Succession

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.382

Кога ќе помислам дека ова ми беше најбизарно нешто сезонава.. :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373
Сериозно не знам зошто серијава кај нас не е популарна. Ја почнав пред 2 недели зошто ми излезе темава во нови мислења. Вчера ја завршив и би кажал ова е најдобрата серија што ја имам гледано годинава. А, секако ја ставам и у топ 10. Логан факинг Рој!
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сериозно не знам зошто серијава кај нас не е популарна. Ја почнав пред 2 недели зошто ми излезе темава во нови мислења. Вчера ја завршив и би кажал ова е најдобрата серија што ја имам гледано годинава. А, секако ја ставам и у топ 10. Логан факинг Рој!
Дури и музиката е предобра и фантастично соодветна...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Se mislev za sledni

Downton Abbey
Succession
The Crown

Abbey nazalost mora da ja prekinam i toa nakaj 3ta sezona. Stanuva apsurdna i za mene negledliva. Ocekuvav nekoja seriozna drama, a ovoj sto kuca e najgolemiot anti...(lik) vo serija. I unpopular opinion - maggie smith glumi najloso od cela serija, promasen ton definitivno.

5/10

Succession, ja pocnav i prva sezona vozi solidno. Ima dosta dobra politika, dosta dobri likovi, za sega odlicna. Vo ovaa mi smeta toj bratucedot, glupaviot kako sheep in a big city, napraven apla glupav. Pokraj nego imaaat mnogu pati promasuvano ton so humor, za sega humorot mi preci ili ne sum go sviknal. Taman ke se investiram i mislam lele kolku komplicirana situacija ke se izbacat so nekoj insta close up kako vo office ili smesen komentar koj ednostavno ne funkcionira so atmosferata. Se nadevam ke se adaptiram pobrzo, inace do sega uzivam. 9/10

The crown mi e posledna sansa da vkusam kvalitetno dramiste. Mi fali kvalitetno izraboten lik lately.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Малце каснам со 3тава сезона ама каков брутален завршеток, последните 2 епизоди беа ремек дела :cuc:
Предпоследната епизода ги имаше можеби и најдобрите сцени (разговорт на Шив со мајка и , вечерата на Кен со Логан и крајот со петардата Роман)
Финалето се билдаше бавно за на крај да експлодира и помалку окечувано Логан им се помоча во фаца "You nosy fucking pedestrians" докажа уште еднаш дека му е гајле за децата и цело време ги користи како пиуни, најбитното му е секогаш да победува.

Околу ликовите фантастично се доразвиваја, навивав за Кендал и уште од почетокот ми е омилен лик, ги имаше картите сезонава ама на крајот ја усра работата. Роман конечно собра храброст да оди контра Логан после сето умилкување, а и Шив која низ целата серија ми е антипатична и ме иритира со цинизмот ги донесуваше правите одлуки сезонава. Најбитното е што конечно застанаја сите заедно и тоа би требало да е клучно за наредната сезона. За Конор имам само едно нешто да кажам "I am the eldest son" :pos:
Најголемата промена сезонава беше кај Том и Грег, особено првиов кој после цело понужување и користење од страна на Шив, покажа муда и направи јак контра потег, на вториов му се набилда самодовербата ама е уште истиот крајнџ лик, сцените кога флертуваше беа најсмешни сезонава.

Дијалозите низ цела сите сезони се маестрални ама во последнава искинаја начисто, би слушал 10 сезони од ликовиве само со дијалози, особено ми се допаѓа речникот и кодираното, никогаш искрено, одоколу суптилно разговарање.
Убедливо најдобрата серија изминативе години и ако продолжи на ова ниво уште 2-3 сезони со сигурност ќе важи за топ 5 најдобри серии од ХБО некогаш.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373
А како што најавија, веројатно ќе биде и последна сезона. :(
Па можеби е паметно, не заслужува серијава да ја уништат со уште 3-4 просечни сезони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom