SunWireless интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Сега незнам дали е ова само на ниво на Струмица или насекаде во државава ама звучи интересно. Се работи за некој нов безжичен интернет, кој овозможува бесплатен пристап 30 дена. Единствено што треба да направите е да се регистрирате на http://go.sunwireless.com.mk/signup.php и потоа добивате јузернејм и пасс. Брзината е солидна.:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
A во порака шо треба да се напише?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Треба да сте од Струмица за ова.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
е зашто тогаш има Град да пополниш ?
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
10
Se registrirav zavcera i do den denes nisto, ako ne e nekoja zaebancija samo
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Сум го испробал ова на многу места низ Струмица, се конектирам, но не ми отвара страни. Не бара ниту пасс ниту било што ама ќе пробам со линкот погоре.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Епа како ова, на крајот откако се регистрирав ми вика "Ќе те контактираме откако ќе се приклучиш на нашата мрежа"???На која мрежа???:pos2::pos2:
Ова сигурно е некоја заебанција ама ајде да видиме...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Епа како ова, на крајот откако се регистрирав ми вика "Ќе те контактираме откако ќе се приклучиш на нашата мрежа"???На која мрежа???:pos2::pos2:
Ова сигурно е некоја заебанција ама ајде да видиме...
Епа низ градо има HotspotSR 50, 51, 14, 15.24634... разноразни бројки у разни делови низ градо... Коо ќе се конектираш на них тогај ќе ти стигне нешто и ќе ти дадат пасс и јузер.
 
P

Princ

Гостин
Епа низ градо има HotspotSR 50, 51, 14, 15.24634... разноразни бројки у разни делови низ градо... Коо ќе се конектираш на них тогај ќе ти стигне нешто и ќе ти дадат пасс и јузер.
Како не... Од кај ќе знае дека ЈАС сум се конектирал?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Како не... Од кај ќе знае дека ЈАС сум се конектирал?
Еве како ќе се конектираш. Пред малце ми стигна email-от:

Napravivte vistinski izbor i zatoa Ve nagraduvame so besplaten Internet pristap.

Povrzete se na nasata mreza so:

Username: xxxxxxx@sunwireless.com.mk


Password: xxxxxxx
sledejki gi prilozenite upatstva.
Dopolnitelna pomos mozete da pobarate preku http://go.sunwireless.com.mk ili direktno preku koj bilo "SunWireless_Hotspot...". Vi blagodarime na interesot i ocekuvame iskreni komentari, zabeleski, a moze i pofalbi ;) sto ke ni pomognat da gi napravime uslugite na Sun Wireless podobri, pokvalitetni i poednostavni na Vase zadovolstvo.
Se nadevame deka naskoro ke stanete nas postojan korisnik.

Srdecen pozdrav,
Sun Wieless
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Еве како ќе се конектираш. Пред малце ми стигна email-от:

Napravivte vistinski izbor i zatoa Ve nagraduvame so besplaten Internet pristap.

Povrzete se na nasata mreza so:

Username: xxxxxxx@sunwireless.com.mk


Password: xxxxxxx
sledejki gi prilozenite upatstva.
Dopolnitelna pomos mozete da pobarate preku http://go.sunwireless.com.mk ili direktno preku koj bilo "SunWireless_Hotspot...". Vi blagodarime na interesot i ocekuvame iskreni komentari, zabeleski, a moze i pofalbi ;) sto ke ni pomognat da gi napravime uslugite na Sun Wireless podobri, pokvalitetni i poednostavni na Vase zadovolstvo.
Se nadevame deka naskoro ke stanete nas postojan korisnik.

Srdecen pozdrav,
Sun Wieless
И на мене ми стигна истото, а има и некој PDF документи шо кажуват как да направаш конекцијата. Ај баш ќе пробам на Лаптопо и ќе ви кажам шо бива, ама знаа ли некој на кое место можам да ги фатам тие мрежи на SunWireless, у кој дел на градо или ги има насекаде???:vozbud::pos2::pos2:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Еве шо вели нетов :toe:
Па добро е за бесплатно... Скоро гледав немаат нешто многу на сајтот ставено... да не речам дека нема ништо освен она дека скоро ќе биде отворен и сл. Како и да е може да се каже дека е добра идејава за беспатен интернет, но сепак може да се работи само за бесплатен тест период...
Имаш ли нешто повеќе инфо? Ако имаш пиши.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Одлично е ова, сега неможам, но овие денови ќе се регистрирам, па да видиме како ќе функционира?

А има ли некој дополнителни информации, во кој градови може така да се конектираш, по колку ќе се плаќа на месец, брзини и сл?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Баш ми се јавија чера од SunWirelles:)
Да ме прашат некоја анкета дали сум за доволен дали е брз итн..меѓу ова ме прашаа ако би станале наш стален корисник колку би плаќале јас велам 400:pos2:
Значи ги креират пакетите јас мислам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom