Suits

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Најјакиот момент во финалево: зетот (ај него не го сакаат) и ќерка им, плачат, солзи сами капат од сите страни, Роберт Зејн и жена му имаат карти за во театар на кој мора да одат:pos::pos::pos:

И после сто века направија некоја филм/серија референца, како автомеханичарот со 12 Angry Men. Заштитен знак им беше на почетокот тоа, сега скроз го баталија.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Првите две сезони беа ОК,интересни,забавни,посебно втората сезона кога се бореа за контрола врз фирмата со Даниел Хардман,вистинска правно-америчка серија(големи адвокатски фирми,борба за напредок во фирмата,милиони се вртат не е заебанција,нешто шо е научна фантастика за нашата квази-адвокатура)
Од 2ра сезона наваму ДНО ДНА е серијата....
Ај и третата сезона некако се трпеше
За тие случаи како во третата сезона шо беа,со Кетелин Старк:icon_mrgr:,фузијата со Англичаните(која на чудесен начин ја направија ПУ ПУ НЕ ВАЖИ):icon_lol: итн,јако бате беше Едвард Дарби ака THE SPIDER from GOT,и онај другиот лигав адвокат со залижана коса,кој секогаш беше еден чекор пред Харви,на крај доби аперкат во рингот...:pos:
После ова ФИЈАСКО...
Мене како правник ми стана одбивна серијата,шо останува за другите,едноставно го изгубија обичниот гледач во глупостите во кои нон стоп се заглавуваат,ја направија серијата како да е некоја каубојска монодрама....
Ликови како Ерик Робертс изникнаа од нигде никаде,демек ќе ја рушат Пирсон@Спектер а цела работа да ти била дека не се мирисале со Харви,па на крај демек му дава понуда на Харви TAKE IT-OR LEAVE IT ,да ја напушти фирмата,и потоа го снемува од мапата,Харви сеуште е тука...
Па Мајк решава да се проба кај брокерите и банкарите,па изигра таму некој :kuracc:,на крај како помочан се враќа назад кај харви,абе да си пукаш сам в колено работата...
За случајот со Луис и како стана тој NAME партнер :pos:,поглупо сценарио од тоа како ја кријат(криеа)тајната за Мајк и неговата "адвокатура",МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ..
Најдоа една хакерка и таа мајче еба,во сите сервери влезе,и во Харвард,и во Комората,и секаде го запиша Мајк факинг Рос како TOP CLASS HARVARD MOTHERFUCKER...:kruna:
Хаха,луда работа ејјј...
За последната сезона шта речи?Коју послуку порати?
Со докази,со сведоци и триста :kuracc:дека нема таков правник и адвокат како Мајк Рос,јако беше шо и онаа од Харвард,женската на Луис,демек клучен сведок,па ги запали патиките за Аргентина,хаха,,,аааааа:uzi:,демек ако не беше важен сведок и така ќе ја оставеа да си оди на векејшен...Каде бе,па ни во Македонска пародија од правосудство ова нема да пројде,камоли USA...
Цел процес пред суд и на крај демек еден од поротата имал REASONABLE DOUBT ,и како го најдоа него жити се,му оди Харви во сервис за коли да си направат муабет,па ај сеа невин е Мајк:),арно ама Мајк се испичка како неспресмен студент пред испит по Граѓанско -Процесно ФАКИНГ Право на Правен Факултет кога се полагаше кај Арсен Јаневски(колегите по стара програма ќе ме разберат шо сакам да кажам):pos:и реши да не се коцка,па ај демек ќе одам со kash out пред да заврши мечот..
И сеа со кој сака се кладам дека уште во прва наредна епизода Мајк ќе искористи некој правен преседан(погрешно искуцана пресуда):ROFLMAO:и одма ќе излези од затвор,па ќе најдат некоја нова ТЕМА да не мачат во продолжението на сезона..
Па и со ова кратењето на сезоните бре,една сезона во 5 етапи,па ебете си мајката пичка ви матер ваша капиталистичка....
АААААА,добро бе овие Американците луди се бе,па нема серија(барем оние кои јас ги следам) да не ја поебат тоталка како одминуваат сезоните,како за инает да ми работат,.да ме одвикнат од гледање серии...:tvg::ban:
Уште во GOT и Blacklist имам некоја надеж,ако ги поебат и овие две серии и се префрлам на Алфа,ќе гледам Отфрлена...:tvg::zloo:
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Де бре и вие секоја серија има една сезона шо е под стандардот имало и ќе има (освен пријатели) :) Да се надеваме дека ова беше досега тој down на оваа серија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Ај што се лигави па уште почна и да се курчи лиглава Рејчел :Д

Иначе профи епизода, најјако беше коа се надуваа и коа не се знаеше кој шо праи, прв пат така лабава Џесика да си лежи ко морж на биро:Д Уф сфе да и изнаебам јас нејзе :Д

Да не биде досадно со Мајк и у затворот ќе му се дешаваат пиздарии уште од старт.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Плус пак почнаа со movie references...а муабетот на Луис со калта беше еден од најсмешните моменти ever у серијава.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Добар почеток засега :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Добро и се очекуваше да најдат начин како да го изват порано идека ќе го изват али ај да видиме шо ќе биди :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Турскиве серии гoмнa дa јaдaт.
Беше дoбрa првите 2 сезoни,сеa е...
Пaтетики дo 1001 и нaзaд. Хaрви сaкa дa гo вaди,oвoј сo крстoт нa челo нејќел грев дa прaи и дa си гo предaде другaрчетo,кур се тресе...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.210
Поени од реакции
35.779
Ја направија серијава Бандини ебате. Мислам дека после оваа сезона ќе спакуваат куферите. Не ми се верува да имаат добра гледаност.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ретко кога се откажувам од серии, особено после 3,4 или 5 сезони, ама оваа морав, едноставно не се гледа веќе!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Таман мислев да ја вратам од мртвите и да продолжам да ја гледам после две сезони пауза... и ме разубедивте :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Луис е единствениот лик што остана забавен и барем тие минути со него се интересни.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мене не ми се гледа дотолку лоша, баш напротив, сезонава со затворов сменија малце атмосфера.
И ќе ја продолжуваат за седма сезона.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Серијaвa пoчнa кaкo прaвничкa,стaнa сaпуницa

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom