TВ права за спортски настани

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.779
Поени од реакции
1.027
Па еве ако видиме дека во Хрватска Макс тв, не ја потпишале новата понуда на UM за продолжување на правата за Спорт клуб и Н1, и се очекува нивно избацување како и кај А1, тогаш истото би се случило и со нашиот Макс тв. А1 и Макс тв со здружени сили против Тотал тв.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.480
Поени од реакции
5.446
На Македонски Телеком договорот за Sport klub и за целиот тој пакет кој го имаат од United media e со завршување на правата за емитување до 28.2 2022 така да до тогаш мислам нема нешто да се случи како на А1.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.432
Поени од реакции
614
Ако А1 тука беше предвесник за ситуцијава со СпортКлуб во Хрватска, МаксТВ ќе биде предвесник во Хрватска за тоа што ќе се случува тука. Има време до 30.06.2021 кога завршува таму договорот на Макс со СК. Искрено како што стојат работиве моментално, ни на сон не би потпишал договор со оператор на 2 години.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.243
И сега преноси СП квалификации само на СК?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.452
Поени од реакции
14.953
да.
Автоматски споено мислење:

UEFA Under-21 2021 - со директни преноси на МРТ-3 од 24 до 31 март.
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.243
Каков кретенизам и дебилна држава. Не си во можност на македонски канал да гледаш сопствена фудбалска репрезентација.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
912
Зошто на српската Арена спорт 1 емитуваат тенис а на нашава Арена спорт нешто сосема друго?
Пошто они си ги купиле правата за тој турнир во Србија, не за МК или Хрватска, ЦГ. Исто како што телеком си ги купил правата за ЛШ, па кога оди утакмицата на РТС кај нас си оди на Арена 1. Не се исти правата за секоја земја, ниту пак каналите, во Хрватска има 10 Арена канали на пример.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.480
Поени од реакции
5.446
Колку ми е чудно кога ќе видам тенис на Аrena Sport. Навикнат сум тој спорт да е на Sport klub.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.078
Прашав денес на ФБ страната "Спорт на МТВ" дали ќе го пренесуваат ЕП во фудбал цело или само натпреварите на Македонија? Ми одговорија експресно дека ќе ги пренесувале сите мечеви. Чудно ми е што уште не вртат реклами...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.480
Поени од реакции
5.446
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.297
Поени од реакции
6.321
vo prevod repka kosharka i slednite 5 god nema na mtv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom