Tип на денот (Читај правила во прв пост)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Денес добитен на Барселона, Шахтар, Манчестер и Баерн.
Утре има да наредам ЛЕ 10 утакмици 2+ по 1.3 коефициент. Таму паѓаат голови како од шала.
Ах тешко толкави коеф. да бидат...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.869
Ливерпул утре со кој тим ќе игра?
Пошто стварно 2 и нешто е поприлично добар тим а Ливерпул имаат солидни млади играчи (ако играат со помлад тим) кој што ќе сакаат да се докажат. И башка Јанг Бојс не се некоја заебана екипа.Незнам кога последен пат има играно во европа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
господ да чува и да брани..ајде неможат лил и брага по 0-5 да изгубат двете:facepalm:
А Брага и Лил едни екипишта што се што да ти расправам. Бате игра три години по ред ЛШ, многу стабилна и искусна екипа се, Клуж исто е незгодна екипа, за мене Брага што загуби од Клуж е поголемо изненадување од Бате, скоро и сигурен бев дека Лил нема да тепа.
И не знам зашто бегаш од Баерн, нема везе Валенсија на Реал што му извадила 0-0, германскиот менталитет си е поинаков, они одат до крај се додека не те изгазат, башка Баерн оваа сезона е доста појак од лани. Денес бев добитен на Барса, Баерн, Јунајтед и од вчера ја имав Арсенал х2, за утре не ставам повеќе од 50 денари, им се спремам за викендот на Реал и Интер. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ах тешко толкави коеф. да бидат...
Епа зависи ти кои утакмици ќе играш. Ќе ги бркаш тие на кои не се очекува повеќе од еден гол, како пример Њукасл, Марибор...

Добитно е ова. 12 коефициент:cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.869
^За ЊуКасл многу голем коеф.ставиле за 2+.

Не планирав утре да играм али ова вреди да се проба ќе те пратам со таа разлика што нема да ги играм Бордо и Интер (ќе видам можда други ќе ставам на нивно место)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Со резерви ваљда ќе играат. Така да очекувам сигурно да примат гол, е сега се надевам дека некој од нив(Вучкиќ) ќе биде способен да даде :)
 

1x2

Член од
15 август 2012
Мислења
50
Поени од реакции
10

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.869
Знам дека некој праша ама не ми текнува што беше одговорот.
Толку време играм спорстка и појма немам што значи азиски хендикеп.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Ги чекам Атл.Мадрид и Наполи.Не знам што да правам дали да ја покријам Атл.Мадрид или ќе тепа?
 
L

Löwe

Гостин
Ги чекам Атл.Мадрид и Наполи.Не знам што да правам дали да ја покријам Атл.Мадрид или ќе тепа?
Покривај ја. Со втор состав играат. Многу тешко да тепаат. А и Мацари изјавил дека ќе одмара некои играчи. Јас ги одбегнав двете денеска.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Денес само на голови изиграв
Ливерпул 0-2
Тотенхем 3+
Твенте 3+
Интер 3+
Фенер 3+
Псв 3+
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не се игра лига европа на многу паре,па еве едно само колку да ми биде интересно.
тотанхем 1
наполи 1
леверкузен 1
псв 2
њукасал x
Партизан 1
Рапид 1
Твенте 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom