TВ права за спортски настани

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Не, нема локализација, туку ќе има 10 Арена канали во иднина, се адаптира ново студио во Сава Центар во Белград.
Toa го знам. Најверојатно ќе почнат тие канали со почетокот на Премиер лига. Тогаш ќе им требаат повеќе канали.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Toa го знам. Најверојатно ќе почнат тие канали со почетокот на Премиер лига. Тогаш ќе им требаат повеќе канали.
Би требало порано, Премиер би одел тек од догодина, годинава стартува шпанската Примера па некако 5 канали ќе бидат малку за покривање на сите настани преку викенд.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Би требало порано, Премиер би одел тек од догодина, годинава стартува шпанската Примера па некако 5 канали ќе бидат малку за покривање на сите настани преку викенд.
Телеком Србија се во добри односи со владеачката партија на Вучиќ исто и со Pink, B92, Prva, Happy.. така да ќе напраат они нешто. Или ќе убрзаат со нови тв канали или ќе даваат по еден натпревар на други телевизии.

Ќе има и Arena Sport канал со име 1x2 најверојатно или за мулти преноси или како канал со спортски вести.

Sport klub кога ќе нема Премиер лига доста ќе ослабне е тогаш да видиме во Србија дали Tелеком Србија и United Media воопшто ќе сакаат и ќе најдат на разбирање да се договорат за размена на нивните спортски канали.
Не верувам многу но како викаат никогаш не вели никогаш.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
ke go pogrebaat sport klub ako mu ja zemat premier ligata, edno e jasno duri se ovie na vlast vo srbija tamu nema nikade da go ima sport klub da se nudi osven na svoite sopstveni platformi...i sea pak ispagja aca politicki mozi da natplati legalno da ja otkupi premier ligata za arena, sve e cista politika...
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
kakvo pogrebuvanje...sto lupate..sportklyb si ima svoi aduti...evro liga i evro kup basket..svetsko i evropsko u kosarka i odbojka mazi i zeni..atp i wta .mastersi i wimbldon..dijamantska liga atletika..nhl i nfl ..f1 u moto gp.svetsko prvenstvo u boks..evro liga vo vaterpolo..plivacki mitinzi .premier liga.od ovaa godina i bundes liga...taka da ne go otpisuvajte sportklub.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
kakvo pogrebuvanje...sto lupate..sportklyb si ima svoi aduti...evro liga i evro kup basket..svetsko i evropsko u kosarka i odbojka mazi i zeni..atp i wta .mastersi i wimbldon..dijamantska liga atletika..nhl i nfl ..f1 u moto gp.svetsko prvenstvo u boks..evro liga vo vaterpolo..plivacki mitinzi .premier liga.od ovaa godina i bundes liga...taka da ne go otpisuvajte sportklub.
Mnogu jaki aduti, site tie zaedno ne vredat kolku premierliga
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
И официјално англиската Премиер Лига од наредната сезона на Arena Sport. Следат и нови Arena канали.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ова беше веројатно последниот адут на СК, едноставно Телеком Србија прераснува во голем регионален играч. Со новиот договор Арена ќе ги пренесува СИТЕ натправари од Премиер лигата. Нормално очекувајте новите пакети со додатните канали на Арена да бидат поскапи, бидејќи доста добро се искеширале за овие последни ТВ права. За фудбал од најдобрите 5 лиги, 4 ќе бидат на Арена која го презема приматот на најдобра регионална спортска платформа, must have за сите спортски љубитељи.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ајде да ги купиле во стандарден пакет на 3 години, но не ги купиле на 6 години до 2028ма. Никаква бизнис логика нема ова, освен да ја убијат можноста на СК и Унитед Медија да ги добијат после 3 години.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Ова беше веројатно последниот адут на СК, едноставно Телеком Србија прераснува во голем регионален играч. Со новиот договор Арена ќе ги пренесува СИТЕ натправари од Премиер лигата. Нормално очекувајте новите пакети со додатните канали на Арена да бидат поскапи, бидејќи доста добро се искеширале за овие последни ТВ права. За фудбал од најдобрите 5 лиги, 4 ќе бидат на Арена која го презема приматот на најдобра регионална спортска платформа, must have за сите спортски љубитељи.
Телеком многу паметно ги зголемија пакетите преку фамилијарниот буџет па се лажат луѓе обновуваат тарифи за да го искористат а уствари уредот што ке го земат со буџетот им е нешто минимално поефтин одколку у доверба а тарифата неколкукратно зголемена, порано барем можеше за плаќање сметки да се искористи плус кој сакаше си го доплаќаше пакетот спортски, сега прц им го набутаа на сите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Се коментира дека Arena Sport за Премиер Лига искеширале 650 милиони а Sport klub имале искеширано 30 милиона по сезона.

Колку е ова точно не знам но го прочитав на балканскиот форум rtvforum.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Се коментира дека Arena Sport за Премиер Лига искеширале 650 милиони а Sport klub имале искеширано 30 милиона по сезона.

Колку е ова точно не знам но го прочитав на балканскиот форум rtvforum.
Ова е чиста глупост лиферувана од N1. Бројкава е надвор од чист разум, Арена има понудено 30% повеќе од Спорт Клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom