T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
п.с 2 3 години уназад приметувам една работа кај т мобајл незнам дали некој друг ја приметил. околу нова година (2 недели од прилика) телефоните ептен ги намалуваат па после ги враќаат у нормална цена а за тоа никаде ништо не пишува или поедноставно кој начека начека кој не никој не му е крив. пред 2 години баш коа склучував договор го гледав HTC Wildfire беше од прилика 12 или 10 000 - за нова година го симнаа на 8 000 па после па му ја вратија регуларната цена.


има некој нешто вакво приметено до сеа или ?
Го има секоја година то, само не го рекламираат, ако се згодиш баш тогаш пред нова година да потпишиш, ќе ти кажат дека имаат попусти во телефоните. Само ланска година дадоја на 2-3 телефони попуст, а предходните години на сите телефони даваа попуст.
За телефони се стварно закон Т-Мобиле, јас последен пат ко зедов телефон пред 4-5 месеци ми дадоја 50% попуст зошто по 3 или 4 пат го продолжував договорот (не сум сигурен по кој пат), сеа ќе почекам до 20-25 и ќе одам да склучам нов договор на промо 499, можеби ќе имаат пак некој попуст во телефончиња.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
колку планираш да го продаиш, онака ако можеме однапред да се договориме
немам појма другар - ги земав уште не се отворени од паковката
--- надополнето: 9 декември 2012 во 02:05 ---
Го има секоја година то, само не го рекламираат, ако се згодиш баш тогаш пред нова година да потпишиш, ќе ти кажат дека имаат попусти во телефоните. Само ланска година дадоја на 2-3 телефони попуст, а предходните години на сите телефони даваа попуст.
За телефони се стварно закон Т-Мобиле, јас последен пат ко зедов телефон пред 4-5 месеци ми дадоја 50% попуст зошто по 3 или 4 пат го продолжував договорот (не сум сигурен по кој пат), сеа ќе почекам до 20-25 и ќе одам да склучам нов договор на промо 499, можеби ќе имаат пак некој попуст во телефончиња.
паметно. јас пред 2 години склучив договор на 25ти декември и го начекав тој попуст - требаше и оваа година да го напраам истото ама самсунгов им се троши ептен брзо и ми рекоа може ке го добијат у залихи а може и ке го тргнат скроз од продажма како што беше со ха те це оне В.

п.с ај да ви се пофалам - го земав телефонот прееска (се измалтретирав али тоа е) и тие мув 2 ги земав. на прв поглед самсунгов ми остави одличен впечаток
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.007
Поени од реакции
4.177
Да не знае некој дали се наплаќа замена на обична сим картичка во микро сим во т-мобиле и колку кошта ако се наплаќа?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Тие што планираат да потпишуваат договор / земаат нови телефони, нека почекаат, добив информација дека од 15-ти ќе има намалување на цените на телефоните.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Тие што планираат да потпишуваат договор / земаат нови телефони, нека почекаат, добив информација дека од 15-ти ќе има намалување на цените на телефоните.
To бе пријателе, то се чекаше.. Да се такви да напрает една понудa во Промо 499 SONY XPERIA U да е ако ништо поќе барем 1000 денари.. Кејфој. Шо викате истиов телефон можам да го продадам веднаш за 10 000?
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
5
Дали во Промо 299 тарифата, претплатата се користи за повици кон другите мрежи или тоа се наплаќа плус?Фала однапред
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Дали во Промо 299 тарифата, претплатата се користи за повици кон другите мрежи или тоа се наплаќа плус?Фала однапред
Со предплатата вклучени ти се само 500 минути кон Т-Мобиле и Т-Хоме. Оваа понуда воопшто не ти е исплатилива. Ако земаш земај Промо 499 за 200 денари повеќе имаш 100 минути кон други мрежи и 3гб интернет и неограничени разговори во Т-Мобиле и Т-Хоме.
Доколку пак интернет не ти е потребен, би ти препорачал да разгледаш понуди и од другите оператори.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Има опрема за Ајфон 4 во продавниците на Т-Мобиле? И ако има како се движат цените?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Кога ли ке им стигнат новиве телефони или ке ги намалат цените скиснав веке по салониве :)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
http://t-mobile.mk/public/iphone4s.nspx

Во Т-Мобиле ајфон 4с 16 гб го нудат за 46 денари на 24 рати во тарифа i3600. Дали некој може да ми објасни повеќе околу ова? 3600 денари на почеток и потоа секој месец 46 или не треба воопшто да ги даваме тие 3600?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom