Supernatural

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Има уште некој што гледа или останав еден од ретките. Заврши и оваа сезона и оставија доста прашања за наредната
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Сега гледам дека излегла и последната.

Не си сам, никако, ова е една од оние серии која го има целото мое внимание. ТББТ е другата. :sneaky:
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Има простор за одлична приказна следната сезона. Последниве 2 не се лоши.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Искрено мислам дека редно е да ја завршат серијава , 12 сезони , видовме нешто поинтересно во 11 сезона оваа сезона некако разочарувачка , сосила ја туркаат серијата а и слабо ко што гледам стојат со буџет ..
Нека биде последна 13 сезона и да се надеваме дека ќе направат добар крај :)
 
B

BooBojan

Гостин
Има уште многу интриги, многу ама навистина 13 сезони се премногу.

Мислам дека гласот позади радио врската со оваа старата од британците беше на Џон Винчестер!
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Е ова се вика добар крај на сезона! Задњите 5-10 минути баш беа напнати, кој како ќе заврши. Веројатно зошто наредната сезона ќе биде последна, откачија пар ликови. Кога-тогаш, it was bound to happen.
Иако последните 2-3 сезони ми се послаби од претходните, сепак жал ќе ми биде кога ќе заврши серијава. Едноставно, приврзана сум за Винчестер браќата, ја пратам серијата 10 години. Не се сеќавам каков е животот без Супернатурал.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Е ова се вика добар крај на сезона! Задњите 5-10 минути баш беа напнати, кој како ќе заврши. Веројатно зошто наредната сезона ќе биде последна, откачија пар ликови. Кога-тогаш, it was bound to happen.
Иако последните 2-3 сезони ми се послаби од претходните, сепак жал ќе ми биде кога ќе заврши серијава. Едноставно, приврзана сум за Винчестер браќата, ја пратам серијата 10 години. Не се сеќавам каков е животот без Супернатурал.
Гледам дека ставаат крај, но тоа не значи дека ќе биде последна.

Мери не умре. Останува прашалникот дали е возможно таа да се спаси, како функционира тој алтернативен свет и дали може Луцифер да умре? Патем, јас мислам додека Луцифер е на слобода, а нема шанси да биде вратен во кафезот, а и детето може да го отвори тој свет (тоа беа важни цитати) серијата нема да заврши. Патем, се сеќаваш на спогодбата која беше прекршена и може да има последици во глобални размери!? Па и синот на Луцифер, дали навистина ќе биде спасител или ќе биде крајот на светот......Јас мислам дека ќе има уште 2 сезони најмалку, барем имаат материјал за најмалку толку. ;)
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Мене ми делува дека ќе има уште една само.

Умреа Кастиел, Краули и Ровина, значи пола поглавни ликови откачија. Заврши приказната со Британците, и тие ги средија. Останува само мајка им, заглавена со Луцивер; веројатно ќе се жртвува за нив зошто и' се синови (нели, "би умрела и ти за твоите синови? да" муабетот). Детето ќе го отвара светот, но мислам дека Винчестер ќе успеат да го придобијат да биде на нивната страна (како што веруваше Кастиел). Цела 13-та сезона ќе се борат против Луцифер, детето ќе биде главна врска измеѓу, можеби на момент ќе застане на страната на татко му, но бидејќи не е роден зол, на крај може и ќе помогне во негово уништување (ваљда ќе го заглави во другиот свет, зш ваму не може да го затворат во кафезот) и ќе го спасат светот засекогаш и така ќе заврши серијата.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Мене ми делува дека ќе има уште една само.

Умреа Кастиел, Краули и Ровина, значи пола поглавни ликови откачија. Заврши приказната со Британците, и тие ги средија. Останува само мајка им, заглавена со Луцивер; веројатно ќе се жртвува за нив зошто и' се синови (нели, "би умрела и ти за твоите синови? да" муабетот). Детето ќе го отвара светот, но мислам дека Винчестер ќе успеат да го придобијат да биде на нивната страна (како што веруваше Кастиел). Цела 13-та сезона ќе се борат против Луцифер, детето ќе биде главна врска измеѓу, можеби на момент ќе застане на страната на татко му, но бидејќи не е роден зол, на крај може и ќе помогне во негово уништување (ваљда ќе го заглави во другиот свет, зш ваму не може да го затворат во кафезот) и ќе го спасат светот засекогаш и така ќе заврши серијата.
Ај полека.

И Боби умре, па сега го видовме. И Мери умре, па имаше неочекуван “кам бек“. Краули направи договор со Винчестер дека засекогаш ќе ги затвори вратите од пеколот, а е желен за власт. Патем, вратата веднаш требаше да се затвори, а не по смртта на Кастиел. А тука е и асот во рака за потенцијална магија. Кастиел ќе се врати 100%. Тоа го имаше и во најавата. Башка ќе имаш од одмазда од британците, затоа што е нарушен кодексот.....има настани и настани кои можат да бидат на тапет. Единствено останува да чекаме до октовмри, а потоа само да уживаме во новата сезона, која нема да биде последна. ;)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Јас мислам дека додека се живи сем и дин ќе се снима серијава. Мислам дека глумците се имаат веќе соживеано со серијава :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ми се допадна првата епизода. Наликува на епизода од првите сезони, кои беа доста поинтересни од последните неколку. Читав дека првично биле пранирани само 5 сезони, па еве стигнаа и до 15тата и најавуваат дека нема да биде последна! Не знам, лани сметав дека треба таа да им биде последна, затоа што сценариото личеше како сценаристите да останале без идеи, но оваа сезона доста ветува. (y)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Ми се допадна првата епизода. Наликува на епизода од првите сезони, кои беа доста поинтересни од последните неколку. Читав дека првично биле пранирани само 5 сезони, па еве стигнаа и до 15тата и најавуваат дека нема да биде последна! Не знам, лани сметав дека треба таа да им биде последна, затоа што сценариото личеше како сценаристите да останале без идеи, но оваа сезона доста ветува. (y)
Последна им е. Кажаа актерите уште при крај на минатата сезона. Али фала што ме потсети дека излегла епизода. Коа ги издржав последниве 8 години, ќе ја изглеам и оваа :D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Последна им е. Кажаа актерите уште при крај на минатата сезона. Али фала што ме потсети дека излегла епизода. Коа ги издржав последниве 8 години, ќе ја изглеам и оваа :D
Не знам, на фб пишуваше дека нема да биде последна, ама додека нема ништо официјално околу продолжението, оваа е последна. Инаку добра епизода, ја има на EZTV, а можеби и на торент.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Од денес почнуваат да се даваат последните 7 епизоди на серијата.Негде другиот месец треба да биде последната епизода.


118564238_1232206760450615_2098242866616121819_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom