Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Најтежок распоред има Валенсија. Јас и ти имаме скроз ист, 5 бота, Арсенал и меѓусебната. Ќе биде јако. :D
Да ама јас планирам да играм со комбиниран состав до крај.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Јас имам најтежок распоред. Треба се да тепам до крај за да имам некаква шанса, а тешко тоа. Да се надеваме само дека нема Барса да освои, кој ќе се замара следна сезона пак.

Иначе вчера шест гола од шест различни играчи.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
На крак титулата ќе ја изгубам од Ули Хенес што едбај го убедивме да игра и Кепа Аризабалага, што му го пуштив јас, кои ми скинаа 4 поени. :facepalm::facepalm:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Де Геа, Манолас, Сидибе, Матич, Фернандињо, Толисо, Стерлинг, Кутињо, Коста, Ди Марија, Суарез, Лукаку, Мората на продажба, пуштајте понуди, одлични играчи со одличен скор, ефтино, секоја понуда која е фер ќе се прифати.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Де Геа, Манолас, Сидибе, Матич, Фернандињо, Толисо, Стерлинг, Кутињо, Коста, Ди Марија, Суарез, Лукаку, Мората на продажба, пуштајте понуди, одлични играчи со одличен скор, ефтино, секоја понуда која е фер ќе се прифати.
Тепај во четврток, па после прај распродажби.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Форца нерешено, со најмалце порази ќе завршам четврти. :pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Како се редат резултативе, на крај пак @Донев ќе ја земе на гол разлика.
Колку јако би било тоа :icon_lol:
Ама и да не освојам, битно да останам единствен на врвот, со најмногу титули.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.747
Поени од реакции
12.750
Одмарав состав во неделата за да влезам со 100% против донев и сум заборавил да наместам прв тим. Ваљда не го почастив титула мме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Одмарав состав во неделата за да влезам со 100% против донев и сум заборавил да наместам прв тим. Ваљда не го почастив титула мме.
Играш последно коло со Валенсија, така да.... :D[DOUBLEPOST=1551388375][/DOUBLEPOST]
Колку јако би било тоа :icon_lol:
Ама и да не освојам, битно да останам единствен на врвот, со најмногу титули.
Јас неам шанса после колово, ти ќе треба да кикснеш со некој бот или да надокнадам 8 гола за 2 кола што е невозможно. :)

@Makaron како и обично, изигра колку да ме заебе, бар да ме тепаше ебате... И во ЛЕ ми зема титула така.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Играш последно коло со Валенсија, така да.... :D[DOUBLEPOST=1551388375][/DOUBLEPOST]
Јас неам шанса после колово, ти ќе треба да кикснеш со некој бот или да надокнадам 8 гола за 2 кола што е невозможно. :)

@Makaron како и обично, изигра колку да ме заебе, бар да ме тепаше ебате... И во ЛЕ ми зема титула така.
Е види го, и јас бев во борба до пред едно две кола, градам респектабилен тим, не е заебанција ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom