Superhero Movies

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Ne znam dali on ne znae da glumi, ili negativecot e zamislen da e karikatura na thug life, ama bese loso seedno.
pa ne e samo do negativecot, tuku cel ton na filmot bese takov zatoa
mene voopsto ne mi se dopadna black panther ama bese od podobrite negativci u univerzumot

inace koj misli deka deckoto ne znae da glumi aj nvm
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И мене прва асоцијација на Мајкл Б. Џордан секогаш ќе ми биде Creed. Пошто прво таму се проби човекот, а и филмот ми беше многу добар.

Во Black Panther ми беше онака ок, како што и целиот филм ми беше онака ок.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Неможе некој што носи фризура како пиче да е фамилија со Аполо Крид.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Јас па по Fruitvale Station ќе го памтам. Тоа му беше "пробивањето", а не Creed.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Правиш кастинг за џокерот го добиваш Anton Chigurh aka No Country for Old Men

:pos:Иако шала на страна реално јас верувам во Фениксот и мислам дека е луд до јаја така да му посакувам се најдобро.


upload_2018-9-18_1-54-13.png
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.555
Незнам зашо уште се дебатира за црн супермен, значо ЦРН, супермен, сите знаеме зашто и како би се напраил таков кастинг денес, и тоа нема никаква врска со тоа кој каков актер е, целта е друга.
Ајде уште и геј нека биде, нека биде во љубовна романса со Робин, ништо чудно во таква ситуација и 12 оскари да лапа и диси да се реинкарнираат.

Али нема везе, диси се изгубија максимално така да тотално небитно, овој sharеd universe што го почнаа до толку го усраа и влегоа у такви гомна што има шанса дел од нас и да не го доживеат нивното опоравување, нешто слично ко марвел бејсд филмовите у 90тите, кога ник фјури беше глумен од дејвид хаселхоф.
Секогаш е тука триологијата на бетмен пд нолан, да не потсети дека може да запали дијаментрално спротивен пристап од марвел на филмското платно, и да се создаде нешто епик за кое ќе се говори и во наредни 100 години.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Случајно се погоди ова како продолжение на постот што го пиша членот над мене, ама баш последниот викенд пак ја изгледав трилогијата на Нолан. Прв пат ги гледам трите филма back to back. Што да се каже, за мене ова било и ќе остане врв во овој жанр. Извонредно е како Нолан ја долови и ја комплетираше приказната во една целина.

Batman Begins со секое наредно гледање ми се чини се подобар. Кога ќе ми текне дека филмот е излезен во 2005, пред цели 13 години, кога овој жанр не беше и толку популарен. И кога ми текне дека само 8 години претходно филмскиот Бетмен имаше брадавици на костимот и се бореше со полуретардиран Фриз. Мислам дека подобар reboot немало во филмската историја.

The Dark Knight си останува најдобар суперхеројски филм до сега. Уште сто пати можам да го гледам, мислам никогаш нема да ми здосади.

The Dark Knight Rises секако е најслаб од трилогијата. Факт е дека има доста недостатоци и нелогичности во приказната. Сега кога го гледав сепак успеав да поврзам некои точки и генерално сепак не може да се каже дека е лош филм. Далеку од тоа, подобар е од повеќе од пола Марвел филмови.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.555
Loki, Scarlet Witch and more Marvel heroes will get their own limited series on Disney’s streaming platform, with the original MCU stars reprising their roles.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom