T-Mobile - Генерална дискусија

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ај да ти ибам понудите. утре треба да одам да зеам телефон и да склучам договор со т мобајл... понудиве ме го изместија мозоков...

и ај сеа со кој да склучам договор јас ? со уан т мбајл или вип?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
ај да ти ибам понудите. утре треба да одам да зеам телефон и да склучам договор со т мобајл... понудиве ме го изместија мозоков...

и ај сеа со кој да склучам договор јас ? со уан т мбајл или вип?
Според мене, најпаметно ти е со T-Mobile. Најдобра мрежа, најевтини цени на телефони, буквално неограничени разговори кон T-Mobile и T-Home, 3GB интернет, 100 минути кон други мрежи. На ONE понудата е чисто сра*е, а на VIP е да речеме океј, ама прочитав во темата за VIP дека даваат само 100 MB интернет, што е малце споредено со 3GB...
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Искрено сите понуди се добри и која и да ја одбереш нема да згрешиш во зависност од тоа на која мрежа ти припагаат поголем дел од контактите со кој праиш моабет :) Пример ако 90 % од лугето што контактирам се на Т-мобиле не сум луд да се ставам на оне или вип :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
мене у принцип моментално највеќе ми одговара на т мобајл.. еве и зашто - сакам да зеам промо 500 понуда со телефон самсунг галакси с 3

е сеа - со таа понуда телефонот ме кошта 11 000 денари добивам према т мобајл и те хоум неограничени минути ( нема заебанција за остварување повик волку пари толку пари ) + 3 гига интернет а кога ке надминам не ми се наплаќаат мега туку се симнува брзината + 100 минути према другите корисници односно вип или уан

сум сумарум за 2 години телефонот ме кошта 11 000 плус 24 месеца по 500 денари вкупно 23 000

од вип истата понуда со 500 денара добивам ограничен број на минути према вип (не се малце 1000 ама сепак ограничени се) + 200 минути према другите мрежи а интернет незнам колку само знам дека до крај на годинава има бесплатен интернет - после шо праиме?

значи сум сумарум тука ме кошта телефонот 15 500 + 24 месеца по 500 денара вкупно 27 500

уан никад не сум ги сакал зашто имам лошо искуство со нив и за некои работи ама ич не се одговорни - одбивни ми се уште на старт мора да кажам - многу привлечна понуда со тоа 0 денара према сите мрежи али со тоа 2 ипол денара воспоставување повик малце кочат - убаво си кажа некој погоре оваа понуа е за тие што СПИЈАТ на телефон
--- надополнето: 8 декември 2012 во 01:42 ---
Искрено сите понуди се добри и која и да ја одбереш нема да згрешиш во зависност од тоа на која мрежа ти припагаат поголем дел од контактите со кој праиш моабет :) Пример ако 90 % од лугето што контактирам се на Т-мобиле не сум луд да се ставам на оне или вип :)
некаде 70 30 ми се.. повеќе ми се на т мобајл отколку на вип - али сепак мислам дека т мобајл сеа имаат стварно добра понуда

п.с 2 3 години уназад приметувам една работа кај т мобајл незнам дали некој друг ја приметил. околу нова година (2 недели од прилика) телефоните ептен ги намалуваат па после ги враќаат у нормална цена а за тоа никаде ништо не пишува или поедноставно кој начека начека кој не никој не му е крив. пред 2 години баш коа склучував договор го гледав HTC Wildfire беше од прилика 12 или 10 000 - за нова година го симнаа на 8 000 па после па му ја вратија регуларната цена.


има некој нешто вакво приметено до сеа или ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
п.с 2 3 години уназад приметувам една работа кај т мобајл незнам дали некој друг ја приметил. околу нова година (2 недели од прилика) телефоните ептен ги намалуваат па после ги враќаат у нормална цена а за тоа никаде ништо не пишува или поедноставно кој начека начека кој не никој не му е крив. пред 2 години баш коа склучував договор го гледав HTC Wildfire беше од прилика 12 или 10 000 - за нова година го симнаа на 8 000 па после па му ја вратија регуларната цена.


има некој нешто вакво приметено до сеа или ?
Интересно, не сум приметил... Иначе некоја типка во контакт центар, ми го кажа следново, дента кога искочија промо тарифите: "Доколку не ви се брза, почекајте, ќе има во следниот период уште поволности". Така да, на тие што не им се брза со склучување договор, нека почекаат.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Интересно, не сум приметил... Иначе некоја типка во контакт центар, ми го кажа следново, дента кога искочија промо тарифите: "Доколку не ви се брза, почекајте, ќе има во следниот период уште поволности". Така да, на тие што не им се брза со склучување договор, нека почекаат.
и јас се си мислам дека ке има - за недела дена две најкасно уште промоции ке даваат според ова шо го напраија денеска вип и уан

п.с ај еден совет од вие што се разбирате поише у телефони.


од ОВИЕ што се по 1 денар што се исплати највеќе да се земе?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
и јас се си мислам дека ке има - за недела дена две најкасно уште промоции ке даваат според ова шо го напраија денеска вип и уан

п.с ај еден совет од вие што се разбирате поише у телефони.


од ОВИЕ што се по 1 денар што се исплати највеќе да се земе?
T-Mobile MOVE 2. А кој ќе го користи телефонов?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
T-Mobile MOVE 2. А кој ќе го користи телефонов?
никој - го земам пошто ми е 1 денар и ке го шитнам одма каков што сум го зел за кеш пара пошто моит не се за ваков телефон на тач. од парите шо ке ги земам ке одам ке им земам 2 на припејд какви сакаат од пообичните а рестото од парите ке видиме.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Според мене, најпаметно ти е со T-Mobile. Најдобра мрежа, најевтини цени на телефони, буквално неограничени разговори кон T-Mobile и T-Home, 3GB интернет, 100 минути кон други мрежи. На ONE понудата е чисто сра*е, а на VIP е да речеме океј, ама прочитав во темата за VIP дека даваат само 100 MB интернет, што е малце споредено со 3GB...
само 100 мин кон други мрежи е малку ... сепак имаш контакти и со други (најмногу Вип) ... од Оне ме бендисува тоа 5000 мин кон други мрежи (што ако се рачуна воспоставување на повик, пак е добро), ама Оне од минатото не ми се по ќеиф ...
--- надополнето: 8 декември 2012 во 09:42 ---
аллександар кај ја виде таа цена за самсунг галакси 3 ... на веб на т-мобиле е 27990 ден.?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
само 100 мин кон други мрежи е малку ... сепак имаш контакти и со други (најмногу Вип) ... од Оне ме бендисува тоа 5000 мин кон други мрежи (што ако се рачуна воспоставување на повик, пак е добро), ама Оне од минатото не ми се по ќеиф ...
--- надополнето: 8 декември 2012 во 09:42 ---
аллександар кај ја виде таа цена за самсунг галакси 3 ... на веб на т-мобиле е 27990 ден.?
галакси с3 МИНИ - не обичниот - телефонот е 11 000 со тарифа промо 499
еве ти ЛИНК
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Дали некој има земено телефон од Т-мобиле на рати како нов корисник? Денеска кога бев да прашам во салон ми кажаа дека за да земеш телефон на рати треба да си корисник повеќе од 6 месеци, додека на нивната веб страна на сите телефони пишува цена за на рати за нов корисник
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Дали некој има земено телефон од Т-мобиле на рати како нов корисник? Денеска кога бев да прашам во салон ми кажаа дека за да земеш телефон на рати треба да си корисник повеќе од 6 месеци, додека на нивната веб страна на сите телефони пишува цена за на рати за нов корисник
Ајдеее :S Ја па баш сакав да зеам телефон на промо 499, нов корисник :S
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Јас имам склучено договор на Релакс сурф С 400 денари со е претплата со 300 или 500 мб интернет вклуцен во претплата е сеа ме интересира дека сеусте го немам активирано бројот а го имам векке 2 месеца дали по надминување на овие мегабајти се наплака или само се намалува брзина.
Иначе и јас чекам за ново телефонче само што сеа во салониве немаат ништо со доплата до 2000 денари ми рекоа дека ке имаат нови залики сеа се очекувал и нов каталог а таа како со ми кажа може да бидат телефоните на пола цена до новагодина
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Јас имам склучено договор на Релакс сурф С 400 денари со е претплата со 300 или 500 мб интернет вклуцен во претплата е сеа ме интересира дека сеусте го немам активирано бројот а го имам векке 2 месеца дали по надминување на овие мегабајти се наплака или само се намалува брзина.
Иначе и јас чекам за ново телефонче само што сеа во салониве немаат ништо со доплата до 2000 денари ми рекоа дека ке имаат нови залики сеа се очекувал и нов каталог а таа како со ми кажа може да бидат телефоните на пола цена до новагодина


*По надминување на интернет сообраќајот вклучен во претплатата, интернетот не се тарифира дополнително туку се намалува брзината на 64/64 Kbps (брзина доволна за проверка на е-пошта или временска прогноза н.пр.)
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
никој - го земам пошто ми е 1 денар и ке го шитнам одма каков што сум го зел за кеш пара пошто моит не се за ваков телефон на тач. од парите шо ке ги земам ке одам ке им земам 2 на припејд какви сакаат од пообичните а рестото од парите ке видиме.
колку планираш да го продаиш, онака ако можеме однапред да се договориме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom