Supernatural

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Незнам дали сте приметиле, ама кога Сем и Дин глумат агенти на ФБИ, секогаш се претставуваат како членови на некои бендови :icon_mrgr:

Agents Grohl and Cobain (Nirvana)
Agents Paige and Plant (Led Zeppelin)
Agents Gabriel and Collins (Genesis)
Agents Moore and Ranaldo (Sonic Youth)

итн... интересно во секој случај, едвај ја чекам новата сезона :angel:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
После толку гњавење од страна на одредени другари да започнам да ја гледам Supernatural, пред четири дена конечно се одлучив да ја почнам, иако очекував да биде нешто апла лејм. Но баш пријатно се изненадив. И воопшто не ме чуди што е толку долга серијата, и што ја обновуваат за 11та сезона наскоро. Затоа што еве ме, 4 дена подоцна и сум веќе во трета сезона навлезен, апла маратонски. Планирам да го гледам и аниме серијалот базиран на првите две сезони (креиран од солидно аниме студио, истите кои го правеа Death Note), така да очекувам пријатни изненадувања и квалитет и таму, when I cross that bridge.

I should be frequenting this thread a lot from now on :D
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Незнам дали сте приметиле, ама кога Сем и Дин глумат агенти на ФБИ, секогаш се претставуваат како членови на некои бендови :icon_mrgr:

Agents Grohl and Cobain (Nirvana)
Agents Paige and Plant (Led Zeppelin)
Agents Gabriel and Collins (Genesis)
Agents Moore and Ranaldo (Sonic Youth)

итн... интересно во секој случај, едвај ја чекам новата сезона :angel:
Мислам дека имаше по нетов листа на сите имиња на членови на бендови кои ги употребиле.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Omg, epten dobar start ima da bide ludnica ovaa sezona, ochi pet banki mi bea u tv, aj da ne otkrivam glejte pa ke muabetime ...
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Многу добра сторија има 11 сезона , ќе има мн гледаност секако , првата епизода беше супер па за навака ќе видимe :D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не беше лошо за почеток :D Ќе видиме како ќе се одвива. Се надевам нема да ја затупат.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.368
Поени од реакции
3.121
:cautious::cautious::cautious: има епизоди интересни, ама има некои кои не можеш да ги догледаш од досадни...
 
C

Castiel

Гостин
Ова е најдобра епизода после онаа за крај на 5та сезона. Едини проблем е што го изигноирираа Мајкл кој исто така нели беше во кафезот со луцифер, а и третиот брат на Сем и Дин. Како и да е едвај чекам новата епизода на 20ти јануари што ќе искочи.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Ова е најдобра епизода после онаа за крај на 5та сезона. Едини проблем е што го изигноирираа Мајкл кој исто така нели беше во кафезот со луцифер, а и третиот брат на Сем и Дин. Како и да е едвај чекам новата епизода на 20ти јануари што ќе искочи.
Мајката на Краули го префрли Луцифер во друг кафез за да можат да се сретнат..
Онај не беше вистинскиот кафез па затоа го немаше Мајкл :)
 
C

Castiel

Гостин
Како ви се допадна новава епизода? Според мене интересен твист на настаните.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Ја неможам да сфатам едно нешто , нели Михаил е појак од Луцифер , зошто не пробаа да го побараат Михаил да им помогне , кога знаат дека Луцифер е поголем кретен од Михаил ?
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Ја неможам да сфатам едно нешто , нели Михаил е појак од Луцифер , зошто не пробаа да го побараат Михаил да им помогне , кога знаат дека Луцифер е поголем кретен од Михаил ?
Никој не побара помош од Луцифер, тој се ова го испланирал и имал помош од Ровена, а и како што кажа Михаил не бил во добра состојба во кафезот :)

БТВ, прејака епизода една од најдобрите до сега и не го очекував пресвртот, едвај чекам нова епизода
 

Kajgana Shop

На врв Bottom