SunWireless интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

S

StormRage

Гостин
Во студентки дом Гоце Делчев мрежата SK49 ја фаќам со 4 цртички, но интернетот е спор, паѓаат многу пакети.
хах камо SK50 да беше подобра, значи не е бетонот, нетот паѓа ко луд, излегувам на тераса и спор е ко полжав... паѓање пакети, па недај боже да користиш линукс, ќе ти паѓа нетот на секои 2 минути па 10 дури да се реконектираш... не го средивте и не го средивте значи, стварно нема смисла
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
хах камо SK50 да беше подобра, значи не е бетонот, нетот паѓа ко луд, излегувам на тераса и спор е ко полжав... паѓање пакети, па недај боже да користиш линукс, ќе ти паѓа нетот на секои 2 минути па 10 дури да се реконектираш... не го средивте и не го средивте значи, стварно нема смисла

Здраво StormRage ,

Во текот на вчерашниот ден имаше интервенција на нашата техничка екипа на инфраструктурата во СД Гоце Делчев па очекуваме евентуалниот проблем сега да биде надминат.

Иначе сеуште главен проблем таму се бетонските зидови, па испитуваме и алтернативни решенија како сервисот на оваа локација да го подобриме генерално.

Поздрав,
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Customer support на ниво. Не ги користам вашите услуги, но многу ми се допаѓа тоа што сте реални, и што не ги моткате корисниците / потенцијалните корисници.
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
Здраво дечки,

Еве мал update за некои нови локаци каде е обезбеден SunWireless сервис:

SunWireless ексклузивен Wi-Fi провајдер во Аква Паркот во Скопје


SunWireless одсега и во СЦ “Борис Трајковски“


Исто така наместивме и неколку нови хотели, но да не ги редиме сега сите, кој сака може да ги ѕирне на линкот: http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/partners/partners-hotels
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
SunWireless да се уклучевте да прашаме нешто. :)
Одамна ве нема.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Тука сме друже :) Редовно следиме !

Повели, како можеме да ти излеземе во пресрет !
Во врска со договорот што го имате со Оне, преку ваша мрежа да се користи домашниот интернет.
Знам само дека претплата е 100 денари, другото ми е шпанско село.

Океј, ја активирам услугата и преку ваша мрежа со јузер нејмот и пасвордот на оне се конектирам на интернет, ама:
1. Дали имам ограничен сообраќај? (освен тој што го имам со договорот со Оне)
2. Колку компјутери/мобилни можат да бидат вклучени? - Дали ако користам интернет од домашниот пц автоматски ми е оневозможено да користам интернет преку СанВајрлес?

Засега тоа :)
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
Во врска со договорот што го имате со Оне, преку ваша мрежа да се користи домашниот интернет.
Знам само дека претплата е 100 денари, другото ми е шпанско село.

Океј, ја активирам услугата и преку ваша мрежа со јузер нејмот и пасвордот на оне се конектирам на интернет, ама:
1. Дали имам ограничен сообраќај? (освен тој што го имам со договорот со Оне)
2. Колку компјутери/мобилни можат да бидат вклучени? - Дали ако користам интернет од домашниот пц автоматски ми е оневозможено да користам интернет преку СанВајрлес?

Засега тоа :)

Благодариме на прашањето.

Ограничувањето на интернет е во зависност од пакетот што го имате со Оне.
Значи се тарифирате исто како сообраќајот да е остварен преку Вашата фиксна интернет линија , согласно тарифниот модел кој го користите.

За второто прашање, претплатникот може истовремено да користи фиксен интернет дома и Wi Fi пристап преку Sun Wireless со едно корисничко име и лозинка.


Еве на нивниот сајт околу понудата http://one.mk/detalni-informacii-1210/items/-3325.html

Повелете и ако имате друго прашање, ќе се обидеме да Ви одговориме.

Поздрав
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Мислам дека треба да ги качите пакетите со повеќе трафик и малку повеќе брзина.Сите оператори поготово кабловските ги качија пакетите и Sun Wireless веќе не се исплати.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Мислам дека треба да ги качите пакетите со повеќе трафик и малку повеќе брзина.Сите оператори поготово кабловските ги качија пакетите и Sun Wireless веќе не се исплати.
Не да требат да ги качат брзините , па ова ако е брзина да чекаш по 15 минути да се отвори една страна па 5 минути е добар па повторно 15 минути ништо.

Убедливо најспор интернет имаат од сите други интернет провајдери. Кога е полн студентскиот брзината е на ниво на dial-up. Веќе планирам да најдам уште некој и да поделеми трошковите за неотел пакетите. Барем да знам дека имам интернет , а не 6гб за 300 денари кога за истите пари ќе имам 25гб плус побрз интернет.
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
Мислам дека треба да ги качите пакетите со повеќе трафик и малку повеќе брзина.Сите оператори поготово кабловските ги качија пакетите и Sun Wireless веќе не се исплати.


Здраво Apple , благодариме за сугестијата.

Претпоставуваме истата се однесува за при-пејд понудата?

Иначе пост-пејд пакетите Air Optic S, SunStart, Sun 1 и Sun 2 се со неограничен сообраќај.
http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/internet/post-paid
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
Здраво дечки,

Еве неколку нови информации поврзани со нашата компанија:

1. SunWireless со нови 1500+ хотспотови се проширува во Шпанија

2. Бесплатен безжичен интернет во Центар

Исто така новостите поврзани со SunWireless , можете да ги следите на нашата ФБ фан страна https://www.facebook.com/sunwireless.mk
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
SunWireless објавува конкурс за Најдобра Аматерска Фотографија
Втора година со ред, SunWireless ги повикува сите ученици и студенти да ги достават своите аматерски фотографии направени со мобилен телефон или аматерски фото-апарат на тема “Јас и моето друштво“.
Фотографиите се испраќаат на следнава e-mail адреса :konkurs@sunwireless.com.mk
Конкурсот трае до 15.02.2014 година.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.260
Поени од реакции
30.339
,,,dali i koga sunwireless misli da emitira, signal vo delot na avtomobilskata ulica,,kade se pretstavnishtvata na tojota BMW avtomobile sk ,,,sistina,,,replek hubo market,,,,,
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
,,,dali i koga sunwireless misli da emitira, signal vo delot na avtomobilskata ulica,,kade se pretstavnishtvata na tojota BMW avtomobile sk ,,,sistina,,,replek hubo market,,,,,


Почитуван,

Во еден дел од тој реон е овозможен сервис за домашна употреба (со дополнителна опрема).

Слободно јавете се на контакт телефоните во потпис и наша техничка екипа ќе дојде да Ве тестира и потоа инсталира.

Поздрав
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
,,,dali i koga sunwireless misli da emitira, signal vo delot na avtomobilskata ulica,,kade se pretstavnishtvata na tojota BMW avtomobile sk ,,,sistina,,,replek hubo market,,,,,


Почитуван,

Во еден дел од тој реон е овозможен сервис за домашна употреба (со дополнителна опрема).

Слободно јавете се на контакт телефоните во потпис и наша техничка екипа ќе дојде да Ве тестира и потоа инсталира.

Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom