Supernatural

Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Horor serija za dvajca braka vo potraga po odgovori...



Najubava serija sto sum ja gledal vo poslednive 10godini!!!!!!
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Ја знам се допишувам со едно девојче од Америка и вика дека е најзакон серија коа ќе дојде кај нас обавезно ќе ја гледам. Оуууууууу Џејсон Таг од Смолвил (четврта сезона, дечкото на Лана од Франција).
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
A za sto se rabota vo serijava? Me mrzi da baram na Google :smir::smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.353
Поени од реакции
25.030
A za sto se rabota vo serijava? Me mrzi da baram na Google :smir::smir:
Двајца браќа дознаваат дека татко им е исчезнат во неговата мисија да пронајде суштества со натприродни моќи. Вака почнува првата епизода.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Добра е серијава, ги имам гледано првите две-три епизоди. Се спремам цела да ја почнам... :jaj:
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Supernatural stars Jensen Ackles and Jared Padalecki as Dean and Sam Winchester, two brothers who travel the country looking for their missing father and battling evil spirits along the way.





Sam Winchester is a college student bound for law school, determined to escape his family's past - unlike his older brother, Dean. Ever since they were little their father has been consumed with an obsession to find the evil forces that murdered his beloved wife, and recruited his two young sons to help them. They have grown up as hunters of the supernatural. Sam escaped this way of life after high school, and now has a happy life with his girlfriend, Jessica, and a promising future career. Dean, however, stayed behind with his father to join him in his "hunting".




After Dean arrives for Sam's help when their father goes missing, Sam must join his brother to find him. His one weekend trip to search for the missing John Winchester becomes an ongoing quest after a horrible tragedy ruins any thought of a happy life for Sam.




The two brothers, bound by tragedy and blood to their mission, travel across the country encountering terrifying and dangerous forces most believe to be nothing but superstition and folklore, such as the Lady in White, the Indian beast known as the Wendigo, Phantom Travelers who cause plane crashes, Bloody Mary, and many more.



From Warner Bros. Television Production Inc. in association with Wonderland Sound and Vision, with executive producers McG (Charlie's Angels, The O.C.), writer/executive producer Eric Kripke (Boogeyman) and Robert Singer (Midnight Caller).



Serijava e top,vie neznaete kolku e dobro napravena!Kako najvisokobudzeten film,koga ke poglednete za prv pat ke pomislite deka e film...
I sekoja epizoda e vo razlicen grad,brakata Sam i Dean patuvaat niz Amerika sekade kade sto se slucuvaat cudni,natprirodni raboti,vo potraga po nivniot izceznat tatko i vo potraga po ubiecot na nivnata majka...
 
Ј

јовица11

Гостин
Horor serija za dvajca braka vo potraga po odgovori...


Najubava serija sto sum ja gledal vo poslednive 10godini!!!!!!
Мислев дека Чармд ти беше?!
Он топик,одлична серија,омилен ми е Дин ради неповторливиот сарказам,едвај чекам 4-та сезона:vozbud:
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Ја знам се допишувам со едно девојче од Америка и вика дека е најзакон серија коа ќе дојде кај нас обавезно ќе ја гледам. Оуууууууу Џејсон Таг од Смолвил (четврта сезона, дечкото на Лана од Франција).
Kako be ne ja znaete serijava?
Zatoa do sega nemase tema zosto ne ja znaete da ste ja gledale ke bidete ludi po ovaa serija veruvajte mi!:vozbud::vozbud::vozbud::tv::tv:
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Мислев дека Чармд ти беше?!
Он топик,одлична серија,омилен ми е Дин ради неповторливиот сарказам,едвај чекам 4-та сезона:vozbud:
Pa dobro Charmed odamna zavrsi,sega e vremeto na Supernatural!
Koga ke zavrsi Supernatural nekoja druga ke mi bide i taka...
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Не е баш мој тип на серија, далеку е од хорор у секој случај :) :) :)
Ми се гледени првите две сезони, понекогаш ептен кога нема што да правам пуштам и некоја друга епизода ама не ми прави мерак.. да ме влече да ја гледам или со душа да чекам да излезе нова епизода како шо е случај со Лост и Призон Брејк.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.353
Поени од реакции
25.030
Pa dobro Charmed odamna zavrsi,sega e vremeto na Supernatural!
Koga ke zavrsi Supernatural nekoja druga ke mi bide i taka...
Супернејчрл е три светлосни години понапред од Чармд. И во ефекти и во глума и во сценографија, све.
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Супернејчрл е три светлосни години понапред од Чармд. И во ефекти и во глума и во сценографија, све.
Se soglasuvam de,napisav deka izgleda kako visokobudzeten film!

Не е баш мој тип на серија, далеку е од хорор у секој случај :) :) :)
Ми се гледени првите две сезони, понекогаш ептен кога нема што да правам пуштам и некоја друга епизода ама не ми прави мерак.. да ме влече да ја гледам или со душа да чекам да излезе нова епизода како шо е случај со Лост и Призон Брејк.
Aj koga ke se dava na A1 ke ja sakate,koga ke pustaat po milion reklami...:tapp:
Treba A1 da vi kaze deka e najdobrata serija pa da ja sledite:nesvest:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
adolfo напиша:
Aj koga ke se dava na A1 ke ja sakate,koga ke pustaat po milion reklami...:tapp:
Treba A1 da vi kaze deka e najdobrata serija pa da ja sledite:nesvest:
:vozbud:
Свашта, немам потреба да ја чекам на А1, кога ја имам цела серија на компјутер, всушност не ни гледам ТВ воопшто:smir:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Работата е што adolfo смета дека има најдобар вкус од сите овде. :smir: Кога adolfo нешто гледа, на сите треба да им се свиѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom