T-Mobile - Генерална дискусија

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
не ти се исплаќа од кај нас да купваш ајфон. ако имаш некој од странство нека ти купи (отклучен) и нека ти го пушти. ем поефтин ем ќе си го користиш од кој сакаш оператор ;)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Малце се занеле со цениве. Редно е цените на телефоните да паднат во Македонија, општо, ко демек ние јакиот стандард го имаме, па ќе ни шибаат 35.000 за телефон, а у странство истите телефони, со исти тарифи се до 50% поевтини...
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Погледнете ги цените за iPhone 5 во Германија па и таму е поефтин отколку во САД (кој да речеме е далеку и нивните цени нонстоп се ниски) па пропаѓа и обидот да се утешиме оти во Европа имаат слични цени како и кај нас (иако стандард 10 нивоа поголем).

http://www.t-mobile.de/iphone/iphone-5/0,24374,27657-_,00.html

абе алоо нормални ли се за 60 евра иста цена на тарифа како i3600 на TMo MK телефонот таму е 130 € а овде е 15990 ден. или 259 € :tapp::tapp::tapp:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Па може треба еден бојкот, за инат некупување телефони, па да се свестат во која земја оперираат и колку се финансиски моќни Македонците. Еб*те клошарите, ако нејќам некое срање од типот на Alcatel, малце посолиден телефон да сакам да земам, треба да фукнам 10-12.000 ...
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Па може треба еден бојкот, за инат некупување телефони, па да се свестат во која земја оперираат и колку се финансиски моќни Македонците. Еб*те клошарите, ако нејќам некое срање од типот на Alcatel, малце посолиден телефон да сакам да земам, треба да фукнам 10-12.000 ...
се додека има луѓе што се болни по епл и што имаат пари, ќе се продаваат без разлика која цена ќе им стават. мислам сериозно повеќе ти се исплаќа срањево да го нарачаш по пошта од странство и да ти наплатат ддв и давачки на граница и се да платиш отколку во готово да го купиш оттука. ебати логиката :facepalm:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не заборавајте дека ова е Македонија, и не може да се занасаат со цените до немајкаде. Сфаќате дека од нас прават пари? НИЕ можеме да ги смениме цените, пошто ако не им ги купуваме телефоните ќе мора да се симнат на земја.
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Здраво сакам да земам телефон од оваа новата припејд-доверба понуда. Ме интересира на кој начин Т-мобил ги врзува мобилните кои се продаваат со `функционира само со Т-мобил мк картица`

Дали се врзуваат за бројот или може било кој број од Т-мобил да ги користи? И колку кошта да се отклучат ако сакам да го продадам мобилниот подоцна.

Фала.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Работат на исклучиво на броеви на т-мобиле, не на одреден број. После за отклучување не сум сигурен дали нудат таква услуга ама можеш да го декодираш во било која мобилара во зависност од моделот.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Тие што планираат да потпишуваат договор / земаат нови телефони, нека почекаат, добив информација дека од 15-ти ќе има намалување на цените на телефоните.
Не бидна излеа :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не бидна излеа :)
Јебига, пошто јас добив директна информација од еден човек, мене ми кажаа во контакт центар да почекам ако не ми се брза, а и други луѓе спомињаа дека го слушнале истото, затоа го напишав мислењето, е сега дали стварно ќе бидне, не знам :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Бев денес потпишав промо 499, попусти околу телефоните немаат, само едно прашање, како можам да дознаам колку интернет имам потрошено и колку минути кон останати мрежи? Влегов во my t-mobile ама или немат или не можам да се снајдам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom