Tип на денот (Читај правила во прв пост)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Голем ден за WTA тенисот денес. Почнува финалниот турнир во Истамбул каде најдобрите 8 тенисерки за оваа година ќе одлучат кој ќе биде овогодишниот шампион.
8 тенисерки се поделени во 2 групи ( црвена и бела ) , од каде 2-те најдобро пласирани од секоја група ќе поминат во 1/2 финалето.
Моментално Вожниачќи и Шарапова се борат за првото место , додека другите тенисерки се борат за пласман од 2-то до 8-то место. Вожниачќи има вкупно 7115 бодови собрано оваа сезона , додека Шарапова има 6370 бодови. Останатите тенисерки немаат ни математичка шанса за освојување на 1-то место, бидејќи 3-то пласирана со 5870 добови е Квитова што е премногу малце за достигнување на Вожниачќи.
Денес на програмата се закажани 3 дуела :
16:00 Квитова - Ѕвонарева
17:30 Вожниачќи - Радванска
19:00 Шарапова -Штосур
На прв поглед , сите дуели се тешки , нема големи фаворити.
За денес мислам дека Вожниачќи ќе почне со победа и тоа победа во 2 сета , очекувам турболенции на мечот Квитова- Ѕвонарева , најверојатно овде ќе има 3 сета , бидејќи и двете тенисерки имаат доста квалитет , ко за пример Квитова има јак сервис , додека Ѕвонарева е брза ,подвижна и доста лукава.
Шарапова - Штосур изгледа како победа на Шарапова , всушност досега овие две се имат сретнато 9 пати , и Шарапова победила на сите 9 дуели. Меѓутоа Шарапова влече мала повреда на зглобот ,па не сум сигурен колку ќе влијае тоа врз нејзиниот перформанс денес. Штосур е доста добра на тврда подлога , оваа сезона го освои US OPEN против Серена Вилијамс, тоа кажува за нејзиниот квалитет.
Значи да издвојам , од дамите денес мислам дека Вожниачќи е најдобар избор и одам со 3 типа , сите сингл , на младата Данќиња која има H2H баланс против Радванска 4-1 , 4 победи во серија и веќе ја победи со 2:0 во полуфиналето на турнирот во Штутгарт оваа сезона :
Wozniacki -1,5 @ 2.35 4/10 Oaza - 4units
Wozniacki - 3,5 games @ 1.90 7/10 Sportlife + 6,3 units
Wozniacki @ 1.60 10/10 Sportlife + 6 units
GL !!
FT 2:1
Вкупен профит : + 8,3 units

Понеизвесен натпревар во WTA немам гледано . И двете тенисерки беа и одлични и катастрофални на периоди. Пример Вожниачќи имаше 5:4 и 40:0 во 10тиот гејм од првиот сет , но Радванска го зеде со 7:5 . Во вториот сет Радванска имаше проблеми со рамото, и тоа и влијаеше , па го загуби сетот со 6:2 . Третиот сет беше срцев удар. Брејкови колку сакаш , грешки колку сакаш , брилијантни потези колку сакаш , ама Радванска загуби 6:4 на крајот.
И двете беа премногу нервозни , што е донекаде и прифатливо ако се земе фактот дека овој турнир носи многу,многу пари , пример само одигран натпревар без разлика на пораз или победа носи околу 100.000 долари. Додека шампионот зема милион и кусур.
Вожниачќи денес ме разочара , направи неколку потези што и аматерка од ITF дивизијата нема да ги направи , Радванска очигледно беше дека болката во рамото ја извади од колосек и тоа ја кошташе победа.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Санта Фе 1 1.85
Велез Сарсфилд 1 2.05
Грасхоперс 1 2.1
Јиваскила ЈК 1 1.55

Велез може да се проба и со хендикеп.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
FT 2:1
Вкупен профит : + 8,3 units

Понеизвесен натпревар во WTA немам гледано . И двете тенисерки беа и одлични и катастрофални на периоди. Пример Вожниачќи имаше 5:4 и 40:0 во 10тиот гејм од првиот сет , но Радванска го зеде со 7:5 . Во вториот сет Радванска имаше проблеми со рамото, и тоа и влијаеше , па го загуби сетот со 6:2 . Третиот сет беше срцев удар. Брејкови колку сакаш , грешки колку сакаш , брилијантни потези колку сакаш , ама Радванска загуби 6:4 на крајот.
И двете беа премногу нервозни , што е донекаде и прифатливо ако се земе фактот дека овој турнир носи многу,многу пари , пример само одигран натпревар без разлика на пораз или победа носи околу 100.000 долари. Додека шампионот зема милион и кусур.
Вожниачќи денес ме разочара , направи неколку потези што и аматерка од ITF дивизијата нема да ги направи , Радванска очигледно беше дека болката во рамото ја извади од колосек и тоа ја кошташе победа.
Слабо игра Возниацки во последно време денеска и Радванска грешеше затоа изгуби инаку според мене Радванска е подобра тенисерка од нејзе.За пари точно зимаат многу пари од овој мастерс.
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Morecambe - 1
Marsej - 1
sevilla - 1
Real - 1 - 3+
Еве ми го денешното ливче, и изглеа само Morecambe ме еба на добро познатиот англиски начин Води3ГолаПредностПрвоПолувремеПрими2ГолаВтороПолувреме


http://livescore.com/default.dll/game?comp=england4&game=511651
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
marsej 1-1 @, 2.00
juve 1-1 @ 2.85
Mancester 2-2&3+ @ 1.95
Arsenal 1&3+ @ 2.30
Sevila 1-1 @ 2.10
Barsa 2& 2+pp :mad:

na 60 den 6.200
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
јас денес фатив на 5 листа
сингл чарлтон за 500
чарлтон
саутенд
и бохум на 1 за 100, 800 и нешто мислам дека беше
и овие трите ги ставив ко фиксни на 3 система и сите система ги фатив, така да не знам колку ќе бидат :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
111
Поени од реакции
55
Liverpool 2 ; 2.15
Man city 2 ; 1.45
Chelsea 2 ; 2.25
Psg 2 ; 1.80
Inter 2 ; 2.30
Malaga 2 ; 2.35

so 50/3412 :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom