Supernatural

Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.476
Која носталгија ме фаќа кога ќе погледнам нешто на јутјуб од серијава , посебно ако е од 1 до 5 сезона.
Реално редно и е да заврши ептен ја затупавија и со приказната и со се.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Која носталгија ме фаќа кога ќе погледнам нешто на јутјуб од серијава , посебно ако е од 1 до 5 сезона.
Реално редно и е да заврши ептен ја затупавија и со приказната и со се.
Јас имав таква за ТББТ и за Декстер. Ја чекам и Ју, после оваа барам нова серија...Башка хорор со класичен рок, боље комбинација нема. (y)
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.476
Јас имав таква за ТББТ и за Декстер. Ја чекам и Ју, после оваа барам нова серија...Башка хорор со класичен рок, боље комбинација нема. (y)
Многу серии имам гледано ама оваа најмногу ми враќа такво чувство , средно бев кога почнав да ја гледам , надвор врне , есен е , ти гледаш супернатурал , а и ептен запамтлив сетинг има серијава барем до 5та сезона , како што рече класичен рок , ловење на чудовишта , мистерија , фамилијарна драма и авантура низ америка , легенди и сл.Иако нема некоја голема оцена критички за мене посебно место има.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Само поради оваа серија, ми се здосади хорор жарнот. Но многу ја продолжија. Требало да трае 5 сезони, а не 15! Инаку епизодите беа снимени на последнава, крајот не беше снимен (т.е последните 1-2 епизоди). Претпоставувам дека веќе го снимиле, чим се одлучиле да ја пуштат. Може ќе ја има денес или утре на апликацијава. :coffee:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Има уште 2 епизоди. :place:

Како минуваа сезоните, паѓаше квалитетот на сценариото. Добро е што решија тука да пресечат.

Се надевам само дека крајот ќе им биде добар.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Има уште 2 епизоди. :place:

Како минуваа сезоните, паѓаше квалитетот на сценариото. Добро е што решија тука да пресечат.

Се надевам само дека крајот ќе им биде добар.
Јас незнам дали уопште ми е гајле за жанрот или квалитетот, Дин Винчестер и душа у рај.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Јас незнам дали уопште ми е гајле за жанрот или квалитетот, Дин Винчестер и душа у рај.
Знаев дека Смртта ти е у потпис. :D

Не знам до кај си, јас гледам како излегуваат, ама од сезона во сезона некако ми е се подосадно и подосадно. Од Х-фалјс сценарио премина во едносценско тупење до смрт, добро е што тука ќе прекинат. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Знаев дека Смртта ти е у потпис. :D

Не знам до кај си, јас гледам како излегуваат, ама од сезона во сезона некако ми е се подосадно и подосадно. Од Х-фалјс сценарио премина во едносценско тупење до смрт, добро е што тука ќе прекинат. :)
Чекам да свршат со 15 та па да ја догледам на Нетфликс, знам дека го отупеа ама си ги сакам :pipi:
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.476
Освен тоа што приказната е отупена и глумата е ептен лоша , гледајте 1 - 5 глумата и сега.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не знам за глумата, ама имаа доста интересни епизоди, плус приказната за нив во позадина си одеше посебно од случаите на кои работеа. Таа приказна мене ми отапе. Има уште една епизода, нема да ви дадам спојлер(и), но не знам...ќе кажам откако ќе заврши се, во случај некој да е малку назад. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom