Star Wars

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Young Adult - сега е модерно да се прават такви производи (Твајлајт, Мејз Ранер, Хангер Гејмс, Ресрџенс/Инсрџенс, Фифт Вејв.... итн, итн)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

Oh God... и овој ќе биде прејак. Исто ко седмицата. Пошто и седмицата беше јак, ЈАСНО?!
 
W

wicked_1

Гостин
Се е во раце на сценаристите во овие франшизи.

Касдан и Абрамс нема да го пишат Rogue One, има некои нови фаци кои ќе свртат нови листови за SW, колку ќе е успешно ќе видиме, SW7 беше добар увод.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
некако повеќе сум хајпнат за овај отколку за седумката.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.951
Сто пати ќе биде овој подобар од четворката. Тоест седмицата, ги мешам. Веројатно бидејќи второво е копија на првото.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Да стаиме анкета што мислиме чие дете е Реи?

- Лук (најтапа би било ако е така)
- Хан Соло (можда најлогична теорија)
- Палпатин (моја омилена теорија)
- Оби Ван (внука)
- Џин Ерсо (од Rogue One, али најнелогично)

Исто има и добро и колку-толку логично објаснување и малце out of the box thinking, дека она е уствари преживеан youngling од учениците на Лук кои биле убиени од Рен, и не е ќерка на никој од ликовите што ги знаеме, туку земена била ко мала по вообичаената џедајска пракса (ко турцине што земале деца ко крвен данок :D ), па затоа не си ги памти родителите, а на минатото не се сеќава од една страна пошто била мала, од друга пошто има трауми. Тоа некако ми се чини најизводливо и најинтересно за прикажување.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас типувам дека е роднина на Оби Ван... Би било ептен клише ако е ќерка на Лук. Ова е пологично, а и плус Оби Ван не го ни споменаа во последниот филм. Како намерно да не сакаа да сугерираат нешто прерано...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom