TВ права за спортски настани

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
А нели од t-home рекоа дека арена спорт каналите ќе се пуштаат само кога даваат ЛШ и ЛЕ. Дали ова значи дека нема да бидат пуштени кога ќе пренесуваат италијанско?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Примера дивизион (Шпанско првенство) - Спорт клуб Прајм/Спорт клуб +

:(:(:(:(

Може да ги откупат и рекламите од алфа? ке ми фалат :(
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Прашањето ми е дали арена спорт оди во програма постојано или се вклучува само кога даваат лига на шампиони и лига европа? Ако е така не се исплати ама ич! Тоа е канал со најдобра спортска понуда на балканов и ако го даваат обавезно мигрирам на телеком.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Прашањето ми е дали арена спорт оди во програма постојано или се вклучува само кога даваат лига на шампиони и лига европа? Ако е така не се исплати ама ич! Тоа е канал со најдобра спортска понуда на балканов и ако го даваат обавезно мигрирам на телеком.
Се вклучува само за лш и ле
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
Јас како што приметив вчера и завчера од кога ги имам Арена Спорт 1,2,3,4 се вклучуваат само кога има ЛШ и ЛЕ, така да матер да им ебам на Макс ТВ ако не ги пуштат како Спорт Клуб, да гледаме и италијанско и останати лиги. Нека се доплаќа и 300 денари ако сака, ќе си платам али да глеам фудбал ко човек, а не да се ебавам со стримови.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.210
Поени од реакции
7.739
тие што немаат Арена Спорт и Макс тв сега видов некој натпревари ќе ги има и на OBN
--- надополнето: 22 август 2012 во 15:14 ---
и некој ако знае како нека ги извади од овде http://www.web.maxtv.mk/fudbal.html#
арена спорт каналиве со ЛШ и ЛЕ за да може да ги гледаат и тие што немаат телеком услуги
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Арена спорт сега за сега ќе се уклучувале само за ЛШ / ЛЕ, а вчера другарче ми спомна ( мајкаму работи у т-хоум ) дека постоело и опција доколку Телма не ги откупи правата за Серија А, да ја пуштаат Арена спорт и за мечевите од италјанско.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.274
Поени од реакции
58.205
Да, OBN ги има откупено правата за наредните 3 сезони од ЛШ...но само за натпреварите од среда

U naredne tri sezone Lige prvaka televizija OBN će u terminu srijedom emitovati najzanimljivije susrete fudbalske Lige prvaka.

To podrazumijeva utakmice grupne i eleminacione faze srijedom, te finala i utakmice evropskog Superkupa. Pregled kola i magazin Lige prvaka također će biti emitovani na ovoj televiziji.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.991
Па исто како МТВ, истиот пакет го имаат откупено.
Кај нив вечер ќе се емитува Динамо Загреб - Марибор, не знам каналот дали го има на макс тв, ама ако МТВ откупиле тв права за подрачјето на Македонија, каналот може и ќе го „кодираат“ баш тоа време, така да сеедно.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.274
Поени од реакции
58.205
Да, го има и на макс тв...во сите пакети
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
Арена спорт сега за сега ќе се уклучувале само за ЛШ / ЛЕ, а вчера другарче ми спомна ( мајкаму работи у т-хоум ) дека постоело и опција доколку Телма не ги откупи правата за Серија А, да ја пуштаат Арена спорт и за мечевите од италјанско.
Нека направат вака и ништо повеќе не треба. Ем италијанско, ем ЛШ која утакмица сакаш ем англиско на СК, е сеа со шпанско ќе си имаме проблеми али што да праиш не може се. Јас лично не се замарам бидејќи сакам Интер да си го гледам на ТВ и да не се замарам со стримови. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.210
Поени од реакции
7.739
МаxTV - Т -Home пишаа на фејсбук дека преговарале за Sport Klub Prime па ај да видиме што ќе направат
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Oваа сезона им е последна на Спорт Клуб за пренос на ПЛ, дали знае некој дали планираат да го продолжат или ќе биде на некоја нова телевизија, или пак да се јави некоја наша тв да ги откупи правата (што чисто не верувам)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Епа за да гледаме Арена Спорт на Макс тв на компјутер е исто како на стрим и за таму ни треба стабилен интернет и таму кочи. Минатата сезона јас таму гледав ЛШ и ЛЕ на канал 5 и умрев од нервоза касни по 1-2 мин и на 10 секунди се замрзнува сликата. (n)
Сега за сега тука ми се ок стримовите и го имаат секој натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom