Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Голем ден за WTA тенисот денес. Почнува финалниот турнир во Истамбул каде најдобрите 8 тенисерки за оваа година ќе одлучат кој ќе биде овогодишниот шампион.
8 тенисерки се поделени во 2 групи ( црвена и бела ) , од каде 2-те најдобро пласирани од секоја група ќе поминат во 1/2 финалето.
Моментално Вожниачќи и Шарапова се борат за првото место , додека другите тенисерки се борат за пласман од 2-то до 8-то место. Вожниачќи има вкупно 7115 бодови собрано оваа сезона , додека Шарапова има 6370 бодови. Останатите тенисерки немаат ни математичка шанса за освојување на 1-то место, бидејќи 3-то пласирана со 5870 добови е Квитова што е премногу малце за достигнување на Вожниачќи.
Денес на програмата се закажани 3 дуела :
16:00 Квитова - Ѕвонарева
17:30 Вожниачќи - Радванска
19:00 Шарапова -Штосур
На прв поглед , сите дуели се тешки , нема големи фаворити.
За денес мислам дека Вожниачќи ќе почне со победа и тоа победа во 2 сета , очекувам турболенции на мечот Квитова- Ѕвонарева , најверојатно овде ќе има 3 сета , бидејќи и двете тенисерки имаат доста квалитет , ко за пример Квитова има јак сервис , додека Ѕвонарева е брза ,подвижна и доста лукава.
Шарапова - Штосур изгледа како победа на Шарапова , всушност досега овие две се имат сретнато 9 пати , и Шарапова победила на сите 9 дуели. Меѓутоа Шарапова влече мала повреда на зглобот ,па не сум сигурен колку ќе влијае тоа врз нејзиниот перформанс денес. Штосур е доста добра на тврда подлога , оваа сезона го освои US OPEN против Серена Вилијамс, тоа кажува за нејзиниот квалитет.
Значи да издвојам , од дамите денес мислам дека Вожниачќи е најдобар избор и одам со 3 типа , сите сингл , на младата Данќиња која има H2H баланс против Радванска 4-1 , 4 победи во серија и веќе ја победи со 2:0 во полуфиналето на турнирот во Штутгарт оваа сезона :
Wozniacki -1,5 @ 2.35 4/10 Oaza
Wozniacki - 3,5 games @ 1.90 7/10 Sportlife
Wozniacki @ 1.60 10/10 Sportlife
GL !!
Redvanska tepa ovde
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Нека тепа ;)
нема да ми биде прв пат да загубам пари
Редванска е во многу добра форма и доста агресивна од кога го смени тренерот осво ако не се лажам некој турнир ја гледав стварно страшно игра ако не 2 тогаш гемови Плус Сигурно
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Редванска е во многу добра форма и доста агресивна од кога го смени тренерот осво ако не се лажам некој турнир ја гледав стварно страшно игра ако не 2 тогаш гемови Плус Сигурно
Она освои 2 турнира на тврда подлога овој месец , Токио и Бежинг , ама во Москва загуби од Сафарова и делуваше многу нервозно и неприсутно на тој меч . Мислам дека и денес ќе биде така.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Она освои 2 турнира на тврда подлога овој месец , Токио и Бежинг , ама во Москва загуби од Сафарова и делуваше многу нервозно и неприсутно на тој меч . Мислам дека и денес ќе биде така.
точно но Возниацки игра под притисок бидејки мора да победи како би ја задржала 1 позиција додека Редванска игра за престиж зато и и давам некоја предност што не мора да значи ;)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
точно но Возниацки игра под притисок бидејки мора да победи како би ја задржала 1 позиција додека Редванска игра за престиж зато и и давам некоја предност што не мора да значи ;)
Ама Вожниачќи многу пати покажа дема може да се носи со протисокот , додека Радванска не ;)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Не е темата тука за Радванска и Возниачки...но гуууууд!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
A.Radwanska - 2 (2.20)
P.Kvitova - 1 (1.80)
Tursunov D. - 1 (1.50)
Robredo T. - 1 (1.65)

Dinamo Z. - NG (1.70)
Manchester Utd. - NG (1.70)
Velez S. - 1 (2.10)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ми ја нема златната Ивановиќка да ставам пари да губи да се обогатам на неа : D

овој последниов турнир на кој играше мислев да ја играм 2 сингл и се размислував викам ај најверојатно ќе прогура некако и ова коло па следно ќе ја играм и ете изгуби како последна коза а преку 5 беше коеф. :tapp:

Типсаревиќ мислам ќе оди во плус ќе се помачи малку претходниот турнир освои мислам заморот ќе си го направи своето ама ќе прогура некако во 3 сета

од жениве Балтача ми е многу јак 1 ќе ја играм неа сигурно а дамиве што се во Истанбул овој ден ќе ги прескокнам бидејќи повеќе шанси имам лото да погодам

фудбал

Фредерициа Т1 2+
Шефилд Јунајтед 1
Севиља сигурна победа (ако примат сега гол ќе му ебам матер на тој болниот голман што фати се и сешто против Барса)
Марсељ НГ
 
А

Анноун

Гостин
женски тенис не пишам се дури не направат табела со топ 250 тенисерки со деновите кога имаат менструација. доста ми беше од паѓање на 1.1-1.3 коефициент . и повеќе гемови освојуваат кога не се на сервис , брејкот ја губи секоја смисла. не дај боже да го следиш резултатот , 2 инфаркта минимум ќе доживееш. сум губел при скор 1-0 во сетови и 5-2 во гемови , и 40-0 на свој сервис. Enough said!

инаку за денес ако пишам ќе ја мавнам :
Juventus - Fio GG . околу 1.95 квота дури , фиорентина почнаа да дават голови , мислам дека ќе погодат вечерва.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
ми ја нема златната Ивановиќка да ставам пари да губи да се обогатам на неа : D

овој последниов турнир на кој играше мислев да ја играм 2 сингл и се размислував викам ај најверојатно ќе прогура некако и ова коло па следно ќе ја играм и ете изгуби како последна коза а преку 5 беше коеф. :tapp:

Типсаревиќ мислам ќе оди во плус ќе се помачи малку претходниот турнир освои мислам заморот ќе си го направи своето ама ќе прогура некако во 3 сета

од жениве Балтача ми е многу јак 1 ќе ја играм неа сигурно а дамиве што се во Истанбул овој ден ќе ги прескокнам бидејќи повеќе шанси имам лото да погодам

фудбал

Фредерициа Т1 2+
Шефилд Јунајтед 1
Севиља сигурна победа (ако примат сега гол ќе му ебам матер на тој болниот голман што фати се и сешто против Барса)
Марсељ НГ
На Типсаревич му требаат поени за влез на завршниот Мастерс може ќе се помачи но мора да победува ако сака да влезе а е во одлична форма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom