Supernatural

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
11 сезони го чекавме Господ, време беше ебате.
 
B

BooBojan

Гостин
Не знам зошто, јас пак сепак мислам дека ќе има барем уште некој пресврт, и дека нема да остане на ова Чак дека е господ. Мислам дека сега во моментов добива уште повеќе на фанови и на следбеници на серијата, за да не ја продолжат со уште некоја сезона.

Мое мислење, Чак си е само оној кој пишува судбини, по наредба на некој поголем од него, кој му дава моќ за да се обиде да ги реши неговите проблеми. Премногу лесно и одеднаш се појави Господ како са некој кој го криеа 11 сезони. Можеби не се решени до крај ситуациите со Боби Сингер и Џон Винчестер. Како и да е има многу многу голем потенцијал серијава за наредни сезони.
 
C

Castiel

Гостин
Потврдена е 12 сезона. Од есен ќе почне да се емитува. Само не е потврдено дали ќе е последна. Ама би требало да е . 12 сезони се премногу за која било серија.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Не знам зошто, јас пак сепак мислам дека ќе има барем уште некој пресврт, и дека нема да остане на ова Чак дека е господ. Мислам дека сега во моментов добива уште повеќе на фанови и на следбеници на серијата, за да не ја продолжат со уште некоја сезона.

Мое мислење, Чак си е само оној кој пишува судбини, по наредба на некој поголем од него, кој му дава моќ за да се обиде да ги реши неговите проблеми. Премногу лесно и одеднаш се појави Господ како са некој кој го криеа 11 сезони. Можеби не се решени до крај ситуациите со Боби Сингер и Џон Винчестер. Како и да е има многу многу голем потенцијал серијава за наредни сезони.
Чак дека е господ е потврдено МНООООООГУ одамна
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И Флеш у Супернечрл со истиот крај....иновативност, нула :)
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Една од најдобрите сезони во последниве 5-6 години успееја да ја заебат на крајот :rolleyes:
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.498
Не знам зошто, јас пак сепак мислам дека ќе има барем уште некој пресврт, и дека нема да остане на ова Чак дека е господ. Мислам дека сега во моментов добива уште повеќе на фанови и на следбеници на серијата, за да не ја продолжат со уште некоја сезона.

Мое мислење, Чак си е само оној кој пишува судбини, по наредба на некој поголем од него, кој му дава моќ за да се обиде да ги реши неговите проблеми. Премногу лесно и одеднаш се појави Господ како са некој кој го криеа 11 сезони. Можеби не се решени до крај ситуациите со Боби Сингер и Џон Винчестер. Како и да е има многу многу голем потенцијал серијава за наредни сезони.
Ситуацијата со Боби е решена , горе е во рајот , е сега ме интересира што се случува со Џон Винчестер за него немаме слушнато уште од 2ра сезона , иначе мислам дека 12тата ќе биде многу монотона бидејќи го серијава го достигна максимумот тоес Бог и неверувам дека ќе биде нешто така поинтересно ама ќе видиме :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја заебав на крај на осма сезона, да ја почнувам девета или?
Дека е лето па да тепам на нешто време ама пак не ми се почнува пак за да гелдам едни исти глупости како седма и осма сезона.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Ја заебав на крај на осма сезона, да ја почнувам девета или?
Дека е лето па да тепам на нешто време ама пак не ми се почнува пак за да гелдам едни исти глупости како седма и осма сезона.
Девета е дно-дна. Ако си сеа разочаран, паузирај некој месец па на есен почни ја пак.
 
H

HoT IcE

Гостин
Девета е дно-дна. Ако си сеа разочаран, паузирај некој месец па на есен почни ја пак.
Ја немам гледано епизода од Супернатурал после крајот на 8ма сезона, реков да ја продолжам сега.
 
B

BooBojan

Гостин
Немa ли некoе инфo зa 12 сезoнa, или штo би се случувaлo?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Немa ли некoе инфo зa 12 сезoнa, или штo би се случувaлo?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
па нема многу засега инфо. Само дека мен оф летерс од Англија ќе бидат негативците, таа што го застрела Сем
 
Последно уредено:

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
12-та сезона, алооооо! Ја пратам Supernatural веќе 10 години... цела деценија. Серијата се испопромени во текот на сите овие сезони, што тешко е и да се објасни дејствието. Но, браќата останаа исти и ги сакам најмногу на целиот теве сериски свет! Supernatural е совршена комбинација на интересна приказна, кул ликови, акција, драма, хумор, scifi елементи, музика, стил, итн. Морам да признаам дека малку ми ослабна серијава со последната сезона и делува како да создаваат сеуште затоа што луѓето толку многу ги сакаат и се навикнати на нив, што мораат да ги гледаат по секоја цена.
Синоќа ја изгледав новата епизода и не можам да претпоставам за што ќе се работи во оваа сезона. Малку ми е чудно што ја вратија мајка им, некако ми е као... what is she doing here? Дали ќе ја прават сега неа некој екстра (бивш) hunter, ќе откриваат дека била некоја важна персона (можеби има и посебна причина зошто ја изгореа неа), кој знае. Останува да видиме...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
12-та сезона, алооооо! ...
Да, новата сезона не е лоша. Се сложувам со се’ освен со тоа дека јас баш не ги сакам најмногу на целиот тв свет. Ванеса ( :love: )и Ема( :love: ) ми се врвот на пирамидата. А од серијата дефинитивно Руби. :)

Можеби требаше малку вака да се одвиваат настаните. Вклучување на нова странска тајна служба, која ќе ги сече и гори (на кого ме потсетура тоа?) и ќе створи неред во нивните животи. Сега за сега следиме 3 приказни, едната на Краули кој е во некаква трка со Луцифер, кој е ослабен по средбата и мачењето од Темнината. Втората е на Дин, мајка му и Кастиел, кои го бараат Семи, и 3-тата е на Сем кој се бори да го преживее киднапирањето. Мене ми е интересно, прва серија која го заслужи моето целокупно внимание. Се надевам дека и на вас ви се допаѓа. И треба, мораат да ја вратат на МРТ и тоа од почеток и да оди секој работен ден, а не само во петоците, како што беше порано. И така немаат програма, а гледаност имаат само при пренос на некој спортски натпревар, вака ем ќе ја збогатат програмата, ем ќе ја зголемат гледаноста. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom