Suits

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.291
Луис најак, НАЈАК ! :pos::pos::pos:

ebony :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Хаха,од кај им текнуваат бе вакви работи?
Знаев дека ќе се "надминат" сезонава,едноставно i fucking knew it:pijanco:.
Aх леле,зошто бе се родивме овде,да живеевме во земјата на сништата USA,имаше сите да работиме како сценаристи,подобри сценаристи од нас Македонците нема никаде,само во некој филмоЈ живееме:oeoeoe::roker:
Цела фирма cash out напрај,цел персонал си замина,коњец филма,КЛУЧ И :kluc:НА РАКА =УЈП НА ВРАТАовие мува не ги лази:pos:.Јачи него икад,хаха:zver:
Па уште и најдоа дупка во законот да не брцале во нивните џебови да ја спасат фирмата која се дави туку ги искористија парите за buy in на сите други партнери,аха да,и сето тоа мазно помина,кој ги :kuracc:партнерите ,ние сме газдите,аха да,нема грешка Македонија е ова,пу,пу не важи.
За на крај да се вадат кога го дадоа пола спрат под кирија на некои брокери,и готово,ја извадија фирмата,со 3ца адвокати,две секретарки и еден приправник:pos:
Хаха,каде бе?:drk::drk::drk:
Да не прајме муабет шо 8 епизоди потрошија како Мајк во ќелијата си прај муабет на мобилни,уште кабловска и wifi да им пуштеа,ебате беља ебате,да не прајме муабет шо изиграва дрвен адвокат и во затвор, дијалозите со Гало epic:facepalm:,па кај го најдоа онај лик да го глуми Гало(секаде каде шо глумел бил нежен момак),демек изиграва tough guy ,а личи на Луис:vozbud:,ако ја немаше брадата.
И на крај како го изведоа ова жити се ејјј,:pos:,обвинителство понуди еден куп гратиси,и за ќерката на тој тајкунот па и за Мајк,хаха,нема грешка,зошто?
Зошто Мајк сам го скоцка договорот дека тој ја натерал да сведочи против татко и,и DA,од шо се толку добри и фини и се грижат за човековите права и слободи на сите им поделија амнестија,хаха,Хорхе Иванов институцијата е ова.
Не е ни чудо шо гледајќи ја серијава,и кај нас еден куп млади мадафака лојерс влегуваат во Harvey mode и го спасуваат денот.:pos:,ја запустија младината:D
После немало работници и други професии од техничко-машинските струки,како да има кога сите сакаат да бидат фенси bad ass адвокати.:cool:
Ах ХоливудУ,шо ни напрај да си ебиш векот,ни го еба правосудниот систем ни го поеба.:pos::ајнапиво:
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Досадно е веќе. Мајк веќе претера, досаден е. Овој, оној да излезе, сите ги спаси. Ваков договор, онаков, на сите им ѕвони без проблем се договара. Сакал вечер плус, нема проблем. Затворен е дека не е адвокат нели fraud, во затвор за сите среди, без проблем е адвокат.
И на крај она со Харви и Гало за да одбере...хахахах.
Приказната со Луис ми е интересна со таа неговата, ама исти ми се ко брат и сестра, фацата иста.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Високо буџетен софт порн со шпански шмек. Done with the show.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
што се случува во 6-тава сезона, јас после 1-та епизода ја откажав, едноставно не можев повеќе!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
што се случува во 6-тава сезона, јас после 1-та епизода ја откажав, едноставно не можев повеќе!
Па штом си ја преживеал претходната сезона, оваа немаш гајле. Не стварно, не е дотолку лоша сезоната колку што ја правите. Оваа сезона од шпанските нишки барем ја немаме Рејчел како плаче секоја епизода.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Јас мислам дека серијата си е иста цело време и се нема баш толку сменето. Само на почетокот сето тоа ни беше ново и интересно, потоа веќе сфативме колку е саат, ама пак поминуваше на стара слава, а сега веќе конечно здосади откако шест сезони се вадат од невозможни ситуации и се се завршува како што на нив им одговара :toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас мислам дека серијата си е иста цело време и се нема баш толку сменето. Само на почетокот сето тоа ни беше ново и интересно, потоа веќе сфативме колку е саат, ама пак поминуваше на стара слава, а сега веќе конечно здосади откако шест сезони се вадат од невозможни ситуации и се се завршува како што на нив им одговара :toe:
Памтиш да имаш видено хумор во епизодиве? Освен првата кога се напушија сите, се беше плачипичкарење. Да не беше ослободувањето на овој шо беше осуден на смртна казна, суд ќе беше мисловна именка, а пази, адвокатска серија е во прашање.
Фирмава им пропаѓа, Луис си тера љубов, Џесика од нигде никаде решава да се повлече и решава daddy issues, Харви си игра на ти го, дај ми го со типот од Ероу, Мајк како и секогаш е Месијата, го затворија оти беше адвокат без лиценца, а он сезонава изигра повеќе адвокат отколку во сите претходни сезони. Дона ја утепаа уште минатата сезона кога се испичка пред судот, а 5 сезони ја правеа најмоќниот женски лик во историјата на тв-сериите, никој ништо дека не и може. Татко и на Рејчел добива откровение во животот и сфаќа дека сака да и помогне на Џесика со која до пред дваесет минути беа лути ривали.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Леле, леле, драми ли се, со Харви и мајка му.. :place::place:


:tapp:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Неам нерви повеќе за серијава. Две епизоди, нула. Па и седма сезона има ... туго моја.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Неам нерви повеќе за серијава. Две епизоди, нула. Па и седма сезона има ... туго моја.
Јас веќе одлучив. Ќе ја довршам сезонава колку да не ја оставам на пола, и толку. Доволно беше.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ја спуштив вторава епизода шо испадна никако не ми се пушта..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кој обид за comic relief беше последнава епизода, само да запамтеа како се прават смешни епизоди ќе беше супер...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom