Superhero Movies

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Не е баш Superhero movie ама ај ќе пишам тука :D

Ready Player One да го гледате (y)

И ептен е нереaлен
Мало дете игра видео игра онлајн и ниту еднаш не опцу мајка?????? ГЕТ АУТ ОФ ХИР УИТ ДЕТ БУЛШИТ
[DOUBLEPOST=1522794589][/DOUBLEPOST]
После Њу Мјутантс, Фокс го бутнаа и Дарк Феникс во 2019та. Остануваат само со Дедпул оваа година. Од студиото нема ништо ''официјално''.

Догодина биче огромна гужва, ма да искрено загрижен сум за Њу Мјутантс. Филмот требаше да е во кино за месец дена, а сега премиерата му ја буткаат по втор пат и (ваљда) ќе излезе скоро година ипол подоцна од иницијалниот датум. Овие рокади гарант значат и Х по сто пати на мочаниот им Гембит филм, кој викаа дека ќе го вадат во првиот квартал од 2019та.

- Х-Мен: Дарк Феникс / февруари 2019
- Њу Мјутантс / август 2019
Аааа прв пат слушам за ова, фала за информацииве во темава (y)

хмм...Њу Мутантс делуваше готово..шо знам...помал буџет има, помал сетинг...а за Фениксов..лол, уопште не сум изненаден се очеквуаше ова...ама Њу Мутантс...богами ептен ги променија..хмммм
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Скрипта со најбитните задачи и дефиниции за испитот на 27ми!

Пред некоја недела почнаа со снимање на Кептан Марвел иии обелоденија дека некои фаци од претходните филмови ќе ги видиме и тука.
Фил Колсон:vozbud:, Марија Хил, Ронан (од Гардијанс-1) и Ник Фјури... Со ДВЕТЕ ОЧИ:eek:! Конечно ќе откриеме кој му го има ископано:coffee:.
Филмот ќе биде приквел сместен во 90тите, што хронолошки го става на второ место во тајмлајнот (после Кеп-1). Од тука и Фјури нече бити пират, а и ќе се ''вратат'' некои од тековно умрените ликови. Штом ШИЛД ќе игра улога, куул ќе биде ако пак ги видиме и Хауард Старк, Пеги Картер и Хенк Пим - како главни фаци на ШИЛД у тоа време. Прашање е само колкав дел од акцијата ќе се одвива на Земјата, ЈЕР во плотот се спомнува војната меѓу ејлиен расите Крии и Скрол. Кога такво нешто би се одиграло тука, не знам како би се заташкало тоа и такоџе сокрило постоењето на Керол Денверс од очите на јавноста. Исто и каде и зошто Кептан Марвел е МИА 20-ина години, додека не се појави во Авенџерс-4?!

Бтњ Кларк Грег типот е ист како и пред дваесе години јеботе:eek::eek::eek::вонзем::cuc::cuc:. Anti-aging VFX not needed here!
fffdasadsdasads.jpg
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
официјално, светската премиера е на 27 април, ама кај нас ќе има предпремиера на 25...
da, sega gledav, premierata e na 25-ti kaj nas na 3D... (Bitola)
zalosno sho vo ist den e 1/2 finale na Liga Shampioni: Bayern - Real...
a na 26-ti e na 2D :facepalm:

Pa taka da, filmot na kino ke se gleda na 27-mi vo petok :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
^Што ќе глеаш ЛШ, се знае, судиите ќе заебат работа :D

Сакам белец Фјури во Captain Marvel.

то ест..муабетот ми е......

да има белец лик што ќе биде главен......и као Семјуел Л Џексон му е помошник и веднаш под него со рангот....и на крај го убиваат белецов, црнецов губи око и едвај женскава го спасува денот.

И тоа е..пошто е умрен белецов мора Семјуел Л Џексон да биде нов лидер и...така..

Значи да му еам матер Марвел, ја ли да ви кажувам? :D
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Avengers pozitivna ocenka.

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Ако знајш и ти шо кажа.
Знам бе :D Да има белец лидер на SHIELD наместо Семјуел Л Џексон. И во филмот да умре белецот и да стане нов лидер Сем Џексон. Така ќе биде in a way омаж на тоа што оригиналниот Фјури е белец :D
 
R

Redhead

Гостин
2018-04-26 11.12.30.png

Супер филм. Штета што од Синеплекс зезнаа малце и во текот на проекцијата на моменти се појавуваа плави и црвени линии. Да помине малце време и дефинитивно ќе одам пак да го гледам. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Нема 5ка од Донев, нешто сериозно мора да не е во ред со филмот. :unsure:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Нема 5ка од Донев, нешто сериозно мора да не е во ред со филмот. :unsure:
Човек да си помисли дека се расфрлам со петки насекаде. Баш проверив, само на 5 филмови им имам ставено :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom