SunWireless интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Оти не можам од лаптоп-от да го користам сан вајрлесот ,на обичниот PC нема проблем се инсталира рутеро и си работи , коа пробувам да се конектирам од лаптопот , ми го дава хом пејџот на сан вајрлес и пише :Внесете го 16-ет цифрениот код од вашата при пејд картичката ?
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
Оти не можам од лаптоп-от да го користам сан вајрлесот ,на обичниот PC нема проблем се инсталира рутеро и си работи , коа пробувам да се конектирам од лаптопот , ми го дава хом пејџот на сан вајрлес и пише :Внесете го 16-ет цифрениот код од вашата при пејд картичката ?

Здраво @Pazzo Pazzini , направете PPPoE конекција на лап-топ компјутерот и логирајте се со Вашето корисничко име и пасворд.
Ако имате дополнителни проблеми, Ви стоиме на располагање тука или можете да се јавите во контакт центарот во било кое време на броевите во потпис.

Поздрав
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.332
Поени од реакции
30.483
,,,dali i koga sunwireless misli da emitira, signal vo delot na avtomobilskata ulica,,kade se pretstavnishtvata na tojota BMW avtomobile sk ,,,sistina,,,replek hubo market,,,,,
,,,seušte li e potrebna dopolnitelna oprema za ovoj reon ili signalot e pojaĉan,,,,no kolku što možam da zabeležam wifi signalot ma sunw. ,,,go nema,,
dali ima promeni na podobro,,,
,,,seušte l
 

SunWireless

Официјален профил на SunWireless !
Член од
17 февруари 2012
Мислења
59
Поени од реакции
27
Здраво @shutrak

За тој реон е потребно користење на дополнителна корисничка опрема.

Без опрема сервисот се користи во хотспот зоните (обично места каде има голема фрекфренција на луѓе постојано како плоштади, аеродром, автобуска, кафичи, хотели, ст. домови итн..)

Доколку сте заинтересирани за користење на сервисот можете да се јавите во нашиот кориснички центар за поддршка на броевите во потпис за да направат налог и да Ве посети наша техничка екипа.

Поздрав
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.332
Поени од реакции
30.483
Како е интернетот? Задоволни? :)
,,,ako imash vo blizina repetitorska tochka internetot za tie pari e prva liga,,,6G za 300Den,,,nanazad tukurechi 8 god. go koristev bez problemi na laptop i toa vo dvizhenje,,,a dokolku e signalot slab sepak ti se potrebni pojachala za signal,,,[DOUBLEPOST=1413424662][/DOUBLEPOST]
Како е интернетот? Задоволни? :)
,,,ako imash vo blizina repetitorska tochka internetot za tie pari e prva liga,,,6G za 300Den,,,nanazad tukurechi 8 god. go koristev bez problemi na laptop i toa vo dvizhenje,,,a dokolku e signalot slab sepak ti se potrebni pojachala za signal,,,
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
кај мене дома преку ви фи на телефонот факјам SunWireless KO20 без лозинка а не отвара никаква страна .. што е тоа ?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Прашав и во темата за ТоталТв, а гледам имало и тема само за нетот, се мислам да се префрлам на пакетот од ТоталТв, ама ме занима искуство за интернетот од SunWireless, каква е стабилноста, дали е добра брзината, согласно тоа што се нуди и дали е навистина неограничен или не :) Исто така, има две опции WADSL и ADSL, па што би било подобро?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Прашав и во темата за ТоталТв, а гледам имало и тема само за нетот, се мислам да се префрлам на пакетот од ТоталТв, ама ме занима искуство за интернетот од SunWireless, каква е стабилноста, дали е добра брзината, согласно тоа што се нуди и дали е навистина неограничен или не :) Исто така, има две опции WADSL и ADSL, па што би било подобро?
Секако дека АДСЛ е подобро. Пријатели мои имаат земено таков пакет и не ми се пожалиле. За телевизија се испофалија со каналите така да не верувам дека е лошо. Јас не би одел на WADSL тоа е подложно превише на варијации.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
47
Поени од реакции
4
Дали сеуште може да се логира на sunwireless преку one
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Дали некој користи SunWireless преку ТоталТв? дај споделете логин, ќе ви платам за преостанатите месеци.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дами и господо, корисници на SunWireless, сакам да Ве запрашам, да не знаете кој е Username-от и Password-от од овој оператор, бидејќи имало Wi-Fi во студентскиот дом „Пелагонија“, но не можел колегата да пристапи.
Па постои ли некое решение да ми / му искочите во помош?
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дами и господо, корисници на SunWireless, сакам да Ве запрашам, да не знаете кој е Username-от и Password-от од овој оператор, бидејќи имало Wi-Fi во студентскиот дом „Пелагонија“, но не можел колегата да пристапи.
Па постои ли некое решение да ми / му искочите во помош?
Не кажуваат. Во тримакс книжарницта има ваучер со код да се купи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom