Succession

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.386
Преквалитетно нешто е ова.
После изгледа прва сезона Team Kendell all in, ако постои такво нешто на темава.
Серијава е Game of Thrones во бизнис светот, дури и поголеми и побрутални "убиства" има во оваа серија.
Да ја изгледам цела и да ве стигнам, па ќе следи пообемно мислење.

А да, фала на @Zlatikevichius да не беше темава, најверојатно никогаш немаше да дознаам за серијава.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.042
Поени од реакции
34.681
А да, фала на @Zlatikevichius да не беше темава, најверојатно никогаш немаше да дознаам за темава.
Втората сезона ги собра сите можни ЕМИ награди, растур направи секаде. Мене стварно не ми е јасно зошто има толку мала гледаност кај нас. Според мене е во топ 5 серии некогаш направени!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Океј, ве стигнав. S03E03 изгледана.
Доста солидна е серијава, не сум којзнае колку импресиониран но те влече... ликовите се парампарче, дешавките се занимливи.
Делумно јако е она што не ги гледаш што точно работат и фокусот е ставен само на бизнис договорите/семејните караници.
Музиката е врв, не знаете колку ми е заглаена у глава.
Прејак ми е братот на Калкин со Џери „романсата“.
Брајан Кокс исто растура, fuck off.

- Дојдоа FBI.
- Tell them to fuck off.

Она што побавно се дешаваше минатите сезони, сега некако убразно ми се дешава. А тоа е, кој е во предност?
Те мислиш Кендал е, те мислиш Логан е, те мислиш двајцата се во предност, а сега на крај испадна двајцата се пепел xD

И Кендал многу јако глуми, каков пепел се деси на крај у втора сезона...

И нема боље кринџфест дуо од Том и Грег.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.480
Серијава ми остава енормно лоша имресија за ултра богатите, се надевам дека не се олкави ретарди луѓе на ваквии позиции и со олку пари и бизниси(а најверојатно се) . Инаку како серијата како серија си има топ квалитет ултра добра е.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.386
Кога го слушам саундтраков ме тера да отворам компанија и да му забијам нож у грб на брат ми или на некој многу близок. :D

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Голем минус за овие стари и детски финти.
Прават невиден хајп/клифхенгер минатата епизода, со FBI at the doors, и во следнава што? Едвај еднаш-два пати ги спомнаа.
Ја очекував да има влагање на ФБИ во премисите на Waystar, урлање, насилно отворање фиоки, па дури и некое приведување...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
5.454
Адриан Броди ко Реџепи кај нас, неговите 4% клучни за гласање на недоверба на Логан
 

Kajgana Shop

На врв Bottom