на компанија. Не мешајте баби и жаби
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
715
Поени од реакции
740
ова значи дека Битстрим закупиле капацитети од Телеком?
Ова е за широкопојасни услуги кои му ги нуди Телеком на останатите оператори преку нивната ДСЛ и оптичка мрежа.
Во документот има изнапишано за кои брзини ги нудат на другиве оператори и по кои цени.
Има и АДСЛ, ДСЛ и оптика направи сам. - За ова искрено незнам што му значи.
Бистрим мообиле е заинтересиран за самостојна мрежа и за мрежен оператор, не вирутелен.
ПОЧЕКАЈТЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ПОКАЖЕ!!!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.238
Поени од реакции
35.880
Шо е работава што немаат ништо од телефони? Ниту еден модел од Ајфон, ниту Самсунг S серија. Нишо немаат.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Шо е работава што немаат ништо од телефони? Ниту еден модел од Ајфон, ниту Самсунг S серија. Нишо немаат.
Исто и јас сакав да прашам, немаат на залиха ни од Шаоми ништо.. а и не се знаело кога ќе добијат?! На страната онлајн достапни има само 2-3 модела... Има некој инфо за проблемов?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.690
Поени од реакции
2.556
Кој бараби се Телеком. Ти нуди постпејд пакет во апликацијата а не можиш истата да ја активираш.... Веќе година дена грешка вади. Резили



 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27

Сеуште е скриен page-ов, додаваат секој ден по нешо ново, ама ко шо глеам за некој тарифи 5G ќе е бесплатно, а за некој ќе се доплаќа, која глупост.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.540
Ова 5Г може да биде добро за корисниците во руралните средини за неколку години кога ќе се прошири мрежата, еве интересна реклама за домашен интернет преку 5Г без потреба за кабел
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.699
Поени од реакции
35.095
Ова 5Г може да биде добро за корисниците во руралните средини за неколку години кога ќе се прошири мрежата, еве интересна реклама за домашен интернет преку 5Г без потреба за кабел
За руралните, и за централни подрачја каде што нема можност/не смее да се гради.
За крајниот корисник нема да биде ефтино во никој случај (особено ако сакаат неограничен), има голем трошок за антените, фрекфенции, кор опрема.
Иста приказна беше и со сателитскиот интернет на Илон, и тој е добар за рурални средини (дури и за таму каде што не се исплати 5Г), ама далеку од ефтин :)
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ама презентерот хахаха 5ге
Автоматски споено мислење:

Време е телеком да се посвети малку на намалување на цените на постпејд пакетите и нови и поевтини припејд пакети. Лајкамобајл започна да нуди пакет за 200 ден со 5гб нет и неограничени минути и смс, а телеком е со пакетите од 2000 год. хах ама реално
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Време е телеком да се посвети малку на намалување на цените на постпејд пакетите и нови и поевтини припејд пакети. Лајкамобајл започна да нуди пакет за 200 ден со 5гб нет и неограничени минути и смс, а телеком е со пакетите од 2000 год. хах ама реално
Ама едниот е виртуелен оператор и користи мрежа од друг веќе постоечки оператор а Телеком не е виртуелен.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Што се случува со мобилниот интернет на Телеком?

Прво мрежата ми варираше 2-4 цртки, сега воопшто нема интернет, ни 3џи ни 4џи.

Нешто глобален да не има?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Што се случува со мобилниот интернет на Телеком?

Прво мрежата ми варираше 2-4 цртки, сега воопшто нема интернет, ни 3џи ни 4џи.

Нешто глобален да не има?
Јас имам фул сигнал и интернет али повици не функционираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom